WOŚP 2021
Fot. MAT. PRASOWE WOŚP
O TYM SIĘ MÓWI

Ile w tym roku zebrano podczas 29. finału WOŚP? Jurek Owsiak podał ostateczny wynik

Padł kolejny rekord? Kwota robi wrażenie

Olga Figaszewska 29 marca 2021 12:20
WOŚP 2021
Fot. MAT. PRASOWE WOŚP

Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczny finał WOŚP wyglądał zupełnie inaczej. Ale to nie stanęło nikomu na przeszkodzie, by w tym wyjątkowo trudnym czasie zjednoczyć się i dołożyć swoją cegiełkę do zbiórki Orkiestry. Dziś Jurek Owsiak ogłosił wynik 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ile udało się zebrać? Czy padł kolejny rekord?

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku 29. Finał WOŚP zagrał dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu, m.in.: laserów diodowych, kardiomonitorów, zestawów endoskopów laryngologicznych, zestawów endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych. Specjalistyczne urządzenia są potrzebne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej i stanowią podstawowe wyposażenie sal.

Zobacz też: Jurek Owsiak komentuje 29. Finał WOŚP: „Jesteśmy z Was dumni i z tej dumy po prostu pękamy”

WOŚP 2021
Fot. MAT. PRASOWE WOŚP

Ile udało się zebrać podczas 29. finału WOŚP? Podano ostateczną kwotę

Kwota, którą Fundacja WOŚP zadeklarowała 31 stycznia 2021 roku, w dniu Finału wynosiła 127 495 626 złotych. Tyle zebrano zebrano jedynie podczas oficjalnych wydarzeń, towarzyszących wydarzeniu. ,,Składają się na nią wszystkie kwoty szacunkowe od sztabów, kwoty zbiórek elektronicznych zebrane w momencie zakończenia Finału w studio oraz darowizny przekazane przez partnerów", napisano na stronie WOŚP.

Zobacz też: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 29.!

Ostateczny wynik orkiestrowego grania został przedstawiony w poniedziałek 29 marca. Na  konferencji prasowej Prezes Zarządu Fundacji WOŚP, Jerzy Owsiak podał dokładny wynik 29. finału WOŚP.  W tym roku zabrano rekordową kwotę 210 813 830,10 złotych! 

<3 Mamy to! 2️⃣1️⃣0️⃣ 8️⃣1️⃣3️⃣ 8️⃣3️⃣0️⃣, 1️⃣0️⃣ zł na koncie 29. Finału WOŚP! <3 Polacy, dziękujemy Wam! Bądźcie z siebie dumni!

Opublikowany przez WOŚP Poniedziałek, 29 marca 2021

Jurek Owsiak, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.