Agnieszka Amaro, Wojciech Amaro, VIVA! 2017
Fot. KAMIL GRYGORUK
z życia gwiazd

Wojciech Modest Amaro na antenie Polsatu! Takiego powrotu restauratora nikt się nie spodziewał

Kilka lat temu całkowicie wycofał się z telewizji

Marcjanna Maryszewska 26 kwietnia 2023 21:06
Agnieszka Amaro, Wojciech Amaro, VIVA! 2017
Fot. KAMIL GRYGORUK

Zdobył oszałamiającą popularność oraz uznanie w świecie gastronomii. W pewnym momencie Wojciech Modest Amaro usunął się w cień, aby móc skupić się na rodzinie oraz duchowości. "Zostawiłem za sobą całkowicie swoje życie i staram się żyć „stylem Maryi” — mówił na Festiwalu Życia na Śląsku. Jednak wiele wskazuje na to, że restaurator pogodził się z telewizją. Najpierw pojawił się w programie TVN. Teraz wystąpi gościnnie w nowym serialu Polsatu!

Wojciech Modest Amaro pokazał swój dom

Był jednym z najbardziej znanych polskich restauratorów — to za sprawą formatu Hell's Kitchen twarz Wojciecha Amaro kojarzą dziś setki tysięcy Polaków. Przez kilka edycji był gospodarzem wspomnianego programu. Prywatnie jest mężem Agnieszki, z którą doczekał się dwójki synów: Nicolasa i Gabriela. Między innymi z potrzeby spędzania czasu z najbliższymi, restaurator postanowił wycofać się z mediów oraz zamknąć restaurację. W jednym z wywiadów przyznał, że doświadczył w tamtym czasie nawrócenia, które odmieniło jego życie.

CZYTAJ TAKŻE: Rodzice Dawida Kwiatkowskiego poznali się na... pasach! By być razem, trzeba było odwołać ślub 

Wiara Wojciecha Amaro oraz jego żony pogłębiła się, kiedy kobieta pokonała nowotwór. Małżonkowie postanowili przeprowadzić się na wieś oraz rozpocząć wszystko od nowa w wyjątkowym, przypominającym o doznanym cudzie azylu. W październiku 2022 roku pojawili się w programie Uwaga! Kulisy sławy, gdzie były gospodarz Hell's Kitchen ujawnił, co działo się z nim przez ostatnie lata.

"Poznanie relacji z Bogiem absolutnie żywej, poprzez Słowo i Eucharystię, zmieniło mnie jako człowieka w stosunku do drugiej osoby. Przestałem być egoistycznym, przestałem zapatrywać się tylko w obsesyjny perfekcjonizm mojej pracy. To naprawdę jest wielopłaszczyznowe uzdrowienie" — mówił Wojciech Amaro. Para pokazała kamerom TVN, jak wygląda ich prywatne miejsce. Przy domu wybudowali własną kapliczkę, do której co niedzielę zapraszają wiernych na modlitwę.

Wojciech Amaro wraca do telewizji! Wystąpił w serialu Polsatu

Po TVN przyszedł czas na... Polsat! Tego fani restauratora z pewnością się nie spodziewali — Wojciech Amaro powrócił do stacji, dzięki której wiele lat temu zyskał gigantyczne uznanie w świecie gastronomii. Jednak tym razem nie wystąpił w roli surowego gospodarza piekielnego programu, a aktora! Gwiazdor telewizji ma za sobą gościnny występ w serialu Lulu. Jeden z najlepszych kucharzy wcielił się poniekąd w siebie samego — wystąpił jako znany warszawski cukiernik Amaro!

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Tak wygląda młodsza córka Anny Popek. Czym zajmuje się Małgorzata?

Spodziewaliście się takiego powrotu restauratora na ekrany?  

Wojciech Amaro z żoną, "Viva!", maj 2014

Wojciech Amaro z żoną,
Fot. Karol Grygoruk

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.