Will Smith i Jada Pinkett-Smith, Oskary 2022 - czerwony dywan, 27.03.2022
Fot. Stephen Lovekin/Shutterstock/Rex Features/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Nietypowe małżeństwo z własnymi zasadami. Historia miłości Willa Smitha i Jady Pinkett-Smith

„Możesz robić, co tylko chcesz, dopóki jesteś w stanie spojrzeć na siebie w lustrze i być w porządku”

Sabina Zięba 28 marca 2022 14:10
Will Smith i Jada Pinkett-Smith, Oskary 2022 - czerwony dywan, 27.03.2022
Fot. Stephen Lovekin/Shutterstock/Rex Features/East News

Will Smith i Jada Pinkett-Smith są małżeństwem już od niemal ćwierć wieku. Uchodzą za doskonałą parę, choć śmiało można powiedzieć, że ich relacja należy do tych skomplikowanych. Obojgu zarzucano romanse i tworzenie otwartego związku. Z każdą kolejną plotką zaprzeczali jednak o rzekomej separacji lub rozpadzie swojego małżeństwa. Znany aktor i jego żona nazywają siebie życiowymi towarzyszami i zgodnie przyznają, że nie ma nic, co mogłoby zniszczyć ich związek. Oto skomplikowana historia ich miłości.

Romans Jady Pinkett Smith i Augusta Alsiny

Na początku lipca 2020 roku, 29-letni wokalista, August Alsiny, zdradził w wywiadzie z Angelą Yee dla The Breakfast Club, że latami utrzymywał bardzo bliską relację z żoną Willa Smitha i to... za jego przyzwoleniem. Wyjawił: „Ja tak naprawdę usiadłem z Willem i odbyliśmy rozmowę. W związku z ich transformacją od małżeństwa do partnerstwa życiowego, o którym rozmawiali kilkukrotnie, i które nie przewidywało relacji romantycznej, on dał mi swoje błogosławieństwo. A ja totalnie oddałem siebie temu związkowi na lata swojego życia. Szczerze, prawdziwie i głęboko ją kochałem. Poświęciłem się temu, oddałem całego siebie”. Choć początkowo manager Pinkett-Smith w rozmowie z portalem TMZ stwierdził, że informacje podane przez Alsina są „absolutnie nieprawdziwe”, kobieta w końcu sama potwierdziła owe doniesienia.

Jada zaprosiła do swojego show, które prowadzi na Facebooku, swojego męża. W Red Table Talk nie tylko nie zaprzeczyła słowom młodego muzyka, lecz co więcej, sama przyznała, że faktycznie była z nim związana. Wyznała: „Cztery i pół roku temu rozpoczęłam przyjaźń z Augustem. Staliśmy się bardzo, bardzo dobrymi przyjaciółmi. To wszystko zaczęło się od tego, że on potrzebował pomocy. Ja chciałam mu pomóc zawalczyć o jego zdrowie psychiczne”.

Podobno poznali się przez syna Smithów, Jadena, a owa relacja nałożyła się w czasie z kryzysem w małżeństwie z Willem. Powiedziała: „Cała nasza rodzina się zaangażowała. Znaleźliśmy środki, aby udzielić mu pomocy. Wtedy ja i ty przechodziliśmy przez bardzo trudny okres”. Smith potwierdził w programie: „Skończyłem wtedy z tobą”, a jego małżonka kontynuowała: „Zerwaliśmy. Zdecydowaliśmy, że chcemy pójść osobnymi ścieżkami przez jakiś czas”.

Wówczas zdecydowała się na odważne wyznanie i potwierdziła krążące w mediach doniesienia: „Od tamtego czasu uwikłałam się w różnego rodzaju układy z Augustem. Jedna rzecz, jaką chciałabym wyjaśnić, to odnośnie twojego błogosławieństwa. Jedyną osobą, która udzieliła mi pozwolenia na podjęcie tego kroku w tamtym momencie, byłam ja sama. (...) Widzę, jak on mógł odczytać to jako twoje błogosławieństwo. W końcu byliśmy wtedy w separacji. Chciał pewnie uściślić, że nie zniszczył naszego małżeństwa. Faktycznie, nie był za to odpowiedzialny”.

Nie zakończyła na tym rozmowy, lecz dodatkowo zdradziła szczegóły relacji z raperem. Dodała: „Zdecydowanie byliśmy w związku. Podczas tej konkretnej podróży nauczyłam się tak wiele o sobie samej i byłam w stanie skonfrontować się z moją emocjonalną niedojrzałością, niepewnością, mogłam przejść długi proces leczenia duszy. Na końcu tej drogi zrozumiałam pewne rzeczy dotyczące mnie i Ciebie. On postanowił zerwać ze mną wszelką komunikację, co oczywiście zrozumiałam. Nie rozmawialiśmy ze sobą od tamtego czasu. Dziwne więc, że teraz sobie o tym przypomniał, skoro od tamtych wydarzeń minęło kilka lat”.

Czytaj też: Oscary 2022: Will Smith bohaterem skandalu. Aktor uderzył Chrisa Rocka

Romans Willa Smitha i Margot Robbie

W trakcie owego głośnego odcinka programu Red Table Talk padła również niezręczna wymiana zdań między małżonkami. Will mówił wówczas: „Nie chcę już przez to przechodzić. Odegram się najpierw na Tobie”, zapowiadając, że zamierza zdradzić Jadę. Ona z kolei odpowiada: „Odegrasz się na mnie? Myślę, że już się na mnie odegrałeś. Myślę, że jesteśmy kwita”, potwierdzając doniesienia, że nie tylko ona była niewierna.

Na fali tych wydarzeń, fani zaczęli przyglądać się przeszłości małżonków. Skojarzyli słowa Jady z plotkami dotyczącymi romansu Willa z Margot Robbie. Kilka lat temu, gdy pracowali razem na planie filmów Focus oraz Legion Samobójców, blond aktorka udzieliła wywiadu, w którym dokładnie opisała, jak wygląda wnętrze przyczepy znanego artysty, łącznie z informacją, że... na jej suficie znajdują się lustra! Ponadto Radar Online donosił wówczas, że Smith i Robbie opuścili przyjęcie wystawione z okazji zakończenia zdjęć do Focus, gdyż, według naocznych świadków, Margot wskoczyła na plecy Willa, a ten zabrał ją do swojej luksusowej przyczepy.

Czyżby to jednak Will pierwszy zdradził małżonkę?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Margot Robbie (@margotrobbieofficial)

Historia miłości Willa Smitha i Jady Pinkett Smith

Will i Jada poznali się na planie sitcomu The Fresh Prince of Bel-Air w 1994 roku. Smith był wówczas w związku małżeńskim z Sheree Zampino, z którą ma jednego syna, Treya. Jada Pinkett nie otrzymała wtedy roli, ponieważ była za niska, lecz przyszli małżonkowie już zwrócili na siebie uwagę.

W jednym z wywiadów Will wspominał: „Wiedziałem, że w naszej energii jest coś, co mogłoby stać się magią”. Jednak ponieważ był żonaty, postanowił nie zbliżać się do Jady. Raz niespodziewanie wpadli na siebie w restauracji, kiedy aktorowi towarzyszyła żona. Wspominał ten moment: „Uświadomiłem sobie, że nie jestem z osobą, z którą powinienem być. Siedziałem i płakałem i śmiałem się w niekontrolowany sposób. Wiedziałem, że to Jada jest kobietą, z którą powinienem być, ale nigdy się nie rozwiodłem... Usiadłem z Sheree i zacząłem wracać do normalnego życia”.

Dopiero po rozwodzie Willa Smitha w 1995 roku, zaczęli się spotykać. To dla niego Jada przeprowadziła się z Baltimore do Kalifornii. Pobrali się już dwa lata później, w Sylwestra 1997/1998. Jak donosił magazyn People, nie wysyłali żadnych zaproszeń, z obawy, że ta informacja wycieknie do mediów. Już wtedy kobieta była w ciąży, a ich pierwsze dziecko, Jaden, przyszedł na świat zaledwie kilka miesięcy później. W 2000 roku powitali z kolei córkę, Willow.

Przez lata głośno było o nich przez wzgląd na sposób wychowywania dzieci. Will Smith w jednym z wywiadów wyjawił: „Nie karzemy dzieci. Umówiliśmy się z nimi, że biorą odpowiedzialność za swoje życie. Mamy taką koncepcję, żeby tak wcześnie, jak to tylko możliwe, kontrolowały swoje życie. W naszym przypadku kary przynosiły zbyt wiele negatywnych skutków. (...) Kiedy coś robią, mówimy im, że mogą to robić dopóty, dopóki będą nam w stanie udowodnić, że to rzeczy, które dobrze wpłyną na ich życie”.

Powszechnie wiadomo było, że ich pociechy uczą się w scjentologicznej szkole, a takie podejście do wychowania zgadza się z nakazami sekty. Według scjentologów dzieci to mali dorośli, dlatego powinny być odpowiedzialne za swoje czyny, nie potrzebują też kontroli i nakazów dorosłych. Will Smith zaprzeczał jednak, by był scjentologiem i dodał: „Jestem chrześcijaninem. Studiuję wszystkie religie i szanuję wszystkich ludzi oraz wszystkie życiowe drogi”.

Czytaj również: Oscary 2022: Nie tylko Will Smith i Cris Rock. Oto najciekawsze i najmocniejsze momenty

Jada Pinkett Smith i Will Smith w 2005 roku

Will Smith, Jada Pinkett Smith, 2005
Fot. Getty Images

Will Smith i Jada Pinkett-Smith - jaki jest sekret ich relacji?

Aktorska para zwykła mówić o sobie, że są życiowymi partnerami. „Dlatego, że jesteśmy razem do końca. (...) Nie ma niczego, co ona mogłaby mi zrobić — nigdy. Nic, co mogłoby zniszczyć nasz związek. Ma moje wsparcie aż do śmierci i to wspaniałe uczucie znaleźć się w tej przestrzeni”, zapewniał Will Smith. Czy jednak plotki o ich rzekomym otwartym związku i przyzwoleniu na zdrady są prawdziwe? „Ludzie tak to odbierają, bo jesteśmy bardzo wyluzowani. Zawsze powtarzam mężowi: Możesz robić, co tylko chcesz, dopóki jesteś w stanie spojrzeć na siebie w lustrze i być w porządku”, mówiła Jada Pinkett-Smith.

To wyznanie nie uspokoiło opinii publicznej, co kobieta postanowiła sprostować. „Oto jak zmienię swoje oświadczenie... Oboje możemy robić, co tylko chcemy, ponieważ ufamy sobie nawzajem, że możemy to robić. To NIE oznacza, że mamy otwarty związek... to nie oznacza, że się ROZWODZIMY", wyjaśniła na swoim Facebooku. Przyznała także, że rozstałaby się z mężem, gdyby ten „zrobił coś dzieciom”. W 2019 roku podkreśliła, jak istotna jest miłość własna w każdym związku. „Bez osobistej mocy/samomiłości nie ma fundamentu do budowania miłości do kogoś innego, ponieważ jest to siła potrzebna do rozpuszczenia ego, które jest naszą największą przeszkodą w prawdziwym kochaniu kogokolwiek”, napisała na swoim Instagramie. „Bez miłości do siebie, wszystko, co ktoś ma, to jego ego, które daje fałszywe poczucie osobistej mocy poprzez swoją brutalną i niemiłą naturę. Ego nigdy nie omieszka wydusić miłości z czyjegoś serca, jeśli pozwolimy mu zająć centralne miejsce w naszych związkach", dodała.

„Jada nigdy nie wierzyła w konwencjonalne małżeństwo… Miała w swojej rodzinie osoby, które żyły w niekonwencjonalnych relacjach. Dorastała więc w sposób zupełnie inny niż ja. Mieliśmy niekończące się dyskusje na temat tego, czym jest doskonała relacja? Jaki jest idealny sposób na życie jako para? I przez większą część naszego związku wybieraliśmy monogamię, wiedząc, że to nie musi być najlepsza droga”, przekonywał z kolei Will Smith. Wraz z Jadą Pinkett-Smith tworzą szczęśliwą rodzinę i udane małżeństwo, choć może dla niektórych nieco różni się ono od klasycznego modelu. Wygląda na to, że sekretem ich udanej relacji jest wzajemne zrozumienie i zaufanie, oboje także nie chcą się ograniczać. Przyznają jednak, że ich sposób budowania związku może nie być dla każdego.  

Zobacz także: Oscary 2022: Will Smith straci statuetkę przez skandal? „Akademia nie akceptuje przemocy”

Will Smith i Jada Pinkett-Smith, Oskary 2022 - czerwony dywan, 27.03.2022
Fot. Stephen Lovekin/Shutterstock/Rex Features/East News

Will Smith i Jada Pinkett-Smith, Oskary 2022 - czerwony dywan, 27.03.2022

Will Smith i Jada Pinkett-Smith, Oskary 2022 - impreza Vanity Fair, 27.03.2022
Fot. Doug Peters/Press Association/East News
Will Smith i Jada Pinkett-Smith, Oskary 2022 - impreza Vanity Fair, 27.03.2022

Will Smith, Jada Pinkett Smith, premiera filmu „Focus”, Hollywood, Kalifornia, 24.03.2015 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images

Will Smith, Jada Pinkett Smith, premiera filmu „Focus”, Hollywood, Kalifornia, 24.03.2015 rok

TAGI #Will Smith

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.