gruby Will Smith
Fot. Jerod Harris/Getty Images
O tym się mówi

Oscary 2022: Will Smith straci statuetkę przez skandal? „Akademia nie akceptuje przemocy”

Komentarz Grażyny Torbickiej

Marcjanna Maryszewska 28 marca 2022 13:06
gruby Will Smith
Fot. Jerod Harris/Getty Images

Zachowanie Willa Smitha na ceremonii rozdania Oscarów 2022 zostało uznane za skandaliczne. Aktor spoliczkował Chrisa Rocka, który pozwolił sobie na niewybredny, żart dotyczący wyglądu żony gwiazdora. Rozważane jest prawdopodobieństwo odebrania Smithowi statuetki. Czy zamieszanie może kosztować go utratę nagrody?

Grażyna Torbicka komentuje zachowanie Willa Smitha

Dziennikarka na antenie TVN24 skomentowała zdarzenie, które miało miejsce na tegorocznej gali rozdania Oscarów. Na pytanie, czy Chrisowi należał się policzek od Willa, powiedziała wprost, że tak.

„Cała ta gala była bogata w takie żarty, dowcipy na granicy, moim zdaniem, a tutaj zwrócił się z tym żartem do żony Willa Smitha. Ona jest chora. To, że jest łysa, nie jest wynikiem jej pomysłu na to, jak chce wyglądać, tylko jest efektem choroby” - mówiła.

Przypomnijmy, że Jada Pinkett Smith, czyli żona aktora, zmaga się z alopecją, która powoduje całkowite łysienie. Nic więc dziwnego, że jej ukochany bez wahania podszedł i spoliczkował wręczającego nagrody Rocka za bulwersujący żart, wyśmiewający chorobę kobiety. 

Grażyna Torbicka w swoim komentarzu zwróciła uwagę na jeszcze jedną, ważną rzecz. „Will Smith zareagował bardzo spontanicznie i skradł show, można powiedzieć, dlatego że wszyscy mówią w tej chwili wyłącznie o tym, a nie o całej gali i też nie o tym, na ile ona, na przykład mnie osobiście, rozczarowała z powodu tak niewielu akcentów pokazujących, że nie jest nam obojętne, nie jest też Amerykańskiej Akademii Filmowej, ludziom, którzy tworzą amerykańską kulturę filmową to, co się dzieje w Ukrainie”, zauważyła dziennikarka.

Zobacz: Oscary 2022: Will Smith bohaterem skandalu. Aktor uderzył Chrisa Rocka

Will Smith, Chris Rock, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok
Fot. Invision/Invision/East News

Will Smith, Chris Rock, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok

Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka. Czy straci statuetkę za swoje zachowanie?

Wiele mówi się o tym, że Oscary mają swoje tradycje i zasady. Wedle doniesień „The Post”, osoba związana z tym wydarzeniem powiedziała, że zachowanie Willa Smitha zostało bardzo negatywnie odebrane przez środowisko. Mało powiedzieć, że grozi mu lincz w mediach. Aktorowi może nawet zostać odebrana nagroda.

To zwykła napaść. Wszyscy byli w szoku i nie czuli się komfortowo. Will raczej nie będzie chciał dobrowolnie oddać Oscara, ale kto wie, co się teraz wydarzy” - informuje „The Post”.

Akademia po zakończeniu ceremonii wystosowała oświadczenie, w którym informuje, że nie jest zwolennikiem przemocy i stanowczo potępia takie zachowanie.

Akademia nie akceptuje przemocy w żadnej formie. Dziś wieczorem mamy przyjemność świętować laureatów 94. Nagród Akademii, którzy zasłużyli na ten moment uznania ze strony miłośników kina z całego świata” - czytamy w oświadczeniu amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Na razie nie ma wyraźnych przesłanek o potencjalnym odebraniu statuetki aktorowi. „The Post” podaje, że komik na razie nie zdecydował się wnieść oskarżenia. Póki co nie zapowiada się zatem, aby Will Smith miał stanąć przed sądem za swoje zachowanie na gali.  

Czytaj także: Oscary 2022: Nie tylko Will Smith i Cris Rock. Oto najciekawsze i najmocniejsze momenty tegorocznej gali

Will Smith, Chris Rock
Fot. Neilson Barnard/Getty Images

Will Smith, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok
Fot. Neilson Barnard/Getty Images

Will Smith, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok

Źródło: Plejada.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.