Książę Karol
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Karol zarażony koronawirusem. Jaki jest stan jego zdrowia?

Poznajcie szczegóły.

Gabriela Czernecka 25 marca 2020 11:55
Książę Karol
Fot. Getty Images

Przykre wieści z Wielkiej Brytanii. Książę Karol zarażony koronawirusem. 71-letni syn królowej Elżbiety II, jak podają brytyjskie media, jak na razie czuje się dobrze, zakażenie w tej chwili przebiega łagodnie. Poznajcie szczegóły. 

Książę Karol zarażony koronawirusem

Na Twitterze pojawiły się doniesienia, że książę Karol został zarażony koronawirusem. Syn królowej Elżbiety II czuje się dobrze, ma lekkie objawy. Jak podają brytyjskie media, księżna Camilla nie zachorowała, a jej tekst wyszedł negatywnie. O sytuacji brytyjskiej rodziny królewskiej informuje m.in. na Twitterze Chris Ship, znawca monarchii. Jak pisze, książę Karol i księżna Camilla już jakiś czas temu zostali odizolowani od wszystkich. Obecnie przebywają w swoim domu Burnham w Balmoral Estate w Szkocji. Przypomnijmy, że 93-letnia monarchini kilka dni temu również zdecydowała się na odwołanie lub przesunięcie letnich przyjęć, w których miała uczestniczyć w najbliższych tygodniach.

Po cichu wyprowadziła się też z zatłoczonego Buckingham Palace położonego w samym centrum Londynu, by od kilku dni mieszkać na zamku w Windsorze. Łatwo dało się zauważyć, że w obliczu kryzysu stery przejęli książę William i księżna Kate. W związku z zagrożeniem COVID-19 brytyjska monarchia musiała również wypracować nowe rozwiązania i zmienić układ sił. To wnuk królowej, a nie ona sama czy książę Karol, wygłosił bowiem pierwsze oświadczenie w obliczu pandemii COVID-19. Kilka dni temu książęca para Cambridge odwiedziła także centrum powiadamiania ratunkowego, gdzie podziękowali wszystkim tym, którzy walczą z koronawirusem. Już wtedy dało się zauważyć, że w rodzinie królewskiej nastąpiła zmiana sił. Czy już wtedy książę Karol miał problemy ze zdrowiem? Na to wygląda, bowiem reakcja rodziny Windsorów była natychmiastowa. 

Już wiadomo, że książę Karol został zarażony koronawirusem. Oficjalne stanowisko wystosował rzecznik Pałacu Buckingham. Jak podaje: „Królowa Elżbieta II ostatnio widziała się z księciem Karolem krótko 12 marca i oboje zachowali ostrożność w kontaktach. Nie będzie dalszych komentarzy obecnej sytuacji”, czytamy na Twitterze Chrisa Shipa. Niektórzy przypominają jednak, że niedawno książę Karol spotkał się z Albertem, księciem Monako. Zaznaczmy, że u niego również zdiagnozowano zarażenie koronawirusem. Rzecznik księcia Karola zdradza: „Nie jest możliwe ustalenie tego, od kogo książę Karol mógłby się zarazić wirusem, szczególnie biorąc pod uwagę liczbę jego publicznych wystąpień w minionym tygodniu”.

Na razie na temat zdrowia księcia Karola i jego stanu niewiele wiadomo. Będziemy Was informować na bieżąco.  

książę Karol i księżna Camilla
Fot. Getty Images

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.