Gabriela Czernecka 8 września 2017 20:00
1/7
WHIP, seksowne mamuśki
Copyright @East News
1/7

Niedawno Brigitte Macron nazwano skrótem... MILF. To określenie w dosłownym znaczeniu oznacza „gorącą mamuśkę”. Nie jest to jednak słowo, które budzi pozytywne skojarzenia. Naprzeciw temu językowemu problemowi wyszła pisarka, Bibi Lynch, która zaproponowała inny skrót WHIP. Co on oznacza i kogo możemy tak nazywać?

 

Zobacz:  Mini, sportowe buty, skórzane spodnie… Poznajcie styl nowej Pierwszej Damy Francji!

 

Co oznacza skrót WHIP?

WHIP (skrót od „women who are hot, inteligent and in their prime”) to nowe określenie na seksowne, inteligentne kobiety w kwiecie wieku, które podbija zagraniczne media! Po raz pierwszy z taką propozycją nazywania kobiet wyszła pisarka Bibi Lynch, która opowiedziała o tym słowie w programie „This Morning”. To ona zasugerowała pojęcie WHIP, które miałoby zastąpić nieco wulgarne i seksistowskie MILF – tłumaczone jako seksowne matki, które chodzą do łóżka z młodszymi facetami.

 

WHIP są nie tylko seksowne, ale przede wszystkim dojrzałe i w pełni świadome swojego ciała. To kobiety sukcesu, które potrafią się znaleźć w towarzystwie, mają poczucie humoru i dystans do siebie. Często dodaje się, że to także kobiety, które mają młodszych partnerów. „WHIP jest określeniem zdecydowanie bardziej zabawnym, mądrzejszym i bardziej seksownym niż MILF”, mówi autorka nowego skrótu językowego Bibi Lynch. Nowe słownictwo ma również podkreślać wagę tego, jak bardzo rozpowszechnił się kult młodości, zwłaszcza u kobiet. Teraz stawiamy na świadomość swojego ciała i seksapil, bez względu na metrykę. 

 

Polecamy: Słowa Donalda Trumpa o Brigitte Macron wywołały skandal. Prezydent USA jest seksistą i mizoginem?

 

Kogo nazywamy WHIP?

Doskonałym przykładem WHIP z pewnością jest Brigitte Macron, pierwsza dama Francji, która świetny wygląd łączy z obowiązkami dyplomatycznymi. Mianem WHIP można także nazwać Joan Collins – 82-letnia Aktorka twierdzi, że nie ingeruje w to, jak wygląda, bo operacji plastycznych po prostu się boi.  Jej sposobem na upływający wiek jest… miłość! W 2002 roku wyszła za mąż za młodszego od siebie o 32 lata producenta Percy'ego Gibsona. 

 

Kogo jeszcze określa się mianem WHIP? Zobaczcie w naszej galerii! 

 

Polecamy: „Jedyną wadą Emmanuela jest to, że jest młodszy ode mnie”. Brigitte Macron po raz pierwszy w tak szczerym wywiadzie!

2/7
Birigitte Macron w wywiadzie dla francuskiego Elle
Copyright @East News
2/7

Brigitte Macron zyskała miano WHIP, czyli kobiety inteligentnej, dojrzałej, która świetnie czuje się w swoim ciele. Brigitte z jednej strony krytykowana jest za długość swoich kreacji, które zawsze uwydatniają jej zgrabne nogi, a z drugiej ceniona za to, że nie przejmuje się konwenansami. Jedni ją kochają, inni wręcz przeciwnie. Ona jednak zdaje się nie przejmować tym, co o niej mówią i konsekwentnie z uśmiechem na twarzy pokazuje się w spódniczkach mini. 

 

Polecamy: Jej wiek wciąż elektryzuje media na całym świecie. Ale Brigitte Macron wyrasta także na ikonę stylu

3/7
Madonna, największe światowe diwy
Copyright @Getty Images
3/7

Madonna słynie z tego, że chętnie wiąże się z dużo młodszymi od siebie partnerami. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny lubi majstrować przy sesjach zdjęciowych, podpowiadając które zmarszczki wyretuszować, a które zostawić, ale jej teledyski z pewnością są dowodem na to, że w stu procentach jest świadoma swojego ciała. Nic dziwnego, że nazwano ją WHIP! 

 

Polecamy: Madonna kończy dziś 59 lat! Zobaczcie, jak styl królowej pop zmienił współczesną modę!

4/7
Joan Collins
Copyright @Getty Images
4/7

Joan Collins to kobieta legenda. Świetna aktorka, inteligentna kobieta z ogromnymi pokładami poczucia humoru, czyli prawdziwa WHIP. Operacji plastycznych nie robi, bo się ich... boi, a jej lekiem na godne starzenie się jest.. miłość! Joan Collins miała pięciu mężów. Od 2002 roku jest żoną Percy'ego Gibsona, młodszego od niej o 32 lata producenta filmowego. 

 

Polecamy: Pięć rzeczy, które zawdzięczamy „Dynastii”. Kultowy serial powraca! Zobacz zwiastun

5/7
Demi Moore
Copyright @East News
5/7

Demi Moore od lat zachwyca młodym i zdrowym wyglądem. Sama jednak uważa, że „ostatnie kilka lat było dla mnie ciężkie, bo wszyscy skupiają się na tym, jak wyglądam. W pewnym momencie pomyślałam sobie Po prostu nie wiedzą, co ze mną zrobić”. Mimo to gwiazda bardzo dobrze czuje się we własnym ciele. Na koncie ma także związek z młodszym od niej o 16 lat Ashtonem Kutcherem.

 

Polecamy: „To mnie boli!”, skarży się Ashton Kutcher. Demi Moore zabroniła mu widywać się z jej córkami! Dlaczego?

6/7
Julianne Moore
Copyright @East News
6/7

Julianne Moore jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci, świetną aktorką i piękną kobietą. Nic dziwnego, że szybko (jako jedną z pierwszych gwiazd) okrzyknięto ją mianem WHIP.

 

Polecamy: Jak światowe gwiazdy prezentowały się na uroczystym otwarciu festiwalu filmowego w Cannes?

7/7
Sharon Stone w biżuterii marki De Grisogono na Festiwalu Cannes, 2013
Copyright @East News
7/7

Sharon Stone niedawno skończyła 59 lat, ale wciąż wygląda jak dwudziestolatka! Piękna i inteligentna, czyli prawdziwa WHIP. Czego chcieć więcej?

 

Zobacz: Te gwiazdy są już po pięćdziesiątce?! Niemożliwe! Zobacz ich zdjęcia w kostiumach kąpielowych

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.