O TYM JEST GŁOŚNO

Nie wygrał miliona, choć znał odpowiedź na pytanie za milion złotych!

Co się wydarzyło w „Milionerach”?

Weronika Kostyra 10 września 2018 21:16
Hubert Urbański
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

To moment na który wszyscy czekają! Program Milionerzy zawsze jest pełen emocji, ale przy ostatnim pytaniu sięgają one zenitu! Dzisiaj usłyszał je Dominik Komorek, 32-letni urzędnik z Warszawy. Odcinek rozpoczął z 40 tysiącami złotych na koncie oraz trzema niewykorzystanymi kołami ratunkowymi! Potem jak burza przeszedł przez kolejne pytania, korzystając z koła „pół na pół”. Jak brzmiało to najważniejsze, za milion złotych?

Milionerzy TVN: Czego dotyczyło pytanie za milion?

Pytanie za milion dotyczyło instrumentów muzycznych: Który instrument stroi muzyk?

A. tamburyn

B. kocioł

C. okarynę

D. czynele

Zawodnik wybrał odpowiedź wykorzystał koło ratunkowe „pytanie do publiczności”, która wskazało po równo odpowiedzi B i D. Następnie Dominik Komorek skorzystał z „telefonu do przyjaciela”, czyli swojego taty, Tadeusza. Zasugerował on odpowiedź B. W tym momencie Hubert Urbański wypisał czek na milion złotych. Niestety zawodnik nie był pewny odpowiedzi i zdecydował, że rezygnuje z gry. Wygrał 500 tysięcy złotych. Poprawną odpowiedzią okazało się B, kocioł. Intuicja go nie myliła...

Znałeś odpowiedź?

Ostatni wygrany milion

Po raz ostatni główna nagroda w programie padła w marcu. Pani Maria Romanek wygrała wtedy milion po tym, kiedy poprawnie odpowiedziała na pytanie: Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?

A. 12321
B. 1 234 321
C. 111 111 111
D. 123 454 321

Zwyciężczyni nie kryła łez wzruszenia. Swoją wygraną przeznaczyła na pomoc potrzebującym, w tym fundacjom i organizacjom charytatywnym. Maria Romanek to druga uczestniczka programu TVN, która sięgnęła po główną wygraną. Osiem lat wcześniej, w 2010 roku, jako pierwszy w Polsce dokonał tego Krzysztof Wójcik ze Szczecina. 

Milionerzy, Hubert Urbański
Fot. mat. prasowe

Hubert Urbański poprowadzi program
Fot. East News

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!