Szymon Hołownia, Urszula Brzezińska-Hołownia, żona
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Nie chodzi z mężem do Kościoła, ma oryginalny zawód. Urszula Brzezińska-Hołownia spełnia swoje marzenia

Taka jest prywatnie żona Szymona Hołowni

Rafał Kowalski 18 października 2023 13:56
Szymon Hołownia, Urszula Brzezińska-Hołownia, żona
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Urszula Brzezińska-Hołownia od ponad 7 lat jest żoną Szymona Hołowni. Para poznała się trochę wcześniej w niecodziennych okolicznościach. Gdy nie splot zdarzeń, być może nigdy by na siebie nie wpadli. Prywatnie – mama dwóch córek; zawodowo – pilotka myśliwca i oficerka. Co mówi o niej jej partner, który właśnie wszedł do Sejmu?

Zawód Urszuli Brzezińskiej Hołowni

Ona wie, że warto spełniać swoje marzenia i pracować tam, gdzie czuje serce. Nie przeszkadzały jej nieprzyjazne spojrzenia kolegów i zdziwienie ludzi dookoła. Żona Szymona Hołowni to profesjonalna pilotka myśliwców MIG-29 w stopniu porucznika w Siłach Powietrznych RP.

Na swoim koncie ma sporo sukcesów. Między innymi uhonorowano ją nagrodą Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych za lądowanie awaryjne z wyłączonymi silnikami.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Martyna Wojciechowska odwiedziła adoptowaną córkę w Tanzanii. To było poruszające spotkanie

Gdyby nie pasja pani Uli, mogłaby nigdy nie przykuć wzroku Szymona Hołowni. „Nie wiem, skąd przyszedł mi do głowy pomysł, by namówić producentów "Mam Talent!", żebyśmy część zdjęć nagrali na wojskowym lotnisku w Mińsku Mazowieckim. Załatwiono wszystkie zgody, przygotowano nam lotnicze kombinezony, pozwolono wsiąść do MiG-a (choć oczywiście - nie polecieć). W "domku pilota" zobaczyłem na jakiejś rozpisce jedno kobiece nazwisko. Zapamiętałem, bo wydało mi się to niezwykłe. Później "zalajkowałem" profil bazy, a portal społecznościowy przez swoje algorytmy zaproponował mi znajomość z Ulą Brzezińską, której nazwisko od razu skojarzyłem. Napisałem. Dostałem odpowiedź”, pisał o poznaniu żony polityk i prezenter.

23.05.2022, Gala Top Gun - premierowy pokaz filmu "Top Gun: Maverick", Szymon Hołownia, Urszula Brzezińska-Hołownia

23.05.2022, Gala Top Gun - premierowy pokaz filmu
Fot. WODZYNSKI EastNews

Urszula Brzezińska-Hołownia prywatnie. Córki, wsparcie męża

Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w 2014 roku, ślub zaś w styczniu 2016 roku. Od tamtej pory doczekali się narodzin dwóch córek. Elżbieta Wanda przyszła na świat w styczniu 2022 roku. Starsza zaś Maria ma dziś 4 lata.

Jaką jest partnerką oczami Szymona Hołowni? „Ula to wspaniała kobieta. Imponuje mi, budzi mój podziw. To najlepszy doradca, niedościgły wzór spokojnej pewności, w żartach, mistrzyni zwięzłej pointy. Ale przede wszystkim: to moja kochana, piękna Ula”, pisał na Instagramie polityk.

Na co dzień małżonkowie i ich dzieci mieszkają w wymarzonym domu pod Warszawą. Tam spędzają każdą chwilę wolną od pracy. Potrafią godzinami rozmawiać, bawić się z córkami i, nawet gdy nie mają jednego zdania na ten sam temat, pięknie się różnią.

Taką sprawą jest na przykład wiara. „Nie chodzimy razem do kościoła. Każdy z nas ma własny sposób przeżywania wiary i dajemy sobie wolną przestrzeń. Ta przestrzeń bardzo mi pomaga, gdy mam potrzebę coś sobie w duszy poukładać. Natomiast Szymonowi wiara daje poczucie życiowej stabilizacji, ale jest to dla niego sprawą prywatną, której nikomu nie narzuca”, mówiła Urszula Brzezińska-Hołownia Onetowi około 3 lata temu.

Czytaj takżeZaprzyjaźniły się na planie zdjęciowym, bardzo się wspierają. Mało kto wie, kim Agata Kulesza jest dla Joanny Kulig...

Za rodziną Hołowniów kampania wyborcza zakończona sukcesem – partia byłego gwiazdora telewizji weszła do Sejmu z dwucyfrowym wynikiem. Jesteśmy pewni, że małżonkowie będą się mocno wspierać na nowym etapie zawodowego życia Szymona Hołowni. 

Szymon Hołownia, Urszula Brzezińska-Hołownia, wybory 2023, głosowanie w Białymstoku

Szymon Hołownia, Urszula Brzezińska-Hołownia, wybory 2023, głosowanie w Białymstoku
Fot. Michal Zebrowski/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.