Sylwia Grzeszczak, Liber
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Uchodzili za idealną parę, wzięli rozwód. Liber pierwszy raz o kulisach rozstania z Sylwią Grzeszczak

„Nie jest to oczywiście przyjemny temat, ale…”

Rafał Kowalski 21 kwietnia 2024 17:59
Sylwia Grzeszczak, Liber
Fot. VIPHOTO/East News

Był wrzesień 2023 roku, kiedy po wielu wspólnych latach Sylwia Grzeszczak i Liber ogłosili rozstanie. „Nadal pomagamy sobie w pracy i wychodzimy wspólnie na scenę, tak jak to miało ostatnio miejsce podczas festiwalu w Sopocie! Przeżyliśmy razem wiele szczęśliwych lat. Jesteśmy rodzicami, mamy najwspanialszy skarb w życiu - ukochaną i najważniejszą dla nas Bognę. To dla niej chcemy być najlepszą wersją siebie”, czytaliśmy. Nigdy później żadne z byłych małżonków nie opowiadało znów o tym, co popsuło się w ich związku. Dopiero teraz milczenie przerwał Liber.

Liber o końcu małżeństwa z Sylwią Grzeszczak

Najnowszym gościem Żurnalisty był Marcin Piotrowski znany szerszej publiczności jako Liber. Były ukochany Sylwii Grzeszczak i tata kilkuletniej Bogny nie uniknął pytania o zakończenie dziewięcioletniego małżeństwa.  „Nie jest to oczywiście przyjemny temat, ale nie widzę innej drogi. Fajnie, że jeśli już ludzie decydują się na coś takiego (rozwód – przyp. red.), to odbywa się to w zgodzie, bo nie zawsze tak jest”, powiedział prowadzącemu. Dodał też, że cieszy się, że rozstanie, o którym mowa, jest odbierane jako rozstanie z klasą.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Margaret: „W dzieciństwie przeżyłam ogromną traumę”. Za piosenkarką trudne chwile

„Wiele historii się słyszy, a ja mam to szczęście, szczęście w nieszczęściu tak naprawdę, że stanęło na dobrych relacjach. Nadal tworzymy razem”, usłyszeliśmy w podcaście.

Żurnalista zapytał także, jak dziś czuje się raper jako singiel. „Trzeba zaakceptować siebie, trzeba być ze sobą szczęśliwym. I fair ze sobą, bo to pomaga nam zawsze – czy jest się z związku, czy nie. […] Dla mnie jakaś tam samotność nigdy nie była dużym problemem. I mówię tu o całym życiu”, powiedział Marcin Piotrowski.

Sylwia Grzeszczak, Liber, Sylwester 2019 w Warszawie

Sylwia Grzeszczak, Liber, Sylwester 2019 w Warszawie
Fot. TRICOLORS/East News

Liber i Sylwia Grzeszczak dalej razem pracują. Raper o tekście piosenki „Motyle”

Byłych zakochanych łączą dziś: córeczka i wspólna praca. Najnowszy singiel piosenkarki nie powstałby, gdyby jej były partner nie napisał do niego bardzo emocjonalnego tekstu. Oto jego fragment:

Czy to stracony czas? Tego nie powiem o Tobie nigdy Spotkam Cię w tylu snach Choć poranki przywitam z kimś innym

Będę śnić o Tobie, o naszych dniach Nieraz, nieraz Czy tak się musiało stać? W brzuchu motyle, a w sercu igły

Czy to opis historii Sylwii i Libera? Fani byli o tym przekonani. „Jeżeli chodzi o moją twórczość popową, nigdy nie piszę autobiografii. Niektóre wersy zostały odebrane dosłownie, jako moja opowieść. A to nie tak. Zawsze mieliśmy przekonanie, że nie warto o sprawach prywatnych dużo opowiadać. Mam tak do dzisiaj. A piosenki? Mogą tylko zahaczać o moje emocje, ale mogę tu zapewnić, że to nie jest kartka z mojego pamiętnika”, zaznaczył mocno tekściarz. „Tekst powstawał po rozstaniu, dość długo. Wiem, że jest emocjonalny i mocny”, dodał.

Spodziewaliście się takiej odpowiedzi? 

Czytaj teżMam Talent: Marcin Prokop rozgadał się na temat córki. Nie ukrywał wzruszenia!

Sylwia Grzeszczak, Liber, 2019

Sylwia Grzeszczak, Liber
Fot. VIPHOTO/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.