Teresa Lipowska z Tomaszem Zaliwskim, TeleEkrany - nagrody "TeleTygodnia"; 25.10.2004, Warszawa
Fot. Maciej Tatiana Jachyra / Studio69 / Forum
Niezwykłe historie

Teresa Lipowska i jej mąż byli razem 44 lata. Zdradziła, co zrobił specjalnie dla niej

To wyznanie wzrusza do łez...

Marta Nawacka 22 czerwca 2023 21:06
Teresa Lipowska z Tomaszem Zaliwskim, TeleEkrany - nagrody "TeleTygodnia"; 25.10.2004, Warszawa
Fot. Maciej Tatiana Jachyra / Studio69 / Forum

Od wielu lat jest jedną z największych gwiazd serialu „M jak miłość” i cieszy się ogromną sympatią fanów. Prywatnie przez 44 lata Teresa Lipowska związana była z Tomaszem Zaliwskim, kolegą po fachu. Niestety ukochany mąż aktorki zmarł w 2006 roku... Po latach aktorka zdradziła, co zrobił specjalnie dla niej. Nie da się ukryć wzruszenia...

Teresa Lipowska dwa razy wychodziła za mąż

Znana i lubiana przez fanów aktorka po raz pierwszy wyszła za mąż za Aleksandra Lipowskiego, operatora filmowego. Ten związek jednak zakończył się rozwodem zaledwie po trzech latach od ślubu. Wszystko wskazuje na to, że Teresa Lipowska nie żałowała jednak rozpadu pierwszego małżeństwa. Prawdziwe szczęście odnalazła później u boku Tomasza Zaliwskiego, znanego między innymi z filmu „Złoty pociąg” czy serialu „Dom”, i w 1963 roku została jego żoną. Młodej parze ślubu udzielił sam sam ksiądz Jan Twardowski.

Teresa Lipowska i Tomasz Zaliwski doczekali się wspólnie syna, Marcina. Zakochani byli razem przez niemal pół wieku, aż do śmierci mężczyzny w 2006 roku. Aktorka nadal jednak odczuwa tęsknotę za ukochanym... Często wraca pamięcią do wspaniałych chwil, które z nim spędziła.

Czytaj też: Przyjaźń Jacka Poniedziałka i Redbada Klynstry zniszczyła polityka. Było jednak coś jeszcze

Teresa Lipowska, Telekamery
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Teresa Lipowska, Telekamery "Tele Tygodnia", 2022 rok

Teresa Lipowska wyznała, co zrobił dla niej mąż

Jedną z pięknych historii Teresy Lipowskiej i jej męża przytacza tygodnik Świat&Ludzie. Aktorka prawie każdego lata wybiera się na Podlasie, gdzie przez wiele lat spędzała wakacje z ukochanym. „Zakochaliśmy się we wsi Studzieniczna, nad jeziorem Studzieniczna i od tamtej pory tam wracaliśmy przez 40 lat”, cytuje jej słowa tygodnik. W ostatnich latach regularnie odwiedzała także jedno z sanatoriów w Augustowie, a gdy spaceruje w tamtych okolicach, wciąż wraca do niej obraz Tomasza Zaliwskiego.

Teresa Lipowska w jednej z rozmów podzieliła się wyjątkowym, wzruszającym wspomnieniem związanym z ukochanym mężem. Okazuje się, że zrobił dla niej coś szczególnego... „Mąż specjalnie dla mnie wyremontował łódkę i nazwał Serduszko”, zdradziła aktorka.  

Zobacz także: Dla niego zakończyła wieloletni związek. Pierwsza i jedyna żona Jarosława Kreta po trzech latach wróciła do byłego

Mąż Teresy Lipowskiej umarł w potwornych bólach
Fot. Prończyk/AKPA

Tomasz Zaliwski, Teresa Lipowska, 2001 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.