TELEKAMERY 2021
Fot. GAŁĄZKA/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Telekamery 2021 już za nami, ale nie obyło się bez kontrowersji... Zobaczcie, co się działo! 

Zaskakujące wyznania, emocjonalne przemowy...

Gabriela Czernecka 11 marca 2021 09:28
TELEKAMERY 2021
Fot. GAŁĄZKA/AKPA

Telekamery 2021 rozdanie. Gala wręczenia jednych z najważniejszych nagród telewizyjnych w Polsce została przyznana po raz 24. Statuetki wręczono w takich kategoriach jak m.in. najlepsza aktorka, najlepszy aktor, najlepszy serial czy najlepsza osobowość telewizyjna. Przyznano także specjalne wyróżnienia, za które nagrody odebrali Małgorzata Socha i Maciej Stuhr. nie obyło się jednak bez kontrowersji…  Sprawdzamy, co działo się na gali Telekamery 2021!

Telekamery 2021 - co się działo?

Po raz 24. wręczono Telekamery Tele Tygodnia. Galę poprowadziła Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski, ale co ciekawe, jeszcze pod koniec lutego Tele Tydzień informował, że prowadzącymi gali będą Barbara Kurdej-Szatan oraz jej mąż, Rafał Szatan. Takie informacje ukazały się także w prasie. Dopiero w środę wieczorem okazało się, że parę zastąpili Kacper Kuszewski I Katarzyna Zielińska. Fani zmartwieni nagłą zmianą prowadzących w postach na Facebooku wyrazili swoje zaniepokojenie, na które odpowiedział magazyn. „Tak. Doszło do zmiany. pozdrawiamy”, brzmi Komunikat Tele Tygodnia. Niewiadomo więc, z jakiego powodu Szatanowie zostali zastąpieni innymi prowadzącymi. 

Transmisja telewizyjna odbyła się w telewizji Plus, a wręczenie nagród uświetnił występ Cleo, a także zespołu Sound’n’ Grace. Kto otrzymał w tym roku Telekamerę? W kategorii Osobowość telewizyjna statuetkę zdobył Przemek KOssakowski, najlepszym prezenterem pogody okrzyknięto Bartka Jędrzejaka, a najlepszym prezenterem informacji Piotra Kraśko. Gdy laureaci odbierali statuetki mieli okazję wygłosić krótkie przemówienia. Niektóre z nich wzbudziły spore kontrowersje… 

Telekamery 2021: Maciej Stuhr przemowa o czarnym charakterze 

W kategorii najlepszy aktor laureatem został Maciej Stuhr. Aktor był zaskoczony tym, że po raz pierwszy został nominowany i od razu otrzymał nagrodę. W swojej przemowie wspomniał przede wszystkim o tym, by pamiętać, że postać, w jaką się wciela to tylko rola, a nie jego rzeczywisty charakter: „Dziękuję telewizyjnym 'Wiadomościom', które tak często próbują zrobić ze mnie czarny charakter, że część osób uwierzyła, że ta moja rola w 'Szadzi', seryjnego mordercy, może mieć ręce i nogi”, wyznał. „Tutaj taka mała prośba w imieniu nas aktorów i aktorek do niektórych redakcji — to, że my coś mówimy ze sceny lub z ekranu, to nie my mówimy, tylko jesteśmy medium, przez które przemawia autor. To, że w spektaklu powiedziałem o Polsce, że jest wrzodem w pewnym miejscu - to nie ja powiedziałem, to autor sztuki”, dodał. 

Przemowę, na którą warto zwrócić uwagę wygłosił także Piotr Kraśko, który nie krył wzruszenia: „ Ogromna wdzięczność mnie przepełnia. Dziękuję państwu, że jesteście z nami, bo wtedy nasza praca ma sens”, wyznał. Z kolei Bartek Jędrzejak odbierając nagrodę w kategorii Prezenter Pogody zdobył się na… zaskakujące porównanie: „Telekamery to nasze telewizyjne Oscary. Muszę powiedzieć, że dzisiaj się czuję jak Leonardo DiCaprio. On przez wiele lat był nominowany, w tym czasie zrobił wiele świetnych filmów i po wielu latach odebrał swoją pierwszą statuetkę, podobnie jak ja. Wiele lat byłem nominowany, miałem nawet przyjemność wręczać. A dziś odbieram swoją pierwszą. Jeszcze dwie i będzie złota. Dziękuję wszystkim czytelnikom i widzom”, wyznał. 

TELEKAMERY 2021: Bartek Jędrzejak
Fot. PODLEWSKI/AKPA

Uwagę widzów przykuła także przemowa Macieja Orłosia, który zapowiadał zwycięzcę w kategorii prezenter informacji. Zapowiadając laureata zaznaczył, że w dzisiejszych czasach w cenie jest pokazywanie informacji w sposób bezstronny i obiektywny: Tymczasem w sposób zaskakujący żyjemy w kraju, w którym w 2021 r. są na mapie Polski telewizje, które nie przestrzegają reguł. Może nie będę wskazywał palcem, ale chyba się domyślicie. Kto jednak jeszcze nie wie, o kogo chodzi to zapraszam na mój kanał na YouTubie”, powiedział.

Podczas tego wieczoru wręczono także dwie Telekamery specjalne – pierwsza powędrowała do TVP Kultura, a druga do Canal+ za serial "Król". Na gali odśpiewano "Sto lat" Zbigniewowi Buczkowskiemu, który za 10 dni będzie obchodził 70. urodziny W szczególny sposób uczczono również  Dom Artystów Weteranów w Skolimowie - dochód z SMS-ów oddanych podczas tegorocznych Telekamer (23 tys. zł) trafi do mieszkańców ośrodka. Za nagrodę w imieniu wszystkich artystów dziękowała Teresa Lipowska: „Każda złotówka poprawia życie, na które los skazał pensjonariuszy ze Skolimowa. Jest to jedyne miejsce, gdzie ludzie kultury są zaopiekowani”, powiedziała. 

Prócz regularnych statuetek wręczono także nagrody specjalne. Człowiekiem Roku została Iga Świątek, a Produkcją Roku – akcja #Hot16Challenge. Złota telekamera trafiła w ręce twórców serialu Telewizji Puls i Studia A – "Lombard. Życie pod zastaw" oraz Mikołaja Roznerskiego, który odbierając statuetkę postanowił wyznać miłość na scenie swojej ukochanej oraz synowi, którego ma z poprzednią partnerką Martą Juras: „Kocham Cię, Aduś! I kocham cię Antoś”, powiedział Roznerski. 

TELEKAMERY 2021: Marcin Roznerski
Fot. PODLEWSKI/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…