"Miss Americana"
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Taylor Swift w ogniu krytyki. Jej odrzutowiec wyemitował najwięcej dwutlenku węgla 

Rzecznik wokalistki zabrał głos w tej sprawie 

Karol Sowa 1 sierpnia 2022 09:05
"Miss Americana"
Fot. Getty Images

Taylor Swift jest ofiarą poważnej krytyki. Dlaczego? Ponieważ znalazła się na liście gwiazd, które przyczyniają się do największej emisji dwutlenku węgla. Brytyjska firma Yard podała zaskakujące wyniki, które przedstawiają liczbę lotów, których dokonały się popularne osoby. Rzecznik artystki wypowiedział się w tej sprawie 

Rzecznik Taylor Swift zabrał głos w związku z emisją dwutlenku węgla

Taylor Swift w ostatnim czasie musi zmagać się z wielką krytyką, a to wszystko za sprawą emisji dwutlenku węgla. Brytyjska firma marketingowa Yard poinformowała, że popularna wokalistka jest jedną z gwiazd, których prywatne odrzutowce przyczyniają się do emisji największej ilości dwutlenku węgla. Przedstawione dane dotyczą okresu między 01.01 a 19 lipca tego roku oraz skupia się na liczbie lotów, średni czas lotu, przebyte mile oraz całkowitą emisję CO2. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Agnieszka Chylińska ma problem ze zdrowiem przez „Mam Talent!”. Z czym się zmaga?

Taylor Swift 2020
Fot. East News

W raporcie znalazły się również takie osoby jak: Jay-Z, Blake Shelton czy Travis Scott. W tej sprawie zdecydował się wypowiedzieć rzecznik Taylor Swift: „Odrzutowiec Taylor jest regularnie wypożyczany innym osobom. Przypisywanie jej większości lub wszystkich tych podróży jest rażąco błędne”, wyznał w rozmowie dla „The Hollywood Reporter". 

Przypomnijmy, że firma Yard poinformowała również, że odrzutowiec słynnej piosenkarki leciał aż 170 razy między 1 stycznia a 19 lipca tego roku. Całkowita emisja samolotu wynosi 8 293,54 ton węgla, czyli 1 184,8 razy więcej niż normalna osoba.  

Warto dodać, że wcześniej na miejscu Taylor był między innymi Drake czy Kylie Jenner. 

CZYTAJ TEŻ: Sympatię zdobyła jako serialowa Magda M. Jak dziś wygląda życie Joanny Brodzik?

Taylor Swift 2021
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…