Szymon Hołownia
Fot. Łukasz Kalinowski/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Szymon Hołownia popłakał się podczas transmisji na żywo. Powód podzielił internautów

Znamy szczegóły

Rafał Kowalski 5 maja 2020 12:59
Szymon Hołownia
Fot. Łukasz Kalinowski/East News

Szymon Hołownia ubiega się o urząd prezydenta Polski. Prezenter i publicysta nie zamierza wycofać się w wyborów, których okoliczności wywołują wiele kontrowersji. Pisarza nie zatrzymuje też czas izolacji. Szymon Hołownia spotyka się ze swoimi wielbicielami przez internet. Podczas jednej z transmisji 43-latek wzruszył się trzymając w rękach Konstytucję.

Szymon Hołownia popłakał się przed kamerą – wideo

Drugiego maja Szymon Hołownia prowadził kolejną transmisję na żywo, którą mogli oglądać wszyscy zainteresowani. Kandydat na urząd prezydenta RP zwrócił się do swoich wyborców następującymi słowami. „Wyobraźcie sobie Polskę 30 maja podczas, gdy do urn pójdą tylko wyborcy Dudy. I nie trzeba będzie sfałszować ani jednego głosu, żeby on wygrał. I będzie miał prawo tak mówić. Choć my oczywiście nie będziemy mu wierzyć i to nie będzie naszym zdaniem legalnie wybrany prezydent”, mówił Szymon Hołownia w internecie.

Pisarz i publicysta cały czas trzymał w rękach egzemplarz Konstytucji. I to właśnie ona poruszyła go głęboko. „Czytam ją codziennie i chciałbym kiedyś „zrobić” Polskę, która będzie właśnie taka. Jak będzie trzeba, to wszystko oddam, żeby właśnie taka była”, mówił zapłakany kandydat na prezydenta.

Kilkadziesiąt sekund, w których Szymonowi Hołowni puściły emocje, nie umknęły internautom i mediom. Część tych pierwszych była zadowolona, że prezenterem kierują szczere uczucia i czyste intencje. Z kolei jedna z telewizji wyśmiała gest kandydata na urząd prezydenta. „TVP Info grilluje od rana materiałami z live'a, podczas którego pozwoliłem sobie na emocje wobec was. Jeżeli dla kogoś jest to powodem do śmiechu albo do jakiegoś wydrwiwania, że ktoś kocha Polskę na tyle, że jest w stanie się przy niej autentycznie wzruszyć, a nie tylko robić sobie z niej partyjną mielonkę tak jak to robią towarzysze z TVP Info, Pałacu Prezydenckiego albo Nowogrodzkiej, to już jego bieda osobista”, komentował potem całą sprawę Szymon Hołownia.

Ocenę poniższego filmu zostawiamy każdemu z osobna. Fragment, który rozpoczął dyskusję w sieci i nie tylko znajduje się na końcu nagrania. 

Poranny live Szymona 5.05 www.wspieraj.holownia2020.pl

Opublikowany przez Szymona Hołownię Wtorek, 5 maja 2020

Szymon Hołownia
Fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…