Marta Cieplak 20 kwietnia 2017 13:30
1/5
szczotka do ciała
Copyright @Fotolia
1/5

Szczotkowanie to zabieg niemal idealny. Wygładza, zmniejsza widoczność cellulitu, detoksykuje i poprawia humor! Brzmi nierealnie? Ale to prawda! Dowodem są gwiazdy Hollywood, które bez codziennego szczotkowania nie wyobrażają sobie dnia. Gwyneth Paltrow rytuał ten robi zawsze przed wieczorną kąpielą i twierdzi, że to właśnie dzięki niemu ma tak piękne i jędrne ciało. Z kolei Miranda Kerr pobudza w ten sposób endorfiny o poranku, wykorzystując do masażu elektryczną szczotkę z naturalnym włosiem.

 

W dobrą stronę


Aby szczotkowanie przyniosło właściwy efekt, nalezy przestrzegać kilku zasad – ciało masujemy zawsze na sucho, okrężnymi ruchami zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. Zaczynamy od stóp, potem masujemy łyski, uda, pośladki i brzuch. Nastepnie szczotką przesuwamy po dłoniach, ramionach i plecach. Ale uwaga: plecy masujemy od krzyża do karku! Potem wystarczy już tylko spłukać złuszczony naskórek pod prysznicem, umyć ciało i po wytarciu ręcznikiem wmasować odpowiedni produkt do pielęgnacji. Nie przejmuj się, jeśli skóra będzie lekko podrażniona. To normalna reakcja. Jednak jeśli poczujesz, że masaż jest zbyt mocny, szczotkuj ciało co drugi dzień.

 

Polecamy też: Czarna magia, czyli wszysto o najgorętszym składniku kosmetycznym ostatnich tygodni!

 

Trudny wybór


Szczotek do masażu jest w sklepach, szczególnie tych internetowych, bardzo dużo. Okrągłe, podłużne, z rączką i bez. Jak wybrać właściwą? Kształt ma tu znaczenie drugorzędne, choć oczywiście plecy i nogi łatwiej będzie nam wymasować akcesorium z długą rączką:-) Ale okrągłą też sobie poradzisz! Najważniejszy jest rodzaj włosia. Na początek najlepsze będą szczotki wykonane z agawy sizalowej, bo są dość delikatne. Z czasem warto się jednak zdecydować na gadżet znacznie ostrzejszy, wykonany z włosia z dzika lub konia. Dużą popularnością cieszą się też szczotki elektryczne, których używanie wymaga znacznie mniejszego nakładu sił niż klasyczna. Nasze typy znajdziesz w galerii.

 

2/5
szczotka z agawy sizalowej
Copyright @Materiały prasowe
2/5

3/5
szczotka do ciała
Copyright @Materiały prasowe
3/5

4/5
szczotka z włosia fridge by yDe
Copyright @Materiały prasowe
4/5

5/5
Szczotka elektryczna, Remington, ok. 200 zł
Copyright @Materiały prasowe
5/5

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.