Susan Boyle, 12.04.2009
Fot. y60 / Zuma Press / Forum
Niezwykłe historie

Susan Boyle zaszokowała talentem w brytyjskim „Mam talent”. Jak zmieniła się po latach?

Przeszła sporą metamorfozę

Marta Nawacka 2 stycznia 2023 16:05
Susan Boyle, 12.04.2009
Fot. y60 / Zuma Press / Forum

Susan Boyle jest doskonałym przykładem na to, że marzenia się spełniają, a życie może się całkowicie odmienić dosłownie z dnia na dzień. Kiedy w 2009 przyszła na przesłuchanie do brytyjskiego „Mam talent”, wzbudziła mieszane uczucia. Początkowo ani jury, ani publiczność nie potraktowała poważnie zaniedbanej kobiety w średnim wieku, spodziewając się, że będzie ona jedną z tych uczestniczek, których występ przejdzie do kategorii nieudanych. Jednak kiedy tylko zaczęła śpiewać, widzowie oniemieli... Jak wygląda dziś Susan Boyle i czym się zajmuje?

Susan Boyle w brytyjskim „Mam talent”

21 stycznia 2009 roku 47-letnia wówczas Susan Boyle pojawiła się w Glasgow na przesłuchaniu do brytyjskiego „Mam talent”. Nie wiedziała jeszcze, że ten występ odmieni całe jej życie. Dziś jej historia może być doskonałym przykładem na to, że marzenia się spełniają, a z dnia na dzień wszystko może się zupełnie zmienić. Już w dzieciństwie Susan mierzyła się z dokuczaniem ze strony rówieśników, ponieważ była inna. Jednak dopiero w 2013 roku okazało się, że ma zespół Aspergera. „Asperger mnie nie definiuje. To stan, z którym muszę żyć i przepracować i teraz czuję się spokojniej w stosunku do siebie. Ludzie będą o wiele lepiej rozumieć to, kim jestem i dlaczego robię rzeczy, które robię", tłumaczyła.

Kiedy wyszła na scenę podczas przesłuchania w muzycznym show, początkowo nikt nie potraktował jej poważnie, ani publiczność, ani jury. Susan była zaniedbaną kobietą w średnim wieku, co u niektórych widzów wywoływało nawet pełne politowania uśmiechy. Większość była przekonana, że jej występ trafi do grona tych, które później pokazywane są jako wpadki. Przekonana o swoim talencie kobieta bardzo szybko udowodniła jednak niedowiarkom, jak błędnie ją ocenili... „I Dream a Dream” z musiacalu „Nędznicy” wykonane przez Susan Boyle momentalnie zachwyciło jurorów oraz widownię.

Choć wcześniej Susan wysyłała swoje demo do różnych wytwórni, to nikt nie był zainteresowany podpisaniem z nią kontraktu. Zrezygnowana zajęła się więc swoją chorą matką. Dopiero udział w show odmienił jej życie i choć nie wygrała, a zajęła drugie miejsce, to i tak zrobiła karierę. „Nigdy nie zapomnę tego dnia. Choć moja zasługa polega na tym, że zgłosiłam się i zostałam wybrana”, pisała w swojej biografii. Pierwszy album artystki był jednocześnie pierwszą w historii debiutancką płytą, która przez cztery tygodnie znajdowała się na 1. miejscu listy Billboardu. Następnie Susan nagrała świąteczny krążek „The Gift”. Wystąpiła także w Rockefeller Plaza w Nowym Jorku podczas bożonarodzeniowego koncertu, w trakcie którego wykonała kolędę „Away in a Manager”, również będącą wielkim hitem.

Czytaj też: Jeremy Renner trafił do szpitala. Gwiazdor filmów Marvela jest w stanie krytycznym

Susan Boyle, 17.04.2009
Fot. AFP/EAST NEWS

Susan Boyle, 17.04.2009

Susan Boyle przeszła sporą metamorfozę. Jak dziś wygląda?

„Największą zmianą była naprawdę natychmiastowa sława, od bycia nieznaną kobietą z kotem w Szkocji do bycia rozpoznawanym, gdziekolwiek się udałam", wspominała po udziale w programie. Po latach od udziału w brytyjskiej edycji programu „Mam talent” Susan Boyle przeszła sporą metamorfozę. Wyraźnie widać, że artystka zaczęła bardzo dbać o swój wygląd, straciła także na wadze. Za pieniądze z koncertów i sprzedanych płyt kupiła dom. Obecnie uczestniczka brytyjskiego „Mam talent” jest singielką. W 2014 roku związała się z pewnym lekarzem z Connecticut, jednak ostatecznie ich związek nie przetrwał.

Podobnie jak w przypadku innych artystów, pandemia Covid-19 pokrzyżowała muzyczne plany również Susan Boyle. Wokalistka planuje jednak powrót do przerwanej trasy koncertowej i mimo że od szczytu jej popularności minęło już sporo czasu, to zdecydowanie nie zamierza rezygnować ze śpiewania.  

Zobacz także: Dorota Szelągowska w przeszłości walczyła z rakiem jajnika. Gwiazda opublikowała szczere wyznanie

Susan Boyle
Fot. Caters News / Forum

Susan Boyle

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.