Sukienki księżnej Kate
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ostatnie stylizacje księżnej Kate w ogniu krytyki: „Ubierasz się jak babcia”

Mają rację? Ubiera się tak nie bez powodu...

Gabriela Czernecka 15 lipca 2020 15:53
Sukienki księżnej Kate
Fot. Getty Images

Każda stylizacja księżnej Kate jest głośno komentowana przez media na całym świecie. Wszystkie publiczne wyjścia żony księcia Williama są odnotowywane przez prasę, która zwykle w samych zachwytach rozpisuje się na temat jej kreacji. Kate słynie z tego, że zwykle decyduje się na klasyczne, wzorzyste sukienki za kolano, najczęściej dopasowane do jej szczupłej sylwetki. Większość ceni jej zachowawczy styl, ale w ostatnim czasie pojawia się więcej słów krytyki, a niektórzy piszą wprost, że Kate ubiera się jak babcia. Księżna Cambridge ubiera się jednak tak nie bez powodu...

Stylizacje księżnej Kate - modnie czy zbyt zachowawczo?

Jest uważana za jedną z najbardziej stylowych kobiet na świecie. Niewątpliwie z dnia na dzień stała się prawdziwą ikoną stylu, podziwianą przez miliony. W swoich stylizacjach księżna Kate stawia na klasykę, elegancję, ale zawsze bierze pod uwagę obowiązujące trendy. Jej kreacjom rzadko można cokolwiek zarzucić. Nawet podczas podróży zagranicznych stara się wyglądać perfekcyjnie, co więcej, często oddaje danym krajom hołd, ubierając sukienki w konkretnych kolorach nawiązujących do flagi konkretnego państwa albo wybiera kreację od rodzimego projektanta. Jej styl to połączenie prostoty z elegancją. Nic dziwnego, że jest idealnym przykładem tego, jak stosownie ubrać się w każdej sytuacji. Co więcej, stawia na ekologiczne rozwiązania, zdarza się jej pojawić publicznie kilka razy w tych samych stylizacjach.

Pojawienie się księżnej Meghan w rodzinie królewskiej nieco zachwiało pozycją Kate w kwestii najbardziej stylowej księżnej. Meghan zawsze zaskakiwała swoimi stylizacjami, wprowadziła nieco nowoczesności do rodziny Windsorów nie tylko w kwestii podejścia do protokołu, ale także w kwestii swoich kreacji. Stawiała na odważne zestawienia kolorów, nietypowe buty, długości sukienek, odważne dekolty. Choć wielokrotnie była za to krytykowana, to miała również swoich zwolenników. I to właśnie oni po jej odejściu z rodziny królewskie zaczęli nieco inaczej postrzegać styl Kate. 

Grupa internautów zaczęła wyrażać w sieci swoje niezadowolenie ze stylizacji księżnej Cambridge, która ich zdaniem ubiera się mało nowocześnie i zbyt... zachowawczo. Zabudowane góry, długość sukienek do połowy łydki... Niektórzy piszą wprost: „Ubierasz się jak babcia”. Czy faktycznie styl Kate jest nudny? Zdarzało się, że zaskakiwała nas już swoimi stylizacjami, ale księżna Cambridge nie ubiera się tak bez powodu. W ten sposób unika wpadek i łamania królewskiego protokołu. Biorąc pod uwagę, że w przyszłości  może zostać królową, teraz nie może pozwolić sobie na to, by zdjęcia z przeszłości wykorzystywane były przeciwko niej lub poddawane były krytyce. Kate chce uniknąć komentarzy, że przyszła królowa ubierała się niestosownie do okazji, stąd jej zachowawczość w doborze kreacji. A Wy, co myślicie o stylu księżnej Kate?  

księżna Kate sukienka
Fot. Getty Images

Księżna Kate sukienka w kwiaty 2019
Fot. East News
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.