O TYM SIĘ MÓWI

To dla Magdy Gessler nie będą święta pełne radości... Przy stole zabraknie wyjątkowej osoby

Restauratorka mierzy się z ogromną tęsknotą

Rafał Kowalski 4 grudnia 2020 17:52

Do Świąt Bożego Narodzenia już tylko 20 dni. Ale dla milionów Polaków nie będzie to do końca czas pełny radości. Zimowe celebrowanie przy jednym stole spędzamy przecież najczęściej w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Jak powszechnie wiadomo, przez pandemię koronawirusa wielu z nas ograniczy grudniowe wyjazdy po to, by nie narażać innych na zakażenie COVID-19. Jeszcze inni nie mogą zobaczyć się z bliskimi przez dzielące ich kilometry…

Magda Gessler o Bożym Narodzeniu 2020 bez męża

Podobny problem będzie miała w tym roku Magda Gessler. Restauratorka od lat dzieli swoje życie między Polskę i Kanadę – gdzie mieszka i pracuje jej mąż, chirurg Waldemar Kozerawski. „My wcale nie czujemy tej odległości. Ludzie jeżdżą do siebie po sześć godzin z Warszawy do Rzeszowa, tymczasem do Kanady leci się dziewięć. Do innych miejsc, w których często się spotykamy, można dotrzeć jeszcze szybciej”, mówiła nam w 2016 roku gwiazda TVN. „Ciągle podróżujemy, to Magda do mnie, to ja do niej. Możemy być ze sobą w każdej chwili. Ostatnio miałem trochę problemów ze zdrowiem, Magda powiedziała: „Przylatuję”. Przyleciałaby natychmiast, odkładając wszystko, nawet nagrania. Opiekuje się mną. Mogę na nią liczyć w każdej sytuacji. A ona na mnie”, dopowiedział z kolei w VIVIE! jej ukochany.

Niestety, sytuacja pod koniec 2020 roku jest taka, że nawet ogromne chęci nie pozwoliłyby Magdzie Gessler udać się do Kanady bez spełnienia kilku przyjętych tam zasad. Państwo to jest bowiem jednym z tych, które nie przyjmuje przyjezdnych. Jeśli już to osoba starająca się o wjazd do Kanady musi: wcześniej to zgłosić odpowiednim służbom; dwie doby po przekroczeniu granicy zgłosić się na kwarantannę; spędzić co najmniej 15 dni na terenie Kanady; za cel mieć wizytę u  stałego mieszkańca lub obywatela Kanady.

Swoją tęsknotę za mężem Magda Gessler wyraziła w ostatnich postach na Instagramie. „Do Kanady wjazd zakazany już prawie rok... Ten czas szczęśliwy i beztroski zapisałam na telefonie. Teraz wiecie wokół kogo i jakiego miejsca krążą moje wspomnienia…”, napisała restauratorka pod filmem z wakacji spędzanych z Waldemarem Kozerawskim. „Tęsknie za tym momentem tuż przed ładowaniem samolotu z Warszawy. Mój mąż zawsze na mnie czeka z bukietem białych kwiatów”, oznajmiła z kolei pod inną fotografią, tym razem z lotniska. „Kochanie #toronto i #warsaw - Dużo kilometrów!!! Ale miłość ponad wszystko”, podsumowała gwiazda…

Mamy nadzieję, że spotkanie małżonków będzie możliwe najszybciej, jak to możliwe.

A na razie, wszystko wskazuje na to, że Magdzie Gessler przyjdzie spędzić przerwę świąteczną w swoim domu pod Warszawą. Cztery lata temu zrealizowaliśmy tam sesję do VIVY! Zobaczcie jej kulisy w wideo na górze artykułu. 

Magda Gessler, Waldemar Kozerawski, VIVA! 07/2016
Fot. IZA GRZYBOWSKA/VOYK

Magda Gessler, Waldemar Kozerawski, VIVA! 07/2016
Fot. IZA GRZYBOWSKA/VOYK

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?