Franciszek Broda, siostrzeniec Mateusza Morawieckiego premiera Polski
Fot. Młodzi .Nowocześni Dolny Śląsk
O TYM JEST GŁOŚNO

Siostrzeniec premiera wyznał, że jest gejem. Reakcja części rodziny szokuje!

„Żal mi go, pogubił się…”

Rafał Kowalski 19 czerwca 2020 11:54
Franciszek Broda, siostrzeniec Mateusza Morawieckiego premiera Polski
Fot. Młodzi .Nowocześni Dolny Śląsk

Niedawno w mediach pojawiła się wypowiedź siostrzeńca premiera Mateusza Morawieckiego krytykująca działania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Przy okazji Franciszek Broda wyznał, że jest częścią społeczności LGBT i jako gej czuje się obrażany. Odważne wystąpienie 17-latka skomentowała jego ciocia – jedna z sióstr premiera Polski, Marta Morawiecka.

Siostra Mateusza Morawieckiego o siostrzeńcu i LGBT

Mateusz Morawiecki ma trzy siostry. Annę, która jest mamą 17-letniego Franka a także Marię i Martę. To właśnie ta ostatnia skrytykowała w rozmowie z jednym z dzienników działania LGBT. Według cioci Franka Brody, który jest gejem, domaganie się równych praw z osobami heteroseksualnymi to coś niemoralnego. „LGBT to zgubna, nachalna ideologia i jestem jej przeciwnikiem”, powiedziała Marta Morawiecka Super Expressowi i dodała, że mimo wszystko kocha nastoletniego siostrzeńca.

Czy dobrze zrobił on jednak publicznie krytykując wuja i obnosząc się ze swoją orientacją seksualną? „Myślę, że Franek się pogubił, żal mi go bardzo. Jest ofiarą świata płytkich i pustych haseł oraz pogoni za popularnością”, oceniła Marta Morawiecka i zaraz przekonywała, że jeśli chodzi o szacunek to należy się on wszystkim. „Każdy człowiek bez wyjątku ma wielką godność, tak samo Franek”, zaznaczyła siostra premiera Polski.

Przypomnijmy, jak brzmiała wypowiedź Franciszka Brody o tym, co aktualnie dzieje się w kraju. „To, co teraz robi PiS, to jest odczłowieczanie społeczeństwa. Do tego dochodzi postawa prezydenta Andrzeja Dudy. Sam o sobie mówi, że głowa państwa powinna łączyć wszystkich obywateli, tymczasem on brutalnie dzieli Polaków”, mówił 17-latek Super Expressowi i dodawał, że wiele osób o odmiennej orientacji boi się być sobą. „To wszystko jest bardzo smutne, wręcz przerażające. Doszło do tego, że PiS wzniecił w społeczeństwie psychozę strachu. Ludzie się boją swojej orientacji, nie czują się bezpiecznie w Polsce. Bardzo cierpią, coraz bardziej się boją i popadają w głęboką depresję. Obawiają się przemocy, która może być efektem polityki PiS, tych wszystkich słów, które padają z ust znanych polityków. Społeczność LGBT boi się przemocy. I to nie tylko psychicznej, ale i fizycznej. Mnie również zalewa fala hejtu”, zakończył smutno nastolatek.

Mamy nadzieję, że tak jak sytuacja uspokoi się w rodzinie premiera, tak pełne zrozumienia, sympatii i szacunku będą do siebie wszyscy Polacy. Też marzycie o takim kraju? 

Mateusz Morawiecki, premier
Fot. Jakub Kaminski/East News

Opublikowany przez Franek Broda Wtorek, 10 grudnia 2019
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Łukasz Awruk (@lukasz_awruk)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zdjęcie: @lukasz_awruk

Post udostępniony przez FrAnek Broda (@franek__broda)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.