Serial Wachowskich Sense8
Fot. Materiały prasowe
Z ŚWIATA FILMU

Fani na całym świecie są zachwyceni. Lana Wachowski poinformowała o kontynuacji serialu „Sense8”!

Weronika Kostyra 1 lipca 2017 11:00
Serial Wachowskich Sense8
Fot. Materiały prasowe

„Sense8” to serial stworzony przez reżyserski duet sióstr Wachowskich. Jego pierwszy sezon opublikowano na platformie Netflix w 2015 roku i po jego ogromnym sukcesie zamówiono i wyprodukowano drugi sezon, który widzowie mogli obejrzeć w maju tego roku. W tym czasie serial tysiące fanów, którzy z zapartym tchem śledzili oryginalną fabułę i losy bohaterów. Niestety drugi sezon kończy się w kulminacyjnym punkcie wydarzeń i wtedy Neflix poinformował, że… to koniec serialu!

Netflix zlitował się nad fanami serialu

Fani nie mogli się z tym pogodzić i zaczęli zasypywać producentów lawiną próśb i petycji. Teraz Lana Wachowski podzieliła się z widzami radosną nowiną. Netflix ugiął się pod lawiną próśb od fanów, którzy musieli dowiedzieć się, co stało się dalej z bohaterami. W przyszłym roku wyemitowany zostanie dwugodzinny odcinek specjalny, w którym zamkną się wszystkie niedokończone wątki. Nie powstanie jednak pełny trzeci sezon.

„Łatwo jest uwierzyć, że na tym świecie, nie można nic zmienić. Że decyzje są podejmowane za nas, a miłość jest zawsze mniej istotna od wyników (…) Mimo że wydawało się to niemożliwe wasza miłość przywróciła „Sense8” do życia (mogłabym za to ucałować każdego z was!). Z ogromną przyjemnością i radością z mojej, ale i Netfliksa strony (który serial kochał tak samo, jak my, tylko wyniki zawiodły) chcę powiadomić, że powstanie jeszcze jeden dwugodzinny odcinek specjalny. Przedstawiony zostanie w przyszłym roku. A po nim... jeżeli to doświadczenie nauczyło mnie czegokolwiek, to tego, że nigdy nic nie wiadomo.”

O czym jest „Sense8”?

Ośmioro głównych bohaterów to na początku przypadkowe osoby mieszkające w różnych zakątkach świata, ale urodzone dokładnie tego samego dnia i o tej samej porze, które pod wpływem dramatycznych doświadczeń odkrywają, że w tajemniczy sposób dzielą jedną świadomość. Słyszą swoje myśli, czują to ci inni, mogą ze sobą rozmawiać i co najważniejsze wspierać się trudnych chwilach. Mogą użyczać też innych swoich umiejętności, dzięki czemu nigdy nie są sami. Serial porusza problematykę tolerancji i akceptacji. Tytułowa ósemka bohaterów różni się pod wieloma względami od większości społeczeństwa, ale dzięki wsparciu bliskich oraz swojego „klastra” każdy z nich odnajduje swoją drogę.

Zobacz także: Netflix wyprodukował poruszający film o anoreksji. Premiera „Aż do kości” z Lily Collins i Keanu Reevesem w lipcu

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.