Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
O TYM JEST GŁOŚNO

Antykoncepcja i rozmowy o seksie. Anja Rubik zakłada szkołę! 

Plan zajęć? Wypełniony po brzegi!

Gabriela Czernecka 19 września 2018 07:24
Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Książka Anji Rubik o edukacji seksualnej Polaków jeszcze przed premierą stała się jednym z bestsellerów tego roku. To jednak dopiero początek misji topmodelki, która z okazji premiery podręcznika otwiera Szkołę #SEXEDPL. „W Polsce seks wciąż jest tematem tabu, nawet wśród dorosłych”, mówi. Jej nowa inicjatywa to odpowiedź na brak odpowiedniej edukacji seksualnej w polskich szkołach. 19 września jedno z liceów w Warszawie zmieni się w jeden wielki festiwal świadomości seksualnej!

Szkoła #SEXEDPL Anji Rubik

Plan lekcji? Bardzo intensywny! Na pięć dni dawne liceum im. Hoffmanowej w Warszawie zmieni się w festiwal świadomości seksualnej. Warsztaty, wykłady i pokazy filmów prowadzone przez lekarzy, pedagogów, seksuologów, edukatorów i edukatorki - wszystko to zgodne z przekazem książki #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie. „W tej książce mówimy o odnajdowaniu swojej tożsamości seksualnej, o dojrzewaniu, co się zmienia i w ciele i w umyśle. O takim odnajdowaniu siebie”, stwierdza modelka.

O czym będzie uczyć Anja Rubik? W programie zająć zaplanowano kilkanaście spotkań dla młodzieży. Wśród nich znajdą się warsztaty na temat samoakceptacji, zapobiegania infekcji HIV, metod antykoncepcji; pojawi się także specjalna czytelnia i strefa chill-outu do swobodnej wymiany zdań i doświadczeń. Zgromadzeni na miejscu będą mogli napić się lemoniady, kawy, otwarcie porozmawiać o seksie i spędzić wspólnie czas. W planach jest także spotkanie ze znanymi osobami wspierającymi ruch #sexedpl.  

„Wszyscy mówimy o tym, jak ważna jest edukacja, a nikt nie mówi, jak ważna jest edukacja seksualna. A to dotyczy każdego z nas”, mówiła Anja Rubik w naszym wywiadzie. Szkoła Anji Rubik #SEXEDPL ma być z założenia miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich. Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje rejestracja na każde z wydarzeń przez stronę www.evenea.pl. 

Anja Rubik w reklamie Zary na jesień 2018
Fot. ons.pl

Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.