Sebastian Fabijański, metamorfozy gwiazd
Fot. East News
O NIM SIĘ MÓWI

„Trudniej mi się przeżywa żałobę”. Sebastian Fabijański opowiedział o śmierci ojca

Aktor ujawnia, jak trudny był to czas

Redakcja VIVA! 23 października 2019 11:54
Sebastian Fabijański, metamorfozy gwiazd
Fot. East News

Sebastian Fabijański bez wątpienia jest jednym z najciekawszych aktorów naszego pokolenia. Rzadko udziela wywiadów i konsekwentnie unika rozmów o życiu prywatnym, jednak czasami robi wyjątek. Rok temu po raz pierwszy opowiedział o śmierci ojca. Teraz przyznał, w jaki sposób poradził sobie z tą stratą.

Sebastian Fabijański o śmierci ojca

Ojciec aktora zmarł w 2017 roku. Sebastian Fabijański przyznał w rozmowie z Faktem, że „konfrontacja z tym wszystkim na trzeźwo była piekielnie trudna”. Ujawnił, że nie było mu łatwo. „To był najtrudniejszy moment w moim życiu. Zamykałem się, walczyłem o przetrwanie”.

„Miałem wrażenie, że chcę przeżyć, a nie żyć. Poradziłem sobie bez żadnych używek. To kluczowe w moim przypadku, bo ja nie piję i nie ćpam. Nie mam jak się znieczulić, zresetować, więc trudniej mi się przeżywa żałobę”, dodał w rozmowie z Faktem.

„Gdy przychodziłem rano na plan filmowy, to po pięciu minutach miałem już dosyć. Czułem nerwowość, ciągłe zagrożenie. Chciałem zrezygnować z filmu Mowa ptaków. Po ostatniej scenie nie wiedziałem, czy nie jechać do szpitala, bo byłem jednym wielkim wrakiem”, wyznaje Fabijański.

Po raz pierwszy opowiedział o śmierci ojca w 2018 roku. „Tato mi w sierpniu zeszłego roku zmarł i to bez zapowiedzi żadnej. [...] Czuję się, jakbym się na nowo urodził i w ogóle nie wiem, o co chodzi. [...] Po śmierci ojca dowiedziałem się dużo na swój temat i przytłoczyło mnie to poważnie. Gdyby nie mama, to nie wiem, co by ze mną było przez ostatni rok [...]”, powiedział w rozmowie z Kubą Wojewódzkim.

Sebastian Fabijański to kultowy Cukier z filmu Pitbull. Niebezpieczne kobiety, oglądaliśmy go również w takich hitach, jak Kamerdyner, Legiony i Mowa ptaków, a także w serialu Belfer. 

Sebastian Fabijański
Fot. AKPA

Sebastian Fabijański w filmie „Kamerdyner”

Film Kamerdyner, Sebastian Fabijański
Fot. Materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.