sean PENN
Fot. Gareth Cattermole/Getty Images
O tym jest głośno

Sean Penn nie wyjechał z Kijowa mimo wojny. Aktor nakręci film o trudnej sytuacji Ukrainy

„Zademonstrował odwagę, której brakuje wielu osobom”

Marta Nawacka 25 lutego 2022 13:05
sean PENN
Fot. Gareth Cattermole/Getty Images

Hollywoodzki producent i aktor znany m.in. z filmów takich jak: „Cienka czerwona linia” czy „21 gramów”, a także „Rzeka tajemnic” i „Obywatel Milk”, za które otrzymał Oscary, przebywa obecnie w Kijowie. Mimo agresji i ataku Rosji na Ukrainę Sean Penn nie postanowił wyjechać z kraju. Na miejscu zbiera materiały do filmu dokumentalnego, który planuje nakręcić.

Sean Penn nakręci dokument o życiu w Ukrainie

Nagrodzony Oscarami za występy w „Rzece tajemnic” i „Obywatelu Milk” Sean Penn przebywa obecnie w Kijowie, jak informuje biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Aktor zbiera materiały do filmu dokumentalnego, który planuje nakręcić. Produkcja ma pokazać całemu światu, jak wygląda prawda o rosyjskiej agresji. Mężczyzna nie zdecydował się na wyjazd z Ukrainy nawet pomimo wojennych działań prowadzonych przez Rosję.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza jego wizyta u naszych wschodnich sąsiadów. Producent był tam ostatnio w listopadzie 2021 roku. Odwiedził wtedy  bazy wojskowe i Kancelarię Prezydenta. Rozmawiał z politykami, dziennikarzami oraz oficerami ukraińskiego wojska. Wszystko, by dobrze oddać, w jak trudnej sytuacji jest Ukraina przez swojego agresora.

Czytaj też: Weronika Marczuk o bliskich mieszkających w Ukrainie: „Zostali w domach, a niektórzy są nawet w pracy”

Sean Penn, premiera filmu Flag Day, 11.08.2021, Los Angeles
Fot. Invision/Invision/East News

Sean Penn, premiera filmu Flag Day, 11.08.2021, Los Angeles

Sean Penn nie opuścił Ukrainy mimo wojny

Na Facebooku biura ukraińskiego prezydenta pojawił się wpis, w którym postawa Seana Penna była bardzo chwalona, a także podziękowano mu za wspieranie Ukrainy. Hollywoodzki aktor miał wykazać się większą odwagą niż większość polityków. „Dziś Sean Penn jest wśród tych, którzy wspierają Ukrainę. Nasz kraj jest mu wdzięczny za tak cenny pokaz odwagi i szczerości. Sean Penn zademonstrował odwagę, której brakuje wielu osobom, w tym także zachodnim politykom”, czytamy.

Pojawiło się również zdjęcie, na którym widać Seana Penna wysłuchującego przemówienia ukraińskiego prezydenta. „Im więcej takich prawdziwych przyjaciół naszego kraju, wspierających naszą walkę o wolność, tym szybciej będziemy w stanie powstrzymać zdradziecki atak Rosji”, piszą pracownicy biura Wołodymyra Zełenskiego. Okazuje się, że to nie pierwsza wizyta popularnego aktora w tym kraju. Sean Penn miał odwiedzić Ukrainę w listopadzie ubiegłego roku wiosce Shirokino oraz w Mariupolu, w którym teraz padały strzały podczas ataku rosyjskich wojsk.  

Zobacz także: Ważny apel Martyny Wojciechowskiej: „Dajmy ukraińskim imigrantom poczucie domu i tego, że są tu mile widziani”

Sean Penn w regionie Doniecka, 18.11.2021
Fot. Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/Associated Press/

Sean Penn w regionie Doniecka, 18.11.2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…