Roxie Węgiel metamorfoza włosy
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY
Z życia gwiazd

Roksana Węgiel wyznała, że jest ambiwertykiem. Co znaczy to określenie? Sprawdzamy!

Fani mogą być zaskoczeni

Marta Nawacka 27 stycznia 2022 13:58
Roxie Węgiel metamorfoza włosy
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Utalentowana nastolatka cały czas rozwija swoją karierę. Bierze udział w nowych projektach, nagrywa piosenki i występuje w duetach z gwiazdami... Roksana Węgiel zdobyła już także liczne grono fanów, z którymi stara się pozostać w ciągłym kontakcie poprzez media społecznościowe. Ostatnio wokalistka zdecydowała się odpowiedzieć na swoim profilu na pytania zadawane przez internautów, dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się o niej czegoś nowego.

Roksana Węgiel wyznała, że jest ambiwertykiem

Młoda gwiazda jest w ciągłym kontakcie ze swoimi fanami. Tym razem postanowiła urządzić na swoim Instagramie serię Q&A, w którym odpowiada na pytania zadane przez obserwujących. Roksana Węgiel została zapytana między innymi o to, czy jest osobą ekstrawertyczną czy introwertyczną. Roxie wyjaśniła, że nie dotyczy jej ani jedno, ani drugie określenie, a ona sama jest ambiwertykiem.

Czytaj też: Roksana Węgiel: „Był taki moment, w którym poczułam, że już nie daję rady”

Kim jest ambiwertyk?

Z serwisu Medonet dowiadujemy się, że pojęcie „ambiwertyk” wprowadził angielski badacz modyfikujący teorie Junga, Hans Eysenck. Według niego klasyczne dzielenie typów osobowości tylko na ekstrawertyczną i introwertyczną jest dość sporym uproszczeniem, opisującym jedynie skrajności. Słowo „ambiwertyk” wywodzi się od łacińskiego „ambo”, które znaczy „oba”. Dosłownie możemy więc rozumieć to określenie osobowości, jako zawierające w sobie jednocześnie cechy introwertyczne oraz ekstrawertyczne. „Ambiwertyk cechuje się dużą elastycznością, w zależności od nastroju może mieć ochotę na spędzanie wolnego czasu zarówno w towarzystwie, jak i w samotności", czytamy w Medonet.

Psychologowie uważają ten typ osobowości za najbardziej stabilny emocjonalnie. Według Vanessy van Edwards, jednej z badaczek, typowy ambiwertyk wyróżnia się trzema typowymi cechami: lubią spędzać czas zarówno z ludźmi, jak i samotnie, czasem czują się pewne siebie, a czasem się w sobie zamykają, nie potrafią także określić się jednoznacznie jako introwertycy lub ekstrawertycy. Ambiwertycy lubią mówić i słuchać. Lubią również spędzać czas wśród ludzi, ale potrzebują też czasem samotności. Nie przepadają za zbyt dużą ilością bodźców. Mimo zdolności przywódczych, wolą kierować mniejszymi grupami.  

Zobacz także: Roksana Węgiel w ogniu krytyki. Internautom nie spodobał się jej sylwestrowy strój

Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Roksana Węgiel w sesji dla magazynu VIVA!, 2019 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?