Richard Gere wziął ślub,  Alejandra Silva
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Richard Gere udowadnia, że nigdy nie jest za późno na miłość

Aktor po raz trzeci dał szansę miłości

Gabriela Czernecka 12 stycznia 2022 13:04
Richard Gere wziął ślub,  Alejandra Silva
Fot. East News

Dzięki Pretty Woman Richard Gere zyskał status hollywoodzkiego amanta. Miliony fanek walczyły o jego serce, ale on był wierny tym, które je zdobyły. W 1991 roku był mężem Cindy Crawford, a kilkanaście lat później Carey Lowell. Trzy lata temu, w wieku 69 lat zdecydował się na kolejny ślub. Do trzech razy sztuka?

Richard Gere wziął trzeci ślub. Kim jest jego wybranka?

Richard Gere z dnia na dzień stał się jednym z najpopularniejszych aktorów w Hollywood. Na koncie ma związki z Dianą Ross, Julią Roberts, Umą Thurman, Barbrą Streisand czy Priscillą Presley. Małżeństwa Richarda Gere nie trwały długo. W 1991 roku aktor wziął ślub z Cindy Crawford, ale para po zaledwie czterech latach związku rozstała się. Aktor długo nie musiał szukać.

Szybko u jego boku pojawiła się kolejna gwiazda, która zawładnęła jego sercem. Po sześciu latach związku z modelką Carey Lowell, zakochani stanęli na ślubnym kobiercu. W 2002 roku zostali rodzicami syna Homera. Niestety ich małżeństwo również nie przetrwało próby czasu. W 2013 roku para rozstała się.

Aktor Pretty Woman długo nie czekał i zaledwie po kilku miesiącach zaczął spotykać się z hiszpańską pięknością, Alejandrą Silvą. W 2017 roku para ogłosiła swoje zaręczyny. Media oczekiwały, że ceremonia zaślubin Richarda Gere będzie dużym wydarzeniem, tymczasem para postanowiła wziąć cichy ślub w tajemnicy przed prasą. Aktor po fakcie ogłosił, że od kilku dni jest mężem Hiszpanki. Gere i Silva decyzję o małżeństwie podjęli po trzech latach randkowania. Znają się jednak znacznie dłużej, ponieważ aktor był "przyjacielem rodziny" Alejandry. W wywiadzie, jakiego udzielili krótko po ceremonii, opowiadali, że są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie i każdy dzień rozpoczynają z wielkim uśmiechem na twarzy. 

Kim jest żona Richarda Gere'a?

Alejandra Silva ma 38 lat, czyli między narzeczonymi jest ponad 30 lat różnicy. Jest hiszpańską bizneswoman, publicystką i aktywistką. Jest córką Ignacio Silvy i Paoli Garcia-Baquero. Jej ojciec jest biznesmenem i byłym  wiceprezesem klubu Real Madryt. To on wprowadził ją w tajniki biznesu. Żona Richarda Gere’a ma już na koncie jedno nieudane małżeństwo. 

W 2012 roku poślubiła Govinda Friedlana. Para rozwiodła się w 2015 roku. Z tego małżeństwa Alejandra Silva ma syna Alberta, którego pomaga jej wychowywać Richard. Co ciekawe Richard Gere i Alejandra Silva poznali się, gdy ta była jeszcze żoną Friedlana. Parę połączyła wspólna pasja, jaką jest zarządzanie organizacjami non-profit. Ich związek zyskał rozgłos w 2015 roku.  

Alejandra i Richard Gere: dzieci

W lutym 2019 roku para powitała na świecie pierwsze wspólne dziecko. Richard i Alejandra zostali rodzicami chłopca, który otrzymał na imię Alexander. Rok później, w kwietniu, do ich rodziny dołączył kolejny syn. Rodzice do tej pory nie zdradzili jego imienia.  

Richard Gere
Fot. EastNews

Richard Gere
Fot. EastNews

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…