Boże Ciało
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Tak twórcy Bożego Ciała cieszyli się z nominacji do Oscara: „Mamy skromnego szampana!”

Zdjęcia i filmy publikowane w sieci oddają prawdziwą euforię!

Rafał Kowalski 14 stycznia 2020 16:26
Boże Ciało
Fot. Materiały prasowe

Trzeci rok z rzędu polski film został nominowany do Oscara. W tym roku tego niezwykłego wyczynu dokonało Boże Ciało, którego twórcy i aktorzy popadli wczoraj w euforię. I nic dziwnego, ogłoszenie oscarowej nominacji dla polskiej produkcji to prawdziwe święto. Zobacz, jak cieszyli się Jan Komasa, Aleksandra Konieczna, Bartosz Bielenia i inni…

Reakcje aktorów i twórców Bożego Ciała na nominację do Oscarów 2020

Większość ekipy pracującej nad Bożym Ciałem przebywała wczoraj w Stanach, a dokładnie w mieście Santa Monica. Autor zdjęć do polskiego oscarowego filmu nagrał krótkie wideo, na którym towarzyszy mu aktor Bartosz Bielenia. „Pozdrawiamy wszystkich w Polsce. Macie na pewno lepiej, niż my, bo Wasz dzień już się kończy, a nasz zaczyna. Musimy więc radzić sobie dłużej z tymi emocjami. Postanowiliśmy sobie to umilić skromnym szampanem. Szczęść Boże”, powiedział w nagraniu umieszczonym na Instagramie operator Piotr Sobociński.

Swoją radość wyrazili w mediach społecznościowych także: Jan Komasa, który również przebywa w Stanach oraz jego rodzeństwo – które podzieliło się po pierwsze screenami ze wspólnej telekonferencji oraz - po drugie – filmikiem zamieszczonym u Mary Komasy, na którym próbuje ona skontaktować się ze swoim bliźniakiem Szymonem, jednak euforia nie pozwala jej mówić.

Wideo z momentu, w którym Boże Ciało, zostało przedstawione jako kandydat do Oscara za najlepszy film międzynarodowy, było dostępne także u aktorki Aleksandry Koniecznej. Artystka usunęła jednak chaotyczny zapis szczęścia, które wybuchło w pomieszczeniu, w którym obserwowała transmisję z Ameryki. Z kolei Tomasz Ziętek wyznał, że jest totalnie zaskoczony. „Oczywiście bardzo chciałem, aby nasz film zdobył nominację. Ale w głębi duszy coś mi mówiło, że tak się jednak nie stanie. Teraz trudno mi sobie wyobrazić, że nasz film przeszedł taką drogę”, mówił w rozmowie z WP.

Przypomnijmy, że poza polskim dziełem o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej powalczą także Ból i Blask z Hiszpanii, Parasite z Korei Południowej, Nędznicy z Francji i Kraina Miodu z Macedonii Płn. 

Boże Ciało - twórcy
Fot. Screen z Instagrama

Boże Ciało - twórcy
Fot. Screen z Instagrama

Boże Ciało - Jan Komasa
Fot. Screen z Instagrama

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ola Konieczna (@aleksandra.konieczna.official)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.