Daniel Qczaj, Qczaj, VIVA! 14/2020
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame
O TYM SIĘ MÓWI

Qczaj w mocnych słowach skomentował decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

Trener opisał dramatyczne przeżycia swojej mamy...

Olga Figaszewska 25 października 2020 20:15
Daniel Qczaj, Qczaj, VIVA! 14/2020
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Qczaj został mocno doświadczony przez życie. Trudno mu było poradzić sobie z demonami przeszłości. Dziś jest silniejszy, gotowy do walki o marzenia. Nie poddaje się! Od trzech lat walczy nie tylko o siebie, ale też o kobiety. Teraz nie mogło być inaczej. Trener dołączył do grona gwiazd, które w mocnych słowach odniosły się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego. W poruszającym poście stanął po stronie kobiet i opowiedział o dramacie, który przeżyła jego mama.

Qczaj w mocnym wpisie. Zabrał głos na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

Wiele osób wyraziło swoje oburzenie i sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby, jest niezgodna z konstytucją.

,,Najgorzej, gdy nie możesz powiedzieć „nie”, bo ktoś cię nie słucha, nie liczy się z tobą, bo wydaje się temu komuś, że może zrobić wszystko”, rozpoczął swój wpis Qczaj.

Trener nie może uwierzyć w to, jak potraktowano kobiety. Jak pozbawiono ich wolności, możliwości dokonywania wyboru. „Wydaje się temu komuś, że może tak bezkarnie grzebać w twoich majtkach, że może spier*lić ci życie a potem ty radź sobie z tym sama. Słucham, czytam i żyję historiami wielu kobiet, z wieloma płaczę trzymając je za ręce”, dodał Qczaj.  

Wyznał, że jego mama również ma za sobą bardzo ciężkie doświadczenia. „Mamę, stojąc w oknie, trzymałem za rękę po tym, jak mojego martwego brata musiała urodzić. Zawsze powtarzała „dziecko przecież ja se dam radę” - zawsze dawała. Niosła na swoich barkach swój ból i wszystko to co musiała ukrywać”, wyznał w poruszającym wpisie.

Trener podkreślił, że całym sercem jest ze wszystkimi kobietami. „Nikt nie ma prawa dokładać bólu żadnej Kobiecie, Matce! Żaden, nawet ten z największym berłem ch*j nie ma prawa Jej oceniać! Bo kiedy w amoku on będzie zbierał swoje manatki to ona zostanie z tym sama, utwierdzając wszystkich, że się trzyma! Całym sercem z Tobą Mamo, z Tobą Siostro, z Tobą Kochana. My, mężczyźni kochający kobiety, jesteśmy z Tobą. Głęboki wdech, a wraz z nim wdycham siłę, siłę, która zrodziła się w bólu ale która sprawia, że chcę walczyć dalej o siebie i o Ciebie! ”, zakończył. 

Obserwatorki w komentarzach podziękowały mu za wsparcie. ,,Skąd ty jesteś!!! Jak to jest mozliwe ze wyrażasz to słowami co ja nie potrafię. Myslisz jak ja , ujmując to w słowa. Dziękuję z serca ", ,,Qczaj, gdyby tym krajem rządzili mężczyźni o Twojej wrażliwości, kobiety w Polsce nie musiałyby się obawiać o nic. Dzięki, że jesteś z Nami 👏", ,,Jesteś dobrym człowiekiem i za to ja Cię szanuje ja i miliony ludzi..nigdy się nie zmieniaj zostań taki jaki jesteś..ukochuje z całego❤", czytamy.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

najgorzej gdy nie możesz powiedzieć „nie” bo ktoś cię nie słucha, nie liczy się z tobą, bo wydaje się temu komuś, że może zrobić wszystko. wydaje się temu komuś, że może tak bezkarnie grzebać w twoich majtkach, że może spier*lić ci życie a potem ty radź sobie z tym sama. Słucham, czytam i żyję historiami wielu kobiet, z wieloma płaczę trzymając je za ręce. Mamę stojąc w oknie trzymałem za rękę, po tym jak mojego martwego brata musiała urodzić. Zawsze powtarzała „dziecko przecież ja se dam radę” - zawsze dawała. Niosła na swoich barkach swój ból i wszystko to co musiała ukrywać. Nikt nie ma prawa dokładać bólu żadnej Kobiecie, Matce! Żaden, nawet ten z największym berłem ch*j nie ma prawa Jej oceniać! Bo kiedy w amoku on będzie zbierał swoje manatki to ona zostanie z tym sama, utwierdzając wszystkich, że się trzyma! Całym sercem z Tobą Mamo, z Tobą Siostro, z Tobą Kochana❤️ My mężczyźni kochający kobiety jesteśmy z Tobą. Głęboki wdech, a wraz z nim wdycham siłę, siłę, która zrodziła się w bólu ale która sprawia, że chcę walczyć dalej o siebie i o Ciebie! #inowytrwaj Ukochuje! Daniel Józek QCZAJ #ukochojsie #piekłokobiet fot. @mateusz.stankiewicz @viva_magazyn

Post udostępniony przez QCZAJ (@qczaj)

Daniel Qczaj, Qczaj, VIVA! 14/2020
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.