Otylia Jędrzejczak, VIVA! 18/2012
Fot. Marcin Kempski/ I like photo
Z życia gwiazd

„Przez wszystko w życiu trzeba przejść”. Otylia Jędrzejczak w szczerym wywiadzie wspomina poronienie

„Musimy próbować pokonać nawet najtrudniejsze sytuacje”

Marta Nawacka 21 stycznia 2022 10:01
Otylia Jędrzejczak, VIVA! 18/2012
Fot. Marcin Kempski/ I like photo

Choć w świecie sportu spełniała się i odnosiła sukcesy, na zawsze zapisując się jako fenomenalna pływaczka i multimedalistka, to w życiu prywatnym Otylia Jędrzejczak musiała zmierzyć się z wieloma trudnymi sytuacjami. Mocno dotknęła ją śmierć brata, straciła ciążę... W wywiadzie Mateusza Szymkowiaka w programie Taka jak ty, pływaczka opowiedziała o tym, jak udało jej się pokonać wszelkie trudności i znaleźć w sobie siłę.

Otylia Jędrzejczak - spełniona sportsmenka, której życie nie szczędziło ciosów

Otylia Jędrzejczak zapisała się na kartach historii jako rewelacyjna, odnosząca sukcesy pływaczka, która nie ma sobie równych. Wielokrotnie zdobywała medale, była kilkukrotną mistrzynią świata oraz Europy, jest trzykrotną rekordzistką świata, a na swoim koncie ma również trzy medale olimpijskie. Życie prywatne znakomitej pływaczki nie zawsze jednak było usłane różami i często nie szczędziło jej ciosów. Od ośmiu lat Otylia Jędrzejczak jest na sportowej emeryturze i w całości poświęca się swojej rodzinie. Związała się z Pawłem Przybyłą, byłym koszykarzem Cracovii Kraków, a obecnie nauczycielem wychowania fizycznego. Para wspólnie wychowuje dwoje dzieci: Marcelinę i Grzesia.

Czytaj też: Otylia Jędrzejczak: „Chciałabym tylko, żeby moje dzieci były zadowolone i szczęśliwe”

Otylia Jędrzejczak, VIVA! 18/2012
Fot. Marcin Kempski/ I like photo

Otylia Jędrzejczak w sesji dla magazynu VIVA!, 2012 rok

Otylia Jędrzejczak, VIVA! 18/2012
Fot. Marcin Kempski/ I like photo

Otylia Jędrzejczak w sesji dla magazynu VIVA!, 2012 rok

Otylia Jędrzejczak szczerze o poronieniu

Dzisiaj wybitna pływaczka cieszy się udanym i szczęśliwym życiem rodzinnym, jednak nie zawsze tak było. Przed laty Otylia Jędrzejczak przeżyła osobistą tragedię, jaką było poronienie. Całą sytuację opisała w swojej biografii, dodając, że nie mogła liczyć w tym czasie na wsparcie partnera, który nawet nie odwiedził jej w szpitalu... Mimo wszystko z czasem para zdecydowała się na kolejne próby powiększenia rodziny, a sportsmenka wiedziała, że tym razem będzie mogła w pełni liczyć na ukochanego. „Myślę, że tak, że to jest bardzo ważny moment, aby się gdzieś tam komunikować i wspierać w życiu. Życie to jest nasze… To jest taki moment, kiedy wszystko może się wydarzyć, no i przez wszystko w życiu trzeba przejść. Ja wychodzę z założenia, że nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny, że wszystko ma swój ciąg dalszy, a ciąg dalszy znaczy, że to jest nasze życie, o które musimy zadbać, musimy pielęgnować, musimy próbować pokonać nawet najtrudniejsze sytuacje. Myślę, że to jest ważne”, wyznała w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem.

Podczas wizyty w programie Taka jak ty Otylia Jędrzejczak opowie o swoim życiu po przejściu na sportową emeryturę, o tym, jak radziła sobie w trudnych życiowych sytuacjach ora skąd brała siłę na przezwyciężanie przeciwności losu. „Życie mnie tego nauczyło, że tak naprawdę nie można się poddawać w momencie kiedy coś ci nie wychodzi, a wręcz przeciwnie, trzeba znaleźć rozwiązanie, jak zrobić coś lepiej”, mówiła pływaczka Mateuszowi Szymkowiakowi. Program Taka jak ty z udziałem Otylii Jędrzejczak wyemitowany zostanie 22 stycznia o 18:30 na antenie TVP Kobieta.  

Zobacz także: Otylia Jędrzejczak jest mamą na pełen etat! Czy pomaga jej niania?

Otylia Jędrzejczak, VIVA! 23/2019
Fot. Olga Majrowska

Otylia Jędrzejczak w sesji dla magazynu VIVA!, 2019 rok

Otylia Jędrzejczak, Viva! 23/2019
Fot. Olga Majrowska

Otylia Jędrzejczak w sesji dla magazynu VIVA!, 2019 rok

Źródło: Jastrząb Post

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.