Bogusław Linda i Pola Raksa
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Dzieliła ich różnica wieku, połączyło płomienne uczucie. Poznaj historię związku Poli Raksy i Bogusława Lindy!

Weronika Kostyra 6 sierpnia 2017 12:15
Bogusław Linda i Pola Raksa
Fot. East News

Który chłopak nie kochał się w Poli Raksie? Która z dziewczyn nie marzyła o romansie z Bogusławem Lindą? Oboje piękni i uwielbiani, mogli stworzyć związek idealny. Dlaczego tak się nie stało?

Romans Poli Raksy i Bogusława Lindy

Mężczyźni marzyli o niej, a kobiety, żeby być jak ona. Do tej pory Pola Raksa uznawana jest za jedną z najpiękniejszych Polek wszech czasów. Jej najpopularniejszą rolą była rudowłosa Marusia w kultowym serialu „Czterej pancerni i pies”, który od 50 lat jest wciąż emitowany w telewizji. To na cześć ognistych włosów narzeczonej Janka (granego przez Janusza Gajosa) czołgowi 102 została nadana nazwa „Rudy”. Pamiętamy także jej rolę u boku Daniela Olbrychskiego w „Popiołach” Andrzeja Wajdy, a także w „Pamiętniku znalezionym w Saragossie”.

Gdy sława Raksy powoli przygasała, kariera Bogusława Lindy dopiero nabierała tempa. Kiedy się spotkali, on miał 29 lat, był już ojcem bliźniąt i zmagał się z problemami finansowymi, a ona czterdziestolatką, która czuła się samotna po rozwodzie z  mężem Andrzejem Kostenką .

Magazyn „Rewia” tak opisuje historię tego romansu:
„Pola Raksa jest tak opiekuńcza, jak grana przez nią postać. Gdy młodszy kolega zwierza się jej po wieczornej próbie, że nie ma gdzie spać, zaprasza go do siebie. (…) Namiętny romans wybucha już pierwszej nocy. W tym czasie znanego z bankietowych upodobań aktora trudno zobaczyć na spotkaniach towarzyskich. Koledzy odnoszą wrażenie, że Pola zamknęła go w domu i wypuszcza tylko na próby i przedstawienia. Cała Warszawa o tym plotkuje, ale im to nie przeszkadza”.

Bolesne rozstanie Raksy i Lindy

Przez kilka miesięcy zakochani nie widzieli świata poza sobą. W końcu jednak rzeczywistość dała o sobie znać… Głównym problemem okazał się konflikt między Lindy a czternastoletnim synem Poli Marcinem – nastolatek nie akceptował nowego mężczyzny w domu.

„Pola chodzi podenerwowana, Bogusław swoim zwyczajem przed problemami zaczyna uciekać do baru. Kolejne wyskoki sprawiają, że Pola nie wytrzymuje. Oświadcza mu, że nie zgadza się na to, by jej mieszkanie traktował jak hotel. Walizki na korytarzu są już tylko kwestią czasu. Staje się to szybciej niż się spodziewał”, czytamy w „Rewii”.

Ich romans trwał zaledwie pół roku. Raksa podjęła decyzję i była nieugięta. Ukochany musiał wyprowadzić się z jej domu natychmiast. Mimo gorącego uczucia ich drogi rozeszły się i wkrótce oboje weszli w inne związki. Linda związał się z Moniką Jaruzelską, a Raksa znalazła pocieszenie w ramionach Marka Piwowskiego.

Ech, nam jest szkoda…

Zobacz także: Jak się zmieniała i co teraz robi Pola Raksa, czyli serialowa Marusia?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.