Bogusław Linda, Pola Raksa
Fot. bpt/ PAP/CAF-archiwum; PAP/Stefan Kraszewski
NIEZWYKŁE HISTORIE

Pola Raksa i Bogusław Linda: dzieliła ich różnica wieku, połączyło płomienne uczucie...

Playboy i seksbomba PRL-u. Ich romans nazywano najgorętszym wydarzeniem lat 80.

Weronika Kostyra 14 kwietnia 2022 12:43
Bogusław Linda, Pola Raksa
Fot. bpt/ PAP/CAF-archiwum; PAP/Stefan Kraszewski

Który chłopak nie kochał się w Poli Raksie? Która z dziewczyn nie marzyła o romansie z Bogusławem Lindą? Oboje piękni, utalentowani, uwielbiani, mogli stworzyć związek idealny, ale tak się nie stało. Dlaczego ich miłość nie miała happy endu? Co stanęło na drodze temu związkowi? Z okazji 81. urodzin Poli Raksy, przypominamy niezwykłą historię romansu aktorki i Bogusława Lindy.

Pola Raksa i Bogusław Linda: historia romansu

Mężczyźni marzyli o niej, a kobiety, żeby być jak ona. Do tej pory Pola Raksa uznawana jest za jedną z najpiękniejszych Polek wszech czasów. Jej najpopularniejszą rolą była rudowłosa Marusia w kultowym serialu „Czterej pancerni i pies”, który od ponad 50 lat jest wciąż emitowany w telewizji. To na cześć ognistych włosów narzeczonej Janka (granego przez Janusza Gajosa) czołgowi 102 została nadana nazwa „Rudy”. Pamiętamy także jej rolę u boku Daniela Olbrychskiego w „Popiołach” Andrzeja Wajdy, a także w „Pamiętniku znalezionym w Saragossie”.

Zobacz: Byli jedną z najgorętszych par show-biznesu. Oto historia Izabelli Scorupco i Mariusza Czerkawskiego

Pola Raksa romanse
Fot. East News

Gdy sława Raksy powoli przygasała, kariera Bogusława Lindy dopiero nabierała tempa. Kiedy się spotkali, on miał 29 lat, był już ojcem bliźniąt i zmagał się z problemami finansowymi, a ona czterdziestolatką, która czuła się samotna po rozwodzie z  mężem Andrzejem Kostenką. Magazyn Rewia tak opisuje historię tego romansu: „Pola Raksa jest tak opiekuńcza, jak grana przez nią postać. Gdy młodszy kolega zwierza się jej po wieczornej próbie, że nie ma gdzie spać, zaprasza go do siebie. (…) Namiętny romans wybucha już pierwszej nocy. W tym czasie znanego z bankietowych upodobań aktora trudno zobaczyć na spotkaniach towarzyskich. Koledzy odnoszą wrażenie, że Pola zamknęła go w domu i wypuszcza tylko na próby i przedstawienia. Cała Warszawa o tym plotkuje, ale im to nie przeszkadza”.

Bolesne rozstanie Raksy i Lindy

Przez kilka miesięcy zakochani nie widzieli świata poza sobą. W końcu jednak rzeczywistość dała o sobie znać… „Kiedy związał się z Raksą i zniknął z pola widzenia, wiele kobiet miało do aktorki pretensje, że trzyma go pod kluczem”, podawał Na Żywo. Głównym problemem okazał się konflikt między Lindą, a czternastoletnim synem Poli, Marcinem – nastolatek nie akceptował nowego mężczyzny w domu.

Zobacz także: Jak się zmieniała i co teraz robi Pola Raksa, czyli serialowa Marusia?

„Pola chodzi podenerwowana, Bogusław swoim zwyczajem przed problemami zaczyna uciekać do baru. Kolejne wyskoki sprawiają, że Pola nie wytrzymuje. Oświadcza mu, że nie zgadza się na to, by jej mieszkanie traktował jak hotel. Walizki na korytarzu są już tylko kwestią czasu. Staje się to szybciej, niż się spodziewał”, czytamy w Rewii.

Ich romans trwał zaledwie pół roku. Raksa podjęła decyzję i była nieugięta. Ukochany musiał wyprowadzić się z jej domu natychmiast. Mimo gorącego uczucia ich drogi rozeszły się i wkrótce oboje weszli w inne związki. Linda związał się z Moniką Jaruzelską, a Raksa znalazła pocieszenie w ramionach Marka Piwowskiego. Do dziś mówi się, że związek Bogusława Lindy i Poli raksy był najgorętszym romansem lat 80…  

Bogusław Linda, Pola Raksa
Fot. bpt/ PAP/CAF-archiwum; PAP/Stefan Kraszewski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.