Kirk Douglas
Fot. GETTY IMAGES
POŻEGNANIE

Wnuczka Kirka Douglasa uczciła jego pamięć we wzruszający sposób: „Był superbohaterem!”

Wczoraj odbył się pogrzeb legendarnego aktora

Rafał Kowalski 9 lutego 2020 09:59
Kirk Douglas
Fot. GETTY IMAGES

Wczoraj w zachodnim Los Angeles odbył się pogrzeb Kirka Douglasa. W ceremonii uczestniczyła cała najbliższa rodzina 103-letniego aktora, w tym jego żona Anne Buydens i syn Michael. Ze względu na charakter ceremonii, do sieci nie przedostało się zbyt wiele zdjęć z ostatniego pożegnania legendy Hollywood. Chwilę przed pogrzebem na swoim Instagramie wnuczka Kirka Douglasa - Carys Zeta Douglas – napisała kilka poruszających słów o dziadku.

Pogrzeb Kirka Douglasa. Pożegnała go wnuczka

Carys Zeta Douglas umieściła w sieci przepiękne zdjęcie Kirka Douglasa z kwiatem za uchem i oddała mu hołd we wzruszającym wpisie. „Mój dziadziuś był i na zawsze będzie moją inspiracją, moim największym wsparciem i najlepszym dziadkiem na świecie. Pamiętam, że wysyłałam mu filmy z moich konkursów tanecznych, a on oglądał je po kilka razy i zawsze pytał: „Carys, a kiedy my będziemy razem tańczyć?”, pisała na swoim Instagramie.

Nastolatka dodała także, że Kirk Douglas interesował się nie tylko jej życiem, ale i reszty bliskich. „Był bardzo zaangażowany w życie każdego z członków rodziny. Zawsze interesowało go w jakich nowych programach występujemy, w jakie sporty gramy, jakie nowe piosenki śpiewam... Był i nadal jest ogromną inspiracją dla świata, nie tylko dzięki swojej niesamowitej karierze aktorskiej, ale także jego filantropii i hojności, która przenosiła góry. Chociaż był uwielbiany przez miliony, dla mnie był po prostu moim dziadziusiem, moim superbohaterem”, dopisała Carys Zeta Douglas zaznaczając jednocześnie, że Kirk Douglas na wszystko zapracował własną determinacją.

Najbardziej za serce chwyta jednak koniec wpisu. „Spędziłam 16 lat życia kochając i będąc kochanym przez Kirka Douglasa i jest to największy dar, jaki mogłam dostać. Na zawsze zachowam dla Ciebie ten ostatni taniec Pappy. Kocham Cię”, czytamy na Instagramie.

To bardzo dojrzałe i piękne pożegnanie… Zobaczcie zdjęcia z ostatniej drogi Kirka. 

Kim był Kirk Douglas? Przeczytaj nasz artykuł

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez CZD (@carys.douglas)

Żona Kirka Douglasa na pogrzebie męża

Pogrzeb Kirka Douglasa, Anne Buydens
Fot. Getty Images

Syn Kirka Douglasa, Michael, na pogrzebie ojca

Pogrzeb Kirka Douglasa, Michael Douglas
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.