Paulina Smaszcz-Kurzajewska, VIVA 1/2020
Fot. Zuza Krajewska/Warsaw Creatives
O TYM JEST GŁOŚNO

Paulina Smaszcz szczerze o stracie dzieci: „Troje mi umarło, ale czuję się ich mamą i nadal nią będę”

W mocnym wpisie zareagowała na słowa Jarosławowa Kaczyńskiego: „Nienawidzi pan kobiet!”

Rafał Kowalski 7 listopada 2022 20:40
Paulina Smaszcz-Kurzajewska, VIVA 1/2020
Fot. Zuza Krajewska/Warsaw Creatives

Sobotnie wystąpienie prezesa PiS w Ełku zbulwersowało miliony kobiet i mężczyzn. Polacy zamieścili w sieci wiele wpisów, w których przekonują, jak krzywdzące były słowa polityka o tym, że Polki do 25. roku życia skupiają się na „dawaniu sobie w szyję”. Kłamliwych słów nie mogła nie skomentować też Paulina Smaszcz – prywatnie mama dwóch synów.

Paulina Smaszcz o nienawiści Jarosława Kaczyńskiego wobec kobiet

„Kobieta też musi dojrzeć do tego, żeby być dobrą matką, ale jak do 25. roku życia daje w szyję, no to...”, mówił z uśmiechem na twarzy prezes Prawa i Sprawiedliwości jeszcze kilka dni temu. Zdanie niepoparte żadnymi wynikami badań, a także krzywdzące młode Polki, odbiło się szerokim echem. „Pana słowa wypowiedziane o kobietach w Ełku, świadczą o tym, jak nienawidzi pan kobiet, jak wywołują w panu obrzydzenie i niechęć. Jakie masz prawo wypowiadać się na temat kobiet, jeśli nią nie jesteś?! Nawet z żadną kobietą nigdy nie byłeś?! Z żadną nie żyłeś?! Żadną się nie opiekowałeś!?”, napisała Paulina Smaszcz na Instagramie.

Dalej zadała kilka trafnych pytań. „Jakie masz prawo wypowiadać się na temat matek, jeśli sam nie masz dzieci?! Jakie masz prawo oceniać decyzje na temat rodzicielstwa, jak sam nie byłeś rodzicem i nigdy nie dowiedziałeś się, co oznacza odpowiedzialność i miłość rodzicielska?!”, czytamy. „Jakie masz prawo wypowiadać się na temat matek, jeśli sam nie masz dzieci?! Jakie masz prawo oceniać decyzje na temat rodzicielstwa, jak sam nie byłeś rodzicem i nigdy nie dowiedziałeś się, co oznacza odpowiedzialność i miłość rodzicielska?!”, dodaje we wpisie była żona Macieja Kurzajewskiego.

PRZECZYTAJ O: Paulina Smaszcz odpowiada na krytykę: „Nie jestem zupą pomidorową, by wszystkim smakować”

Paulina Smaszcz-Kurzajewska, VIVA 1/2020
Fot. Zuza Krajewska/Warsaw Creatives

Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Paulina Smaszcz o stracie dzieci

Ełckie wystąpienie 73-letniego polityka skłoniła wykładowczynię akademicką do podzielenia się osobistą smutną historią.

W dalszej części cytowanego wyżej wpisu Paulina Smaszcz wyjawiła bowiem, że aż trzy razy przeżywała trudne chwile związane z ciążą i stratą dzieci. „Jestem mamą dwóch synów. Troje mi umarło, ale czuję się ich mamą i nadal nią będę. Nigdy nie dawałam w szyję. Całe życie od 16 roku ciężko pracuję, pomagając też innym, ile mogłam. Nie jestem mamą idealną, ale najlepszą, jaką umiem być i wciąż nią będę”, napisała na Instagramie.

Czytaj też: Paulina Smaszcz wbija szpilę Maciejowi Kurzajewskiemu i Katarzynie Cichopek! Pisze o zdradach

Wcześniej głos w sprawie zabrało wiele innych polskich gwiazd: Monika Olejnik, Anna Lewandowska czy Kinga Rusin. Zgadzacie się z ich zdaniem? 

Paulina Smaszcz-Kurzajewska, VIVA 1/2020
Fot. Zuza Krajewska/Warsaw Creatives

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.