Olivia Wieczorek, Piotr Rubik
Fot. ForumGwiazd / Forum
O NIEJ SIĘ MÓWI

Była na Eurowizji Junior, śpiewała u Piotra Rubika. Olivia Wieczorek tak już nie wygląda

Właśnie skończyła 20 lat. Jest gwiazdą Tik-Toka i ma ugruntowane poglądy

Rafał Kowalski 3 listopada 2022 19:56
Olivia Wieczorek, Piotr Rubik
Fot. ForumGwiazd / Forum

Występowała w wielu programach typu talent-show i dumnie reprezentowała nas na Eurowizji Junior 2016. Zajęła miejsce 11., ale dla wielu zasługiwała na o wiele wyższe miejsce. Dziś Olivia Wieczorek nie przypomina już małej, blondwłosej dziewczynki z archiwalnych zdjęć. Ma 20 lat, zdecydowane poglądy i poważne plany na przyszłość.

Olivia Wieczorek – kariera

Był 28 października 2002 roku, gdy w Jarocinie przyszła na świat Olivia Wieczorek. Wychowywała się w Golinie i to tam uczęszczała do szkoły podstawowej. Mama i nauczyciele szybko zauważyli jej muzyczny talent. Dziewczynka powtarzała w wywiadach, że nigdy nie była zmuszana do muzycznych aktywności. Sama marzyła, by pojawiać się tu i tam. A na swoim koncie ma występy w wielu programach, w tym Must Be The Music („Olivia już nie musi chodzić do szkoły. Gdyby mieszkała w Stanach, miałaby już swój własny zespół, a także szofera”, usłyszała tam od Kory) czy Mali Giganci.

CZYTAJ TAKŻE: Julia Cymbaluk wygrała 2. edycję MasterChefa Juniora. Jak dziś wygląda?

Olivia Wieczorek, 2012, Must Be The Music

Olivia Wieczorek, 2012, Must Be The Music
Fot. Tomasz Urbanek/East News

We wspomnianym jako drugim show zajęła w drużynie Piotra Rubika wysokie miejsce w półfinale. Znajomość z kompozytorem zaowocowała późniejszą współpracą podczas trasy muzyka a także pomocą w napisaniu piosenki na Eurowizję Junior 2016. „Nie zapomnij” jest przez wielu fanów konkursu do dziś uznawany za najlepszą polską propozycję ostatnich lat. „Nadal spotykam się z tym, że ludzie zaczepiają mnie na ulicy pamiętając o tym, że wzięłam udział w Eurowizji Junior. Nie czuję już takiej popularności jak kiedyś, ale nadal jestem rozpoznawalna”, mówiła Olivia portalowi Jarocinska.pl.

Po ukończeniu gimnazjum w Jarocinie młoda wokalistka rozpoczęła nowy etap życia w Warszawie…

Olivia Wieczorek, 2016, koncert przedeurowizyjny Warszawa

Olivia Wieczorek, 2016, koncert poeurowizyjny Warszawa
Fot. Michal WARGIN/East News

Olivia Wieczorek, 2017,  koncert poeurowizyjny Warszawa

Olivia Wieczorek, 2017, koncert eurowizyjny Warszawa
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Olivia Wieczorek dziś – nowe zdjęcia

„Niedawno skończyłam 18 lat, więc już pełnoprawnie jestem dorosła, a także trochę dojrzalsza. Nadal kocham śpiewać i robię to w każdej wolnej (a nawet czasem nie) chwili”, mówiła Olivia jeszcze dwa lata temu w wywiadzie.

Kolejną szkołą, którą ukończyła ulubienica młodzieży było XLIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego. Po nim chciała związać swoją przyszłość z działaniami artystycznymi. „Planuję zaaplikować na studia związane z aktorstwem i śpiewem, ale nie ukrywam, że bardzo trudno jest dostać się na takie kierunki. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość”, czytaliśmy. Czy Olivii udało się dostać na wymarzone studia? Tego nie wiemy.

ZOBACZ TEŻ: Eurowizja Junior: Polska przegrała przez międzynarodowe jury? Widzowie: „Nie zachowali się fair”

Wiadomo za to, że 20-latka ma swoje zdanie na ważne społecznie tematy. Podczas Strajków Kobiet mocno wspierała tę inicjatywę. W sieci wyrażała sprzeciw wobec planów i działań partii rządzącej. „Uważam, że każdy ma prawo decydować sam o sobie”, podsumowywała.

W tym roku była też uczestniczką warszawskiej Parady Równości. Na opublikowanym na Instagramie zdjęciu Olivia unosi nad głową flagę będącą symbolem społeczności lesbijek, a na koszulce ma napis: „Kocham kobiety i gejów”. Podpis do fotografii – cytat z piosenki Lady Gagi - oznacza z kolei: „Kochanie, taka się urodziłam”.

Gwiazda młodego pokolenia ma nadzieję, że już wkrótce czekają ją kolejne muzyczne wyzwania. Na razie jest bardzo rozpoznawalna na Tik-Toku, na którym zgromadziła już niemal pół miliona fanów!

Wchodzącej w dorosły świat Olivii życzymy wszystkiego, co najlepsze. Dalszej odwagi to życia na własnych zasadach i odwagi do spełniania marzeń. Zobaczcie, jak zmieniła się wokalistka. 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.