EN_01077775_0021, Jerzy Połomski, 2013
Fot. Damian KLAMKA/East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Ciężko się z nim porozumieć”. Jerzy Połomski przeżywa trudne chwile

Pojawiły się nowe informacje o stanie artysty

Olga Figaszewska 11 października 2021 13:51
EN_01077775_0021, Jerzy Połomski, 2013
Fot. Damian KLAMKA/East News

Jerzy Połomski od kilku miesięcy przebywa w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Wokalista przeżywa trudne chwile. Chciałby wrócić do swojego mieszkania na warszawskim Mokotowie, ale na to nie pozwala stan jego zdrowia.

Stan Jerzego Połomskiego

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia i samotność, Jerzy Połomski podjął decyzję o wyprowadzce do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Artysta nie ma rodziny, a potrzebuje stałej opieki i wsparcia. Jak niedawno podawały media, wokalista niedosłyszy i ma problemy z pamięcią.

„Jerzy ma niestety problemy z pamięcią i żyje w swoim świecie. Nie mógłby funkcjonować w swoim domu, stwarzałby tam zagrożenie dla samego siebie, nawet gdyby przychodziła do niego pielęgniarka”, tłumaczyła w niedawnej rozmowie z Faktem menadżerka i przyjaciółka, Violetta Lewandowska. Jerzy Połomski chciał trafić akurat do Skolimowa, ponieważ zawsze to miejsce było mu bliskie. Zamieszkanie w placówce wydawało się najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji. 

Sprawdź też: Jerzy Połomski przeprowadził się do Skolimowa. Kto zajmuje się mieszkaniem artysty?

Jerzy Połomski, 2013
Fot. GERARD/REPORTER

Jerzy Połomski tęskni za domem

Jak informuje teraz Super Express, artyście ciężko jest odnaleźć się w nowym miejscu i unika ludzi. Dziennikarzom udało się dotrzeć do jednej z mieszkanek domu w Skolimowie, która wyznała, że trudno jest nawiązać z nim kontakt.

„Jerzy nie zaakceptował swojego przeniesienia tutaj. On tego nie rozumie. Tęskni do swojego mieszkania. Poza tym nie ma żadnego z nim kontaktu. […] Jurek ma kłopot ze słuchem i nie nosi aparatu. Nie wiem czy go ma czy nie ma, ale jedno jest pewne, ciężko się z nim porozumieć”, mówiła w rozmowie z Super Expressem.

Mieszkańcy wierzą, że z czasem Jerzy Połomski przyzwyczai się do nowej sytuacji i uda im się do niego dotrzeć.

Sprawdź też: Co dzieje się z Jerzym Połomskim? Menadżerka artysty zabrała głos

Źródło: Super Express

Jerzy Połomski, 2013
Fot. Damian KLAMKA/East News

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.