znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Nie żyje Zofia Karpiel-Bułecka, legenda Podhala. „Na zawsze zostaniesz w moim sercu”

Stanisław Karpiel-Bułecka pożegnał ukochaną babcię

Redakcja VIVA! 29 czerwca 2020 06:55
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Nie żyje Zofia Karpiel Bułecka, nazywana „legendą Podhala”. Była matką znanego architekta Jana Karpiela-Bułecki, i babcią Stanisława Karpiela-Bułecki, wokalisty Future Folk. Wychowała również Sebastiana Karpiela-Bułeckę z Zakopower, gdy jego mama wyjechała do USA. Miała 86 lat.

Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje

Jak informuje Gazeta Krakowska, pani Zofia Karpiel-Bułecka prowadziła mały pensjonat i karczmę regionalną. W jej domu często gościły gwiazdy, jak na przykład Maryla Rodowicz, Wojciech Młynarski, czy Jeremi Przybora.

Była legendą Podhala, w mieście nazywano ją Ciotką Bułeckulą. Pani Zofia pojawiała się na prawie każdym góralskim weselu w Zakopanem i okolicach.

Podczas rozmowy z Dorotą Wellman przyznała, że lubi podróżować. Zwiedziła USA, Europę, Meksyk, czy Egipt. Czy chciałaby opuścić polskie góry? „Za żadną cenę. Źle mi tu? Poza tym, jestem góralką z dziada, pradziada”, mówiła na antenie Dzień Dobry TVN.

O śmierci Zofii Karpiel-Bułecki poinformował jej wnuk, Stanisław Karpiel-Bułecka. „Tak pocichutku odeszłaś nie mówiąc nic o tym. Na zawsze zostaniesz w moim sercu. Kocham cię Babciu”, napisał poruszająco.

Rodzinie i bliskim pani Zofii Karpiel-Bułecki składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tak pocichutku odeszłaś nie mówiąc nic o tym😢 Na zawsze zostaniesz w moim sercu❤ Kocham cię Babciu 🖤

Post udostępniony przez Staszek Karpiel-Bułecka (@staszekkarpielbulecka_official)

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.