znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Nie żyje Zofia Karpiel-Bułecka, legenda Podhala. „Na zawsze zostaniesz w moim sercu”

Stanisław Karpiel-Bułecka pożegnał ukochaną babcię

Redakcja VIVA! 29 czerwca 2020 06:55
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Nie żyje Zofia Karpiel Bułecka, nazywana „legendą Podhala”. Była matką znanego architekta Jana Karpiela-Bułecki, i babcią Stanisława Karpiela-Bułecki, wokalisty Future Folk. Wychowała również Sebastiana Karpiela-Bułeckę z Zakopower, gdy jego mama wyjechała do USA. Miała 86 lat.

Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje

Jak informuje Gazeta Krakowska, pani Zofia Karpiel-Bułecka prowadziła mały pensjonat i karczmę regionalną. W jej domu często gościły gwiazdy, jak na przykład Maryla Rodowicz, Wojciech Młynarski, czy Jeremi Przybora.

Była legendą Podhala, w mieście nazywano ją Ciotką Bułeckulą. Pani Zofia pojawiała się na prawie każdym góralskim weselu w Zakopanem i okolicach.

Podczas rozmowy z Dorotą Wellman przyznała, że lubi podróżować. Zwiedziła USA, Europę, Meksyk, czy Egipt. Czy chciałaby opuścić polskie góry? „Za żadną cenę. Źle mi tu? Poza tym, jestem góralką z dziada, pradziada”, mówiła na antenie Dzień Dobry TVN.

O śmierci Zofii Karpiel-Bułecki poinformował jej wnuk, Stanisław Karpiel-Bułecka. „Tak pocichutku odeszłaś nie mówiąc nic o tym. Na zawsze zostaniesz w moim sercu. Kocham cię Babciu”, napisał poruszająco.

Rodzinie i bliskim pani Zofii Karpiel-Bułecki składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tak pocichutku odeszłaś nie mówiąc nic o tym😢 Na zawsze zostaniesz w moim sercu❤ Kocham cię Babciu 🖤

Post udostępniony przez Staszek Karpiel-Bułecka (@staszekkarpielbulecka_official)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.