Lee Radziwiłł
Fot. East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Lee Radziwiłł. Siostra Jackie Kennedy miała 85 lat

„Jej śmierć to koniec pewnej ery”

Olga Figaszewska 16 lutego 2019 18:20
Lee Radziwiłł
Fot. East News

Nie żyje Lee Radziwiłł. Młodsza siostra Jackie Kennedy, zmarła w piątek w wieku 85 lat. Odeszła w swoim domu w Nowym Jorku. O jej śmierci poinformowała Mathilde Favier, dyrektorka do spraw PR Christiana Diora. Przyczyna jej śmierci nie została jeszcze potwierdzona.

Kim była Lee Radziwiłł?

Lee Radziwiłł, z domu Caroline Lee Bouvier, była prawdziwą, amerykańską księżniczką. Urodziła się w 1933 roku w Nowym Jorku - 3 lata po swojej siostrze, Jackie Kennedy, której przez całe życie starała się dorównać. Tak jak ona, chciała być znana i podziwiana. Na zawsze jednak pozostała w jej cieniu...  

W latach 60. Lee próbowała swoich sił w aktorstwie. Grała w reklamach, teatrach i filmach, niestety jej role nie zdobyły uznania wśród amerykańskiej publiczności. Później swoje zainteresowania przeniosła na architekturę i dekorację wnętrz. Zawodowo spełniła się jednak dopiero na stanowisku ambasadorki i dyrektora ds. public relations u Giorgio Armaniego. „Była niesamowicie elegancka i inspirująca, zawsze wyprzedza czas, ponieważ była wizjonerem mody. Jej śmierć to koniec pewnej ery”, czytamy na zagranicznych serwisach.

Niespełnione miłości Lee

Lee Radziwiłł była trzykrotnie zamężna. Po pierwszym małżeństwie z Michaelem Canfieldem, który okazał się być alkoholikiem, poślubiła polskiego arystokratę, księcia Stanisława Albrechta Radziwiłła. Doczekali się dwójki dzieci - syna Anthony'ego Radziwiłła oraz córki Anny Christiny Radziwiłł.  Para rozwiodła  się w 1974 r.. Kilka lat później Lee przyjęła oświadczyny kalifornijskiego milionera Newtona Cope'a.ślub jednak się nie odbył. Lee zerwała zaręczyny na pięć minut przed ceremonią, gdy dowiedziała się, że jej wybranek chce podpisać intercyzę... Po raz trzeci Lee Radziwiłł wyszła za mąż za amerykańskiego filmowca Herberta Rossa, w 1988 r. Ich małżeństwo również się rozpadło w 2001 r.  

Lee Radziwiłł
Fot. East News

 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.