Jerzy Stuhr, Viva! 23/2014
Fot. Bartek Wieczorek dla VIVY! 2014 rok
Pożegnanie

Nie żyje Jerzy Stuhr, legendarny polski aktor. Miał 77 lat

Informację potwierdził jego syn

Aleksandra Frankowska 9 lipca 2024 11:11
Jerzy Stuhr, Viva! 23/2014
Fot. Bartek Wieczorek dla VIVY! 2014 rok

Nie żyje Jerzy Stuhr. Legendarny aktor zmarł w wieku 77 lat. Jak podaje Plejada, w rozmowie z Onetem informację o śmierci ojca potwierdził syn, Maciej Stuhr. Odeszłą prawdziwa legenda, znana nie tylko z doskonałych ról filmowych i teatralnych, ale również dubbingowych. 

Nie żyje Jerzy Stuhr

Według najnowszych informacji podanych przez Plejadę, nie żyje Jerzy Stuhr. Informację potwierdził w rozmowie z Onetem Maciej Stuhr, syn aktora. Kilka lat temu Stuhr przeszedł zawał serca. Cierpiał również na nowotwór krtani. Póki co nie jest znana oficjalna przyczyna śmierci.

ZOBACZ: Norbi przyznał, że w przeszłości był niewierny swoim partnerkom. Dopiero przy trzeciej żonie udało się mu ustatkować

Jerzy Stuhr,
Fot. Baranowski/AKPA

Kim był Jerzy Stuhr?

Był wybitnym aktorem, reżyserem i scenarzystom. Polskiej publiczności dał się poznać, dzięki rolom w takich produkcjach, jak "Seksmisja", "Kiler" czy "Kingsajz". Pracował również w dubbingu, podkładając między innymi głos pod Listonosza Josepha Roulina w nominowanym do Oscara "Twoim Vincencie" oraz w Shreku, wcielając się w postać Osła.

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.