Agnieszka Fatyga
Fot. Ireneusz Sobieszczuk / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Agnieszka Fatyga: wybitna aktorka, piosenkarka, ale przede wszystkim oddana matka i żona...

Córka i mąż Agnieszki Fatygi również związani są ze światem kultury

Gabriela Czernecka 30 października 2020 21:04
Agnieszka Fatyga
Fot. Ireneusz Sobieszczuk / Forum

Nie żyje Agnieszka Fatyga. Polska aktorka i artystka estradowa odeszła w wieku 62 lat. Informację o śmierci gwiazdy przekazali jej najbliżsi - Michalina Olszańska i Wojciech Olszański. Kim jest rodzina Agnieszki Fatygi? To oni towarzyszyli jej w ostatnich chwilach..

Rodzina Agnieszki Fatygi

Informację o śmierci Agnieszki Fatygi, Wojciech Olszański, przekazał za pośrednictwem Youtube. Reżyser zamieścił tam poruszające wideo, w którym pożegnał ukochaną żonę: „Moja żona, z którą przeżyłem 37 lat odeszła dzisiaj od nas o godzinie 7 rano, nagle… Wszystko, co najgorsze dopiero przede mną, ale zasłużyła na to, by ją wspomnieć, bo była niezłomnym człowiekiem”, zaczyna swoje nagranie. Dalej wspomniał także jakim była czlowiekiem i za co najbardziej ją cenił: „Była w życiu najlepszym, co mi się przytrafiło. Miała do mnie wielką cierpliwość. Kochała ludzi, aczkolwiek ci, co ją znali, wiedzą, że była wielką samotnicą, ale bardzo empatyczną i dobrą. Może dlatego była wielką samotnicą, bo była dawcą, oddawała ludziom swoją energią”.

Agnieszka Fatyga NIE ZMIENIAĆ NA CZARNO-BIAŁE
Fot. INPLUS/East News

Przypomnijmy, że mąż Agnieszki Fatygi to znany aktor, komentator i działacz polityczny, ale przede wszystkim reżyser inscenizacji historycznych. Agnieszka Fatyga i Wojciech Olszański doczekali się jednego dziecka. Córka pary, Michalina Olszańska ma dziś 28 lat i jest jedną z najbardziej  obiecujących aktorek młodego pokolenia. Od małego wykazywała się talentem - juz jako czterolatka zaczęła grać an skrzypcach. I choć najbliżsi myśleli, że zostanie w przyszłości skrzypaczką, szybko okazało się, że to zaledwie jeden z wielu talentów dziewczynki. Tworzyła historie, szybko uczyła się języków obcych, komponowała własne utwory. W wieku 14 lat stworzyła pierwszą książkę. „Mama zawsze się obawiała, że ktoś mnie może skrzywdzić, tata wychowywał mnie na silną kobietę. Zawsze powtarza, że odkąd mu się urodziła córka, przeszedł na pozycje feministyczne. Panował u nas model rodziny, który dopiero dziś zaczyna być szanowany. Mama pracowała, tata zajmował się domem i wychowaniem mnie”, wspominała Michalina Olszańska w wywiadzie dla magazynu Elle. 

Po przygodzie z muzyką, Michalina Olszańska spróbowała sił w aktorstwie. Szybko została dostrzeżona. Wśród produkcji z jej udziałem należy wspomnieć o takich filmach jak: Anatomia zła, Córki dancingu, czy Ja, Olga Hepnarova czy  1983. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki roli w Barwach Szczęścia. Michalina Olszańska prywatnie jest żoną Bartosza Rozbickiego. Para w 2019 roku powitała pierwsze dziecko, córeczkę, której zdjęcia często pojawiają się na Instagramie młodej aktorki. Niewielu jednak wie, że choć Michalina Olszańska poszła w ślady mamy, ale ta nie do końca była z tego zadowolona. „Mama znalazła moje papiery jeszcze przed egzaminami. Strasznie się zdenerwowała. Pewien poziom kłótni jest wpisany w naszą relację, przypominamy włoską rodzinę. Ale to było na serio. Jeszcze na drugim roku potrafiła mi powiedzieć, że powinnam zmienić studia na medycynę. Medycynę! Tylko artystka może coś takiego wymyślić, żebym po szkole muzycznej próbowała zdawać na studia medyczne”, wspominała Michalina Olszańska w wywiadzie dla magazyn Elle.

Córka Agnieszki Fatygi potwierdziła informację o śmierci mamy: „Dzisiaj rano odeszła moja mama, Agnieszka Fatyga. Wybaczcie, dziś nie jestem w stanie nic więcej napisać, dlatego pozwolę sobie zostawić tu pieśń, którą moja mama skomponowała dla swojej mamy i schować się za jej własnymi słowami”, napisała na Facebooku.

Rodzinie Agnieszki Fatygi i jej najbliższym składamy głębokie wyrazy współczucia.  

Dzisiaj rano odeszła moja Mama, Agnieszka Fatyga. Wybaczcie, dziś nie jestem w stanie nic więcej napisać, dlatego...

Opublikowany przez Michalinę Olszańską Piątek, 30 października 2020

Agnieszka Fatyga
Fot. AKPA
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.