chiara_myszka_miki
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

„To opowieść o czasach, w których odwaga i honor były największymi wartościami…” – premiera nowej książki!

Sprawdź, dlaczego nie możesz jej przegapić!

Artykuł sponsorowany 1 lipca 2019 12:47
chiara_myszka_miki
Fot. Adobe Stock

W długie letnie wieczory często mamy ochotę sięgnąć po książkę. Tylko jak znaleźć prawdziwie wciągającą lekturę? Sięgnij po nową pozycję Weroniki Wierzchowskiej "Nie przestałyśmy być kobietami"! To opowieść o kobiecej przyjaźni, która nawet w cieniu wojny stawi czoła wszelkim przeciwnościom losu.

"Nie przestałyśmy być kobietami" - dlaczego warto przeczytać książkę?

„Nie przestałyśmy być kobietami” to książka o dziewczynach takich jak my. Niestety wojna odebrała rodziny i młodość, rzucając je daleko na wschód. Bohaterki dorastały w sowieckich kołchozach i syberyjskich tartakach. Jedyną nadzieją na powrót do ojczyzny było dla nich wstąpienie do armii, na co decydowały się jeszcze przed osiągnięciem 20 lat. Młode dziewczyny podczas walki z okupantem nie raz udowadniały, że prawdziwa przyjaźń istnieje – nawet wśród wojennych intryg, śmierci i niewoli...

Nie przestałyśmy być kobietami
Fot. materiały prasowe

Fabuła książki

Zagubiona służbistka Anna i ciekawska kresowiczka Janina wkraczają w ruiny warszawskiej Pragi w 1944r. Obie walczą w 1. Samodzielnym Batalionu Kobiecym im. Emilii Plater na warszawskiej Pradze. W wyniku niezgodności charakterów i przekonań początkowo wchodzą w konflikt. W obliczu zagrożenia śmierci i walki z okupantem dziewczyny zaprzyjaźniają się i razem stawiają czoła trudnej sytuacji. Śmierć wielokrotnie zagląda im w oczy, ale obie nawet w tragicznych okolicznościach są w stanie znaleźć czas na przyjaźń i odnaleźć prawdziwą miłość.

Weronika Wierzchowska – kim jest pisarka?

Życie autorki „Nie przestałyśmy być kobietami” jest historią chemiczki, która porzuciła pracę w korporacji farmaceutycznej, by oddać się pisarskiej pasji. Od dziecka uwielbiała książki i fascynowała się historiami niebanalnych, choć zapomnianych kobiet. Dokładnie taką opowieść znajdziemy w "Nie przestałyśmy być kobietami".  Inne znane książki autorki to m.in. „Szukaj mnie”, „Życie tak zwyczajne”, „Ekstrakt z…”, „To nie tak”, „Tancerka”.

Premiera książki już 11 lipca 2019!

Materiał powstał z udziałem marki Prószyński i S-ka.

TAGI #książka

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.