chiara_myszka_miki
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

„To opowieść o czasach, w których odwaga i honor były największymi wartościami…” – premiera nowej książki!

Sprawdź, dlaczego nie możesz jej przegapić!

Artykuł sponsorowany 1 lipca 2019 12:47
chiara_myszka_miki
Fot. Adobe Stock

W długie letnie wieczory często mamy ochotę sięgnąć po książkę. Tylko jak znaleźć prawdziwie wciągającą lekturę? Sięgnij po nową pozycję Weroniki Wierzchowskiej "Nie przestałyśmy być kobietami"! To opowieść o kobiecej przyjaźni, która nawet w cieniu wojny stawi czoła wszelkim przeciwnościom losu.

"Nie przestałyśmy być kobietami" - dlaczego warto przeczytać książkę?

„Nie przestałyśmy być kobietami” to książka o dziewczynach takich jak my. Niestety wojna odebrała rodziny i młodość, rzucając je daleko na wschód. Bohaterki dorastały w sowieckich kołchozach i syberyjskich tartakach. Jedyną nadzieją na powrót do ojczyzny było dla nich wstąpienie do armii, na co decydowały się jeszcze przed osiągnięciem 20 lat. Młode dziewczyny podczas walki z okupantem nie raz udowadniały, że prawdziwa przyjaźń istnieje – nawet wśród wojennych intryg, śmierci i niewoli...

Nie przestałyśmy być kobietami
Fot. materiały prasowe

Fabuła książki

Zagubiona służbistka Anna i ciekawska kresowiczka Janina wkraczają w ruiny warszawskiej Pragi w 1944r. Obie walczą w 1. Samodzielnym Batalionu Kobiecym im. Emilii Plater na warszawskiej Pradze. W wyniku niezgodności charakterów i przekonań początkowo wchodzą w konflikt. W obliczu zagrożenia śmierci i walki z okupantem dziewczyny zaprzyjaźniają się i razem stawiają czoła trudnej sytuacji. Śmierć wielokrotnie zagląda im w oczy, ale obie nawet w tragicznych okolicznościach są w stanie znaleźć czas na przyjaźń i odnaleźć prawdziwą miłość.

Weronika Wierzchowska – kim jest pisarka?

Życie autorki „Nie przestałyśmy być kobietami” jest historią chemiczki, która porzuciła pracę w korporacji farmaceutycznej, by oddać się pisarskiej pasji. Od dziecka uwielbiała książki i fascynowała się historiami niebanalnych, choć zapomnianych kobiet. Dokładnie taką opowieść znajdziemy w "Nie przestałyśmy być kobietami".  Inne znane książki autorki to m.in. „Szukaj mnie”, „Życie tak zwyczajne”, „Ekstrakt z…”, „To nie tak”, „Tancerka”.

Premiera książki już 11 lipca 2019!

Materiał powstał z udziałem marki Prószyński i S-ka.

TAGI #książka

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.