Metamorfoza, Natalia Oreiro, Zbuntowany Anioł
Fot. Instagram @natalia_oreiro_Official
ZE ŚWIATA FILMU

Nazywana jest „ulubienicą Putina”. Dokument Nasha Natasha opowie o fenomenie Natalii Oreiro

Film pojawi się na platformie Netflix

Ksenia Krasko 28 lipca 2020 06:53
Metamorfoza, Natalia Oreiro, Zbuntowany Anioł
Fot. Instagram @natalia_oreiro_Official

Film dokumentalny Nasha Natasha o Natalii Oreiro już 6 sierpnia ukaże się na platformie Netflix. Powstał w 2016 roku i zgodnie z koncepcją twórców, ujawnia tajniki fenomenu urugwajskiej piosenkarki, która zyskała wielką popularność w Czechach, Polsce, Izraelu i, przede wszystkim, w Rosji. Nasza Natasza – tak nazywają Oreiro rosyjscy fani, którzy z wzajemnością pokochali aktorkę kilkanaście lat temu i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić.

„Nasha Natasha” film o Natalii Oreiro na Netflixie

„Ten film nie jest o moim życiu osobistym, ani o karierze. Ten film jest odpowiedzią na pytanie, dlaczego znalazłam tak wielu fanów w tym kraju, pomimo zupełnie różnych kultur i bariery językowej”, mówiła Natalia Oreiro kilka lat temu, podczas premiery filmu w Rosji.

„Skupiliśmy się na relacji z rosyjską publicznością, z moimi fanami, którzy są ze mną od 15 lat. A ten film jest moim podziękowaniem za te wszystkie lata, za to, że poznałam i pokochałam ten kraj”, dodała Oreiro, i ujawniła, że dokument nie skupi się tylko na koncertach i spotkaniach za kulisami.

„Staram się nie mówić o życiu prywatnym, ale w tym przypadku wydawało mi się, że moim obowiązkiem jest pokazać mojego syna, moich bliskich. Kiedy przyjeżdżam do Rosji, fani przekazują im prezenty. Syn to uwielbia. Pewnego razu dostał gitarę, więc pokazałam, jak na niej gra. [...] Syn też ma szczególne połączenie z Rosją – niedawno wyznał mi, że lubi rosyjskie dziewczyny”, śmiała się aktorka, opowiadając o szczegółach filmu.

„W ogóle nie planowaliśmy tego kręcić. Trasa Natalii po rosyjskich miastach trwała 30 dni, i w tym czasie powstało 100 godzin materiału. Uznaliśmy, że nie będziemy w stanie zmontować z tego jednego filmu, ale w trakcie montażu zdaliśmy sobie sprawę, że te ujęcia zmieniają się w coś wyjątkowego i oryginalnego”, mówił podczas premiery w Rosji reżyser Martin Sastre.

Jak dodał, przyjaźni się z Oreiro od wielu lat. „Postanowiliśmy wspólnie wyruszyć w tę ekscytującą podróż, dlatego film jest bardzo osobisty. Początkowo przypomina klasyczną biografię, ale potem rozwija się trochę inaczej”.

Natalia Oreiro często jeździ do Rosji, dlatego w jednym z talk show żartobliwie zwróciła się do Władimira Putina z prośbą o wydanie jej paszportu. Jak się okazało, potem złożyła wniosek o obywatelstwo rosyjskie. Media uznają aktorkę za ulubienicę prezydenta, więc nieoficjalnie mówi się, że już otrzymała wymarzony dokument.

Natalia Oreiro: kariera, życie prywatne

Natalia Oreiro zaczynała od reklam telewizyjnych, ale jej marzeniem zawsze było aktorstwo. Karierę w branży rozpoczęła w 1996 roku, a już dwa lata później wygrała casting i zagrała Mili w serialu Zbuntowany anioł, który przyniósł jej największą rozpoznawalność w Europie. Wraz z Facundo Araną, serialowym Ivo, pozostają jedną z najbardziej lubianych serialowych par.

W 1998 roku wydała debiutancki album Natalia Oreiro. Po pewnym czasie płyta otrzymała status platyny (również w Polsce), a singiel Cambio Dolor nucili wszyscy, ponieważ właśnie on był piosenką przewodnią Zbuntowanego anioła. Podobny sukces odniósł utwór Me Muero De Amor, również kojarzony z popularnym serialem.

W 2000 roku Oreiro wydała drugą płytę, zatytułowaną Tu Veneno, a rok później album Turmalina. W 2018 powróciła z hitem United by Love, stworzonym na potrzeby Mistrzostw Świata w piłce nożnej, organizowanych w Rosji. W Polsce gościła w 2019 roku, gdy była jedna z głównych gwiazd Sylwestra Marzeń z Dwójką.

Natalia Oreiro spełnia się nie tylko na planach filmowych i na scenie, ale i w życiu prywatnym. W 2001 roku poznała muzyka Ricardo Mollo, wokalistę i gitarzystę rockowego zespołu Divididos. Rok później para pobrała się w Brazylii, a w 2012 powitali na świecie syna Merlina. 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.