Kaja Godek
Fot. Tomasz Urbanek/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kaja Godek jedną z najbardziej wpływowych Polek 2020. Działaczka pro-life skomentowała wyróżnienie

Wiemy, kto znalazł się na miejscu pierwszym

Rafał Kowalski 9 marca 2021 13:04
Kaja Godek
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Aktywistka pro-life i pomysłodawczyni projektu „Zatrzymać aborcję”, zakładającego zaostrzenie prawa aborcyjnego została doceniona przez tygodnik Wprost. Redakcja magazynu umieściła Kaję Godek na wysokim miejscu swojego rankingu najbardziej wpływowych kobiet w naszym kraju. To właśnie w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który ograniczył prawo do aborcji, tysiące Polek i Polaków od kilku miesięcy wychodzi na ulice protestować. Jak uzasadniono dostrzeżenie działalności Kai Godek?

Kaja Godek wśród najbardziej wpływowych Polek

Polityka, sport, dziennikarstwo, sprawy społeczne… We wszystkich tych dziedzinach pracują kobiety, które zmieniają naszą rzeczywistość. Niektóre tak mocno, że zasługują na specjalne wyróżnienie. Zdaniem tygodnika Wprost jedną z takich osób jest Kaja Godek. „Najnowszy Wprost umieścił mnie na liście 50 najbardziej wpływowych Polek na wysokiej 7. pozycji. Dziękuję za dostrzeżenie mojej pracy na rzecz ochrony życia dzieci zagrożonych aborcją”, poinformowała na swoi Facebooku 38-letnia działaczka pro-life.

W uzasadnieniu decyzji redakcji czytamy, że o aktywistce antyaborcyjnej związanej z Fundacją Życie i Rodzina było w minionym roku bardzo głośno. „Pomógł w tym wyrok Trybunału Konstytucyjnego z końca października, który ograniczył możliwość przeprowadzenia aborcji, gdyby u nienarodzonego dziecka wykryto zespół Downa”, napisano na stronie tygodnika. „To osobisty triumf Godek, która ma dwoje dzieci, w tym jedno cierpiące właśnie na tę chorobę. Choć konkurencja była duża, bo w 2020 r. wiele osób wcielało się w role ekspertów zdrowotnych, to według plebiscytu portalu „To tylko teoria”, właśnie Godek palnęła największą „Biologiczną Bzdurę Roku”, mówiąc: „Nie ma czegoś takiego, jak orientacja [seksualna]””, dodano.

Sama Kaja Godek pozwoliła sobie zauważyć, że jest mamą trójki dzieci – a nie dwójki, jak napisano. Skomentowała też fakt, że jej wypowiedź została nagrodzona niechlubną nagrodą – tytułem Biologicznej Bzdury Roku. „Oczywiście, kolejny raz podkreślam: tzw. "orientacja seksualna" to biologiczna bzdura i to nie tylko roku. W obszarze płciowości istnieje norma (hetero) i odstępstwa od niej (wszystko poza hetero), a nie jakieś "orientacje"”, czytamy na Facebooku budzącej kontrowersje aktywistki.

Kaja Godek wśród wpływowych Polek
Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER source

Najbardziej wpływowe Polki 2020 – pełna lista

Kto jeszcze zasłużył na wyróżnienie w tym samym plebiscycie? Na miejscu pierwszym – równorzędnym – znalazły się Julia Przyłębska i Marta Lempart, które choć mają zupełnie inne zdanie na temat aborcji i ochrony życia, to właśnie one sprawiły, że rok 2020 zapamiętamy pod znakiem Strajku Kobiet.

Na miejscu trzecim Wprost umieścił przedstawicielki służby zdrowia, które poświęciły swoje życie walce z koronawirusem. Pozycja czwarta należy z kolei do Igi Świątek, piąta do Anny Lewandowskiej, a szósta – ostatnia przed Kają Godek – do Małgorzaty Rozenek-Majdan określonej w magazynie jako „kobieta orkiestra”.

Zgadzacie się z wyborem redakcji? 

Kaja Godek, ile ma dzieci? trójkę
Fot. Jan Bielecki/East News

Najnowszy WPROST umieścił mnie na liście 50 najbardziej wpływowych Polek na wysokiej 7. pozycji. Dziękuję za...

Opublikowany przez Kaja Urszula Godek Niedziela, 7 marca 2021

TAGI #Kaja Godek

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…