Beyonce
Fot. Instagram @beyonce
O TYM SIĘ MÓWI

Elton John skrytykował Beyonce i całą ekipę odpowiadającą za nowego Króla Lwa...

Muzyk jest oburzony jedną rzeczą

Rafał Kowalski 18 października 2019 11:45
Beyonce
Fot. Instagram @beyonce

Mimo że od premiery odnowionego Króla Lwa minęły już 3 miesiące, wciąż gorącym tematem są komentarze na temat filmu. O jeden z nich pokusił się niedawno Elton John, który 25 lat temu wykonał oryginalną wersję Can You Feel The Love Tonight. Niestety, odświeżone wersje utworów nie podobają się artyście. Praca Beyonce i całej ekipy poszła na marne?

Krytyka Beyonce. Elton John mocno o muzyce w Królu Lwie

Wersję Króla Lwa, która trafiła do kin w lipcu 2019 roku reklamowały aż dwie płyty – jedna to oficjalny soundtrack produkcji, a druga to album Lion King: The Gift. Jego producentką została Beyonce, która zebrała na krążku piosenki kojarzące się z kultową bajką i klimatem afrykańskiej sawanny… Ponadto, przypomnijmy, żona Jay-Z podłożyła głos jednej z lwic oraz zaśpiewała odnowioną wersję przeboju Eltona Johna. Legendarny muzyk nie jest jednak zachwycony pracą młodszej koleżanki.

„Nowa wersja Króla Lwa była dla mnie wielkim rozczarowaniem. Uważam, że zepsuto muzykę. Była ona niezwykle ważną częścią oryginału, a w nowym filmie nie miała takiego wpływu. Magia i radość przepadły. Nowa ścieżka dźwiękowa bardzo szybko wypadła z łask, mimo dużego sukcesu filmu w box office. Szkoda, że ​​nie zostałem ponownie zaproszony do tworzenia ścieżki dźwiękowej ale najwidoczniej twórca i jego wizja nie brały mnie pod uwagę, co oczywiście szanuje choć chciałbym dodać coś od siebie”, powiedział Elton John w rozmowie z GQ.

W tym samym wywiadzie piosenkarz wspominał czasy, gdy jego utwór i album stworzony na potrzeby bajki święciły triumfy. „Wtedy była najlepiej sprzedającym się albumem roku. Nowa ścieżka bardzo szybko wypadła z list przebojów, pomimo tego, że film był takim kasowym hitem”, wyznał Elton John w magazynie.

Wy także wolicie wersje piosenek nagrane 25 lat temu? 

Elton John
Fot. Jackie Brown/EAST NEWS

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.