Dziś obchodzimy Dzień Dużego Rozmiaru…

Olga Figaszewska 2 września 2021 11:30

Seksowne, pewne siebie, zdeterminowane do działania. Modelki plus size zwracają uwagę fotografów i chodzą po wybiegach światowej sławy projektantów. Rewolucja plus size rozpoczęła się za sprawą Crystal Renn, która przez długi czas była najbardziej znaną modelką XXL. Zdjęcia dla francuskiego „Vogue’a”, na których rękami je spaghetti, wywołały prawdziwą burzę i tym samym przeszły do historii. Kilka lat później modelka schudła i powróciła do rozmiaru zero. Jednak niedługo po niej, pojawiły się godne następczynie, które dalej przecierają szlaki i manifestują światu swoje kobiece kształty. Nie mają kompleksów i pomagają kobietom pokochać, akceptować własne ciała. Są prawdziwymi kobietami z niedoskonałościami. Modelki przeciwstawiają się sztuczności w promowaniu kobiet i ich wyglądu w show-biznesie.
 

Zobacz też: Oto najlepiej zarabiające modelki w 2016 roku! Czy znalazła się wśród nich jakaś Polka?

Dzisiaj obchodzimy Dzień Dużego Rozmiaru!


Z tej okazji, przypominamy jedne z najbardziej seksownych, charakterystycznych modelek plus size, rozpoznawalnych na całym świecie.

1/14
Candice Huffine
Copyright @Instagram
1/14

Candice Huffine

 

Jako pierwsza modelka plus size, wystąpiła w sesji zdjęciowej do kalendarza Pirelli w 2015 r.  Na swoim koncie ma również okładkę włoskiego ,"Vogue’a", publikacje w "V Magazine" i kampanie dla światowych domów towarowych: Marks and Spencer i Nordstrom.

 

Polecamy też: Otwieramy nowy sezon! Zobaczcie najbardziej efektowne kampanie reklamowe zbliżającej się jesieni

2/14
Candice Huffine
Copyright @Instagram
2/14
3/14
Beth Ditto
Copyright @Facebook
3/14

Beth Ditto

 

Jedna z ulubienic Karla Lagerfelda jest wokalistką zespołu Gossip. W 2009 roku zaprojektowała ubrania dla marki Evans, a także wystąpiła w odważnej sesji okładkowej dla magazynu ,,LOVE”. Zaprojektowała i wypuściła na rynek własną kolekcję ubrań.

 

Polecamy też: Lena Dunham i Jemima Kirke z serialu „Dziewczyny” reklamują bieliznę. Bez retuszu i upiększeń!

5/14
Ashley Graham
Copyright @Instagram
5/14

Ashley Graham

 

Uważana za najseksowniejszą modelkę.Na swoim koncie posiada m.in. okładkę magazynu „Maxim”. Najczęściej reklamuje stroje kąpielowe. Modelka projektuje również własną bieliznę i wystąpiła w reklamie Victoria's Secret.

 

Polecamy też: „To nie ciało jest przeszkodą tylko umysł". Jessamyn Stanley pokazuje, że joga jest dla każdego!

6/14
Ashley Graham
Copyright @Instagram
6/14
7/14
Tess Holliday
Copyright @Instagram
7/14

Tess Holliday

 

Blogerka o rozmiarze 52. Podpisała kontakt z jedną ze znanych agencji dla modelek - MiLK Model Management. Pozowała między innymi dla Domino Dollhouse, Jessica Louise Clothing, Black Cat Bikinis. Została uznana przez magazyn Vogue za jedną z najbardziej wpływowych modelek plus size na świecie.

 

Polecamy też: 11 polskich gwiazd na zdjęciach  VIVY! bez makijażu, bez retuszu, bez poprawek.

 

8/14
Tess Holliday
Copyright @Instagram
8/14
9/14
Tara Lynn
Copyright @Instagram
9/14

Tara Lynn

 

Wystąpiła na wielu okładkach m.in. na słynnej okładce włoskiego Vogue’a.
W 2012 roku pojawiła się w kampanii H&M.

 

 

Polecamy: Nike zrywa ze stereotypami - modelki plus size wkraczają do świata sportu. Ta kampania robi furorę!

11/14
Robyn Lawley
Copyright @Instagram
11/14

Robyn Lawley

 

 

Jest pierwszą modelką plus size prezentowaną w australijskim wydaniu „Vogue”. Brała udział w sesjach, występowała podczas tygodnia mody w Mediolanie, Nowym Jorku i Sydney i była twarzą marki Calzedonia i Ralph Lauren.

 

Zobaczcie też: Anja Rubik szczęśliwa! Jej bliski przyjaciel został nowym dyrektorem artystycznym domu mody Saint Laurent!

12/14
Robyn Lawley
Copyright @Instagram
12/14
13/14
Denise Bidot
Copyright @Instagram
13/14

Denise Bidot

 

Bardzo rozpoznawalna modelka  XXL. Na jej oficjalnej stronie internetowej hasło głosi, że „nie ma złego sposobu na bycie kobietą”. Kampania „Beach Body. Not Sorry”, w której widać jej niedoskonałości, obala stereotypy o nienagannym wyglądzie kobiecego ciała.

 

 

Polecamy też: Już jest zwiastun reklamy Chanel Nº5 z Lily Rose Depp! A my przypominamy najwspanialsze reklamówki tych perfum!

14/14
Denise Bidot
Copyright @Instagram
14/14

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.