Joe Biden
Fot. Bartosz KRUPA/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Najważniejsze media ogłosiły jego zwycięstwo. Joe Biden wygłosił pierwsze przemówienie

„Naród tego kraju przemówił. Dał nam pewne zwycięstwo”

Olga Figaszewska 8 listopada 2020 08:31
Joe Biden
Fot. Bartosz KRUPA/East News

W sobotę amerykańskie media ogłosiły zwycięstwo Joe Bidena w wyścigu o prezydenturę. Przywódcy poszczególnych państw ślą gratulacje. Joe Biden wygłosił pierwsze przemówienie przed Chase Center w Wilmington i zadeklarował, że „to czas na uzdrowienie Ameryki”. ,,Ślubuję, że będę prezydentem, który nie chce dzielić, ale chce łączyć", dodał. 

Pierwsze przemówienie Joe Bidena

Jak podał CNN Joe Biden uzyskał 74 565 120 głosów. Ten wynik polityk uważa za fenomen.

„Naród tego kraju przemówił. Dał nam pewne zwycięstwo. Zwycięstwo dla nas, ludzi. Wygraliśmy największą liczba głosów oddanych. Zaskoczyło mnie to, że dziś widzimy w całym kraju ogromny wybuch radości, nadziei i wiary w lepsze jutro”, mówił podczas pierwszego przemówienia, w którym uznał się za wyborczego zwycięzcę.

Joe Biden
Fot. AP/Associated Press/East News

Joe Biden zaznaczył, że nadszedł czas uzdrowienia Ameryki. „Będę prezydentem, który nie chce dzielić, ale chce łączyć. Nie będę widział stanów czerwonych i niebieskich. Chciałem kandydować, aby odbudować kręgosłup tego kraju, klasę średnią. (...) Jestem dumnym demokratą, ale będę rządzić jako amerykański prezydent. Niech ta ponura aura demonizacji skończy się tu i teraz. Zbyt wiele snów odkładaliśmy na później. Musimy obiecać krajowi, że to będzie prawdą niezależnie od rasy, pochodzenia, wiary, tożsamości czy niepełnosprawności. Ameryka zawsze była tworzona przez punkty zwrotne”, zaznaczył kandydat Demokratów.Biden podkreślił, że chciałby, żeby Ameryka się zjednoczyła i uda się doprowadzić do tego, że USA „znów będą szanowane na świecie”.

„Dziś cały świat patrzy na Amerykę. Głęboko wierzę w nasze najlepsze cechy. Ameryka jest latarnią dla świata. Zawsze wierzyłem, że możemy definiować Amerykę jednym słowem: możliwości. Każdy powinien mieć szansę i możliwości dojść tak daleko, gdzie zawiodą go jego marzenia”, mówił.

Polityk podkreśla, że chciałby powołać zespół ekspertów do walki z pandemią koronawirusa. Zaapelował także do wyborców Trumpa .

„Rozumiem wasze rozczarowanie, ale teraz dajmy sobie szansę. Nadeszła pora aby pozostawić za sobą szorstką retorykę. Aby pójść naprzód, musimy przestać traktować przeciwników jak wrogów. Oni są Amerykanami. Biblia mówi, że jest czas na wszystko. Jest czas na budowę, sianie, zbieranie i leczenie. To jest czas zaleczenia ran Ameryki”, dodał. 

Źródło: CNN, TVN24

Joe Biden
Fot. AFP/EAST NEWS

TAGI #Joe Biden

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.