Matteo Bocelli - kim jest syn Andrei Bocellego?
Fot. Rachel Murray/Getty Images for The Alfred Mann Foundation
O NIM SIĘ MÓWI

Matteo Bocelli poszedł w ślady sławnego ojca. Dziś zachwyca nie tylko głosem, ale i... urodą

Andrea Bocelli obchodzi dziś kolejne urodzi

Ksenia Krasko 22 września 2021 17:03
Matteo Bocelli - kim jest syn Andrei Bocellego?
Fot. Rachel Murray/Getty Images for The Alfred Mann Foundation

Ma wielkie nazwisko i tak samo wielkie szanse na międzynarodową karierę. Matteo Bocelli, młodszy syn słynnego artysty, odziedziczył po ojcu mocny głos i urok, który przyciąga fanów. Ma zaledwie 23 lata, ale już kilkukrotnie stawał na scenie u boku uwielbianego na całym świecie ojca. Pytany, czy pójdzie w ślady Andrei Bocellego, odpowiedział: „Jeśli ludzie będą chcieli, abym został tenorem, to nim zostanę”.

Historię gwiazdora przypominamy przy okazji 63. urodzin jego taty.

Dzieci Andrei Bocellego: Amos, Matteo i Virginia

Andrea Bocelli ma trójkę dzieci. Matteo i starszy o dwa lata Amos urodzili się, kiedy artysta był w związku z pierwszą żoną, Enricą Cenzatti. Z drugą małżonką, Veronicą Berti, Bocelli wychowuje 9-letnią Virginię. Ze zdjęć, publikowanych na portalach społecznościowych Bocellich wynika, że rodzeństwo jest ze sobą zżyte, a cała rodzina spędza ze sobą dużo czasu. Matteo i Amos poszli w ślady ojca, jeśli chodzi o karierę, jednak wybrali zupełnie inne kierunki rozwoju. Amos jest utalentowanym pianistą, a Matteo śpiewa.

„Każdy ma swoje pasje i talenty. Zadaniem ojców i matek jest zapewnienie dzieciom podatnego gruntu, aby mogły znaleźć własną drogę”, podkreśla Andrea Bocelli na swojej stronie internetowej. „Amos ma dyplom z pianistyki, ale studiował również inżynierię przestrzenną. [...] Chociaż ma bardziej naukowy umysł, w przeszłości stanął przed poważnymi muzycznymi wyzwaniami, w tym towarzyszeniem mi na fortepianie podczas Festiwalu Muzycznego w Sanremo w 2013 roku [...]”, opowiada o starszym synu artysta.

„Matteo żyje i oddycha muzyką”, czytamy o młodszym synu tenora. „Wydaje się, że jest skłonny podążać śladami ojca, chociaż kariera artystyczna zależy od wielu czynników [...] Ale dobry początek dobrze wróży. Myślę, że w muzyce Matteo ma to wyjątkowe coś, czego nie można się nauczyć, czyli talent. Ale jego determinacja, ciężka praca i duch poświęcenia są równie ważne”, twierdzi Andrea Bocelli.

Córkę Virginię nazywa „księżniczką”. „Myślę, że ojcostwo teraz, gdy jestem dojrzałym mężczyzną, pomogło mi być silniejszym rodzicem, bardziej zdolnym do doceniania każdej chwili z moimi dziećmi”, wyznaje tenor na swoim portalu.

ZOBACZ TEŻ: Andrea Bocelli o Veronice Berti: „Nasze małżeństwo zaczęło się właściwie wtedy, kiedy się poznaliśmy”

Andrea Bocelli, Matteo Bocelli, Amos Bocelli, Ischia, Włochy, 10.07.2007 rok
Fot. Daniele Venturelli/Wireimage

Andrea Bocelli, Matteo Bocelli, Amos Bocelli, Ischia, Włochy, 10.07.2007 rok

Dzieci Andrei Bocellego: Matteo, Amos i Virginia w 2013 roku

Dzieci Andrei Bocellego
Fot. Gregg DeGuire/WireImage

Matteo Bocelli - kim jest? Kariera syna Andrei Bocellego

Chociaż miłość do muzyki przejął po ojcu, w przeszłości buntował się przeciwko lekcjom śpiewu i gry na fortepianie. „Musiały upłynąć lata, żebym naprawdę docenił muzykę i to, co robię. Już się nie buntuję, co jednak nie oznacza, że zniknęły wszystkie moje wątpliwości. Chciałbym powiedzieć, że jestem gotowy na podporządkowanie życia muzyce, ale jeszcze nie mogę tego zrobić”, przyznał Matteo Bocelli w jednym z wywiadów.

W 2015 roku rozpoczął studia w Conservatorio Boccherini w mieście Lucca, a rok później zadebiutował jako tenor na scenie Teatro del Silenzio w Toskanii. Sławę zyskał jednak w 2018 roku, kiedy zaśpiewał w duecie ze słynnym ojcem. Ich wspólny utwór Fall on me trafił na album Bocellego Si, a później znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Dziadek do orzechów. Cztery królestwa.

W 2019 roku Andrea i Matteo występowali przed członkami rodziny królewskiej w ramach Royal Variety Performance, a rok później młodszy Bocelli wydał solowy singiel – piosenkę Can You Feel the Love Tonight z bajki Król Lew. „Jestem podekscytowany tym projektem. Król Lew to jeden z bardziej cenionych filmów z mojego dzieciństwa, dlatego zaśpiewanie głównej piosenki to dla mnie zaszczyt. Elton John jest jednym z moich idoli, zarówno ze względu na jego umiejętności wokalne, jak i wyjątkowy styl”, mówił wtedy 23-latek. Singiel pochodzi z albumu Disney Goes Classical w wykonaniu Royal Philharmonic Orchestra.

Andrea i Matteo Bocelli na festiwalu Sanremo, 2019 rok

Matteo Bocelli - kim jest syn Andrei Bocellego?
Fot. Daniele Venturelli/Daniele Venturelli/WireImage

„Technicznie nasze głosy są różne, ale jest jedna rzecz, która je łączy – nastawienie. Ten charakterystyczny sposób wyrażania siebie poprzez głos. To jest coś, w czym jesteśmy z Matteo podobni. Tego nie można się nauczyć, z tym trzeba się urodzić”, mówił Andrea Bocelli w rozmowie z magazynem Billboard.

W wywiadzie z People tenor wyznał, co sądzi o karierze syna. „Mam nadzieję, że pozostanie tym, kim jest, że pozostanie wierny wartościom, z którymi dorastał. Mam nadzieję, że nie wpadnie w pułapki, w które wpadło wielu innych artystów. [...] Musi pozostać skromny i pokorny”. Początkowo artysta nie chciał, aby Matteo debiutował na jego albumie, ponieważ uważa, że młody Bocelli musi najpierw skończyć szkołę.

Podczas nagrania programu This Morning światowej sławy śpiewak zaskoczył wyznaniem, że nie zdawał sobie sprawy, jak utalentowany jest jego młodszy syn. To była żona Bocellego zwróciła jego uwagę na możliwości Matteo. „Pewnego razu przyszła i zapytała, czy słyszałem, jak Matteo śpiewa. Odpowiedziałem, że nie. Odparła: „Posłuchaj go, bo jest bardzo dobry”. 23-latek przyznał, że śpiewał tylko przy mamie, bo był nieśmiały. „Stwierdziłem jednak: będzie lepiej, jeśli otrzymam jakieś wskazówki od taty”, tłumaczył.

CZYTAJ TEŻ: Wielki tenor i jego muza. Piotr Beczała i Katarzyna Bąk-Beczała szczerze o swojej miłości

Zapytany o współpracę ze sławnym ojcem, mówił: „Tego typu momenty są naturalną częścią naszego życia, jednak uważam, że są bardzo skomplikowane. [...] To nie jest dla mnie duet z Andreą Bocellim. To jest duet z tatą – śpiewałem z nim od kiedy byłem dzieckiem i daje mi to niewyobrażalną radość”, podkreślił.

W wywiadzie z Danutą Holecką z TVP, która porozmawiała z wyjątkowym duetem ojca i syna przy okazji ich występu z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz zespołem Warszawskiej Opery Kameralnej pod batutą Carlo Berniniego, Matteo przyznał, że „śpiewanie z ojcem przepełnia go radością”.

Matteo Bocelli ma również inną ciekawą pasję, a jest nią modeling. Pojawia się w sesjach dla różnych magazynów, a kilka lat temu wziął udział w kampanii marki Guess, do której pozował z Jennifer Lopez.

Za dwa dni, 24 września, na rynku ukaże się nowa płyta Matteo o tytule Solo

Wiedzieliście, że to taki zdolny młodzieniec? 

Źródło: andreabocelli.com, Plejada, People

Veronica Bocelli, Andrea Bocelli, Matteo Bocelli, 2016 rok

Matteo Bocelli - kim jest syn Andrei Bocellego?
Fot. Jonathan Leibson/Getty Images for Celebrity Fight Night

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.