Rodzinka.pl, Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Mateusz Pawłowski, Adam Zdrójkowski
Fot. Instagram @adam_zdrojkowski
O TYM SIĘ MÓWI

Mateusz Pawłowski z "Rodzinki.pl" podsumowuje pracę na planie: "Dużo straciłem"

Co zabrała mu w życiu rola słynnego Kacperka Boskiego?

Dorota Falkowska 24 listopada 2022 09:02
Rodzinka.pl, Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Mateusz Pawłowski, Adam Zdrójkowski
Fot. Instagram @adam_zdrojkowski

Kacperek z "Rodzinki.pl dorastał na serialowym planie. Gdy podjął się roli jednego z braci Boskich, miał zaledwie 7 lat. Dziś 18-letni Mateusz Pawłowski rozlicza się z przeszłością i podsumowuje, co dała mu praca na planie "Rodzinki.pl"

Mateusz Pawłowski o pracy na planie "Rodzinka.pl" 

Serial Rodzinka.pl pojawił się na naszych ekranach jedenaście lat temu i z miejsca zdobył sympatię widzów. Codzienne perypetie rodziny Boskich cieszyły się sporą popularnością, a odtwórcom ról synów głównych bohaterów oraz ich koleżanek otworzyły drzwi do kariery. Gdy w 2020 roku produkcja dobiegła końca, Mateusz Pawłowski nie chciał jednak kontynuować swojej kariery aktorskiej. Postanowił wycofać się z życia na świeczniku i skupić się na edukacji - 18-latka w przyszłym roku czeka egzamin maturalny. "Chciałem zrobić sobie przerwę i poczuć życie nastolatka", wyznał w wywiadzie. Odtwórca roli Kacperka nie zrezygnował jednak zupełnie z udzielania się w mediach. Jest bardzo aktywny na swoim instagramowym profilu, ostatnio przyjął także zaproszenie Patryka Szlichta oraz Konrada Wiry do podcastu na kanale WykolejeniTV. 

 Mateusz Pawłowski, Kacperek z Rodzinki.pl instagram
Fot. Lukasz Dejnarowicz / Forum

18-latek opowiedział w rozmowie o blaskach i cieniach losu dziecięcej gwiazdy. Swojego czasu Mateusz Pawłowski był jednym z najpopularniejszych kilkulatków w Polsce. Sam twierdzi, że "nie pamięta czasów, kiedy to nie był popularny". W pewnym momencie jego twarzy kojarzyła cała Polska. "Był kiedyś fanpage na Facebooku i rodzice mi mówili, że miałem drugi największy fanpage w Polsce pod względem polubień" - wspominał w podcaście. "Wtedy był tylko większy ode mnie Robert Lewandowski i ja byłem drugi". 

Zobacz też: Serialowy Kacperek z Rodzinki.pl już tak nie wygląda. Mateusz Pawłowski kilka miesięcy temu skończył 18 lat!

Tak duża popularność niosła jednak za sobą wysoką cenę. Dziś młody aktor podsumowuje, co dorastanie na planie serialu mu zabrało. "Dużo czasu straciłem, dużo czasu poświęciłem na plan i nie miałem czasu, żeby trochę rozwijać jakoś swoją osobę, żeby szukać hobby, przyjaciół, w tym aspekcie dużo straciłem", podsumował. "Z opóźnieniem musiałem uczyć się relacji międzyludzkich, podejścia do życia, takich podstaw".

Czytaj również: „Jestem z niego dumna, ale bez pychy". Anna Jurksztowicz o relacji z synem, Radzimirem Dębskim

Mateusz Pawłowski, Kacperek z Rodzinki.pl Wiek zdjęcia
Fot. VIP PHOTO/East News

Dorastał i rozwijał się głównie wśród o wiele starszych od siebie osób i miało to też dla serialowego Kacpra swoje plusy. Wiele wartościowych osób wpłynęło na to, jak dziś widzi świat, jest dziś przez to dojrzalszy. 

Mateusz Pawłowski zapytany o pieniądze, które zarobił na serialu, odpowiedział: "Wiem, ile tam było pieniędzy, ale ja nie mam pieczy nad tym, bo uważam, że nie chcę. Nie jest mi to do niczego potrzebne. Wątpię, żebym w wieku 18 lat miał jakiekolwiek pomysły, co mogę zrobić z jakąś ilością pieniędzy", podsumował.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?