Martyna Wojciechowska, VIVA! luty 2010
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Martyna Wojciechowska przeszła życiową rewolucję. Podróżniczka po 10 latach odchodzi z „National Geographic”

Konrad Szczęsny 18 stycznia 2017 14:45
Martyna Wojciechowska, VIVA! luty 2010
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Rewolucja w życiu Martyny Wojciechowskiej! Prezenterka i podróżniczka zrezygnowała ze stanowiska redaktor naczelnej „National Geographic Polska” oraz „National Geographic Traveler”. Gwiazda postanowiła skupić się na tworzeniu programów telewizyjnych i objęła posadę dyrektor programowej Travel Channel.  Dlaczego podjęła tę decyzję? Jaką strategię rozwoju obrała w nowej pracy?

Polecamy też: Martyna Wojciechowska kończy dziś 42 lata. W mediach pracuje od ponad 20. Zobacz jak się zmieniała!

Martyna Wojciechowska odchodzi z „National Geographic Polska”

Martyna Wojciechowska związana była z „National Geographic Polska” przez 10 ostatnich lat. I choć odchodzi, zapewnia, że wszelkie przedsięwzięcia, które do tej pory realizowała we współpracy z wydawnictwem, nie zostaną w żaden sposób zaniechane. National Geographic jest wydawcą moich książek, cześć tytułów jest wznawiana. Czas pokaże, co dalej. Na razie skupiam się na realizowaniu umów, które zostały już podpisane. Jestem otwarta na dalszą współpracę w tym obszarze” - wyjaśniła w rozmowie z Press.pl.

Martyna Wojciechowska o odejściu z „National Geographic” do Travel Channel

Martyna Wojciechowska przyznała, że realizowanie programów telewizyjnych, w tym podróżniczych, jest jej zdecydowanie bliższe. Ta zmiana wydawała się prowadzącej „Kobietę na krańcu świata” naturalną konsekwencją rozwoju zawodowego. „Przychodzi w życiu taki moment, że musisz coś zmienić. Ja poczułam, że chcę skupić się na produkcjach telewizyjnych i filmach dokumentalnych - to absolutnie mój świat. Zresztą ten wideo-świat ma moc i czuję, że to właściwy kierunek. Dziesięć lat pełniłam funkcję redaktor naczelnej „National Geographic Polska”, dzieląc te obowiązki z produkcjami dla TVN. Nie było to łatwe, bo nie da się rozciągnąć doby. Musiałam odpowiedzialnie zdecydować, co dalej ”- zwierzyła się podróżniczka.

Zobacz także: Martyna Wojciechowska jakiej nie pamiętacie! Niezwykła sesja z archiwum VIVY!

Martyna Wojciechowska o Travel Channel

W nowym projekcie, jakim jest Travel Channel, gwiazda ma odpowiadać za opracowanie strategii programowej i długofalowy rozwój kanału. Nie bez znaczenia będzie również dopasowanie produkcji do wymagań polskiego odbiorcy. Stacja, która już niebawem będzie działała pod kierownictwem Martyny Wojciechowskiej, ma w założeniu zwiększyć zasięgi oraz przyciągnąć szersze grono odbiorców. W tym celu powstanie seria programów autorskich byłej naczelnej „National Geographic Polska”. „Nasza oferta będzie bardziej dopasowana do polskiego widza. Cele jakie mamy, to wzrost oglądalności i udziałów w rynku. Jesteśmy pierwszym nieanglojęzycznym krajem, który będzie tworzyć własny kontent. Chcemy, żeby na antenie znalazły się również polskie produkcje, do tej pory poza festiwalami nie było miejsca, gdzie krajowi podróżnicy mogli prezentować swoje filmy. Polacy podróżują coraz więcej, na antenie będą więc programy, jak z naszej, polskiej perspektywy podróżować ekonomicznie, jak docierać do niedostępnych miejsc. Będą też produkcje z dużym rozmachem, takie jak „Everest Rescue” - zwierzyła się gwiazda serwisowi.

Polecamy też: Wygląda jak zamek nad Loarą, a stoi pod Warszawą. Pałac w Guzowie odzyskuje przedwojenny blask

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.