Mariusz Czajka
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Mariusz Czajka pochował mamę dzięki pomocy internautów. Przed nim kolejne trudne wyzwanie

Na co aktor wyda nadwyżkę ze zbiórki charytatywnej?

Rafał Kowalski 12 lutego 2021 10:29
Mariusz Czajka
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

W połowie stycznia Mariusz Czajka podzielił się z internautami podwójnie smutną wiadomością. W wieku 81 lat zmarła mama aktora, a dodatkowo przez utratę pracy nie miał on pieniędzy, by godnie ją pochować. Z pomocą ruszyli internauci, którzy w specjalnej zbiórce charytatywnej zebrali nie kilkanaście tysięcy zlotych, o które prosił aktor, a ponad 3 razy więcej. Co artysta, który jest polskim głosem Kaczora Donalda, zrobi z nadwyżką?

Mariusz Czajka dziękuje internautom. Otworzy szkołę online

59-letni aktor znany z filmów Wyjazd integracyjny czy Futro z misia apelował w połowie stycznia o pomoc. Gwiazdor bał się, że przez brak pieniędzy będzie musiał pochować zmarłą mamę bez mszy i miejsca na cmentarzu. „Muszę mieć 12 tys. zł. ZUS zwraca 4 tys. zł, a 8 tys. zł muszę dodać. Jak powszechnie wiadomo, przez pandemię koronawirusa od marca 2020 do dziś teatry są zamknięte. Ja straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 mies. Mama miała emeryturę nauczycielską 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać. Brakuje 8 tys. zł. i zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy, bo nie mam tego za co zrobić", pisał kilka tygodni temu aktor.

W sumie udało zebrać się aż 50 tysięcy złotych, z których około 35 pozostało na koncie Mariusza Czajki. Już wiadomo, co stanie się z tą gotówką. „Zrobię mamie i tacie nagrobek, bo stary pękł. Zapłacę zaległe składki za użytkowanie grobu. Resztę przeznaczę na start szkoły aktorskiej w internecie. Chcę pracować, zarabiać, płacić rachunki. […] Do tego są jeszcze alimenty i raty kredytu”, powiedział w najnowszym wywiadzie dodając, że odnowił kontakty z córkami. 26-letnia Weronika i 20-letnia Inez wsparły ojca w trudnym dla niego czasie. „Różnie się między nami układało. To na mnie spoczywał obowiązek opieki nad ich babcią. (...) Widziały mnie w rozsypce, ale to na szczęście już minęło. Czuję, że najgorsze już za mną. Znów chce mi się żyć”, opowiedział Mariusz Czajka.

Życzymy artyście wszystkiego, co najlepsze. 

Mariusz Czajka bez pracy
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?