Fot. Katarzyna Mazanska / Forum
niezwykłe historie

Trudne życie Marcina Kwaśnego. Pokonał uzależnienie od alkoholu i zawalczył o siebie

Wkrótce zostanie ojcem!

Marcjanna Maryszewska 18 maja 2022 18:54
Fot. Katarzyna Mazanska / Forum

Marcin Kwaśny znany z wielu roli i występów w licznych polskich serialach nie ma łatwej przeszłości. Za aktorem rozwód i ciężka walka z uzależnieniem od alkoholu, który wcześniej przyczynił się do rozpadu jego pierwszego małżeństwa. W końcu jednak los się do niego uśmiechnął - odnalazł ukojenie w Bogu, w ubiegłym roku wziął drugi ślub, a teraz jego ukochana spodziewa się dziecka! Tak dziś wygląda jego życie.

Marcin Kwaśny i walka z uzależnieniem

Od 8 lat aktor zachowuje trzeźwość, a w wyjściu z nałogu pomaga mu nowa partnerka oraz głęboka wiara. Dziś Marcin Kwaśny bardzo otwarcie mówi o tym, jak ważną rolę w podjętej walce z uciążliwym uzależnieniem gra Bóg. „Mam ogromną wdzięczność do Boga, że mnie z tego wyciągnął, bo Jezus jest najlepszym terapeutą, przynajmniej dla mnie (…). Jestem przykładem na takie totalnie uzdrowienie” - wyznał artysta podczas szczerej rozmowy w „Pytaniu na śniadanie”. To tam szczególnie otworzył się na temat swojego uzależnienia.

Marcin Kwaśny, 2009

Marcin Kwaśny, 2009
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

A jak wyglądał początek problemów artysty? Początkowo oddalał od siebie możliwość, że może potrzebować pomocy. Dla Marcina Kwaśnego wizja uzależnienia nie pasowała do przypadku, który sam reprezentował. Dlatego przez długi czas nie szukał pomocy. „Ja przez długi czas nie przyznawałem się do problemu, w ogóle nie myślałem o sobie w takich kategoriach, myślałem, że alkoholik to jest ten menel spod budki z piwem” - przyznał w tym samym wywiadzie. 

Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
Marcin Kwaśny, Próba medialna spektaklu "Kto dogoni psa?", Warszawa 26.10.2009

Coraz częściej zdarzało mu się nie mieć umiaru w piciu, co niejednokrotnie kończyło się utratą przytomności. „W pewnym momencie już tak funkcjonowałem, że nie miałem lampki kontrolnej, nie panowałem kompletnie nad tym i po prostu nie mogłem bez tego funkcjonować, to regulowało mi kompletnie emocje” - dodał, wspominając swój dramatyczny stan. 

Obecnie Marcin Kwaśny może zawsze liczyć na wsparcie swojej żony Klaudii. Jego ukochana również zrezygnowała z alkoholu, prowadzą wspólne życie w trzeźwości. Aktor nie kryje swojej wdzięczności. „Poznając Marcina i znając jego historię od samego początku, wiedziałam, że najlepiej będzie, jeśli ja też zrezygnuję z tego picia. Sama też uważam, że moje młode czasy nie należały do najzdrowszych właśnie przez alkohol, więc myślę, że to była bardzo dobra decyzja” - mówiła życiowa partnerka mężczyzny. Oboje mocno wierzą w moc sprawczą, która pomogła im w wyjściu z uzależnienia.

Czytaj także: Zagrała Anię w "Daleko od szosy" i zniknęła z show-biznesu. Co dziś robi Irena Szewczyk? 

Marcin Kwaśny. Jak dziś wygląda jego życie?

Głęboka wiara całkowicie odmieniła życie aktora. 31 sierpnia ubiegłego roku stanął na ślubnym kobiercu z ukochaną Klaudią, śpiewaczką operową. Co ciekawe, poznali się w organizacji religijnej, gdy oboje brali udział w koncercie „Kolęd Pełni” w Kościele Opatrzności Bożej w Kaliszu. Choć początkowo byli jedynie przyjaciółmi, z czasem zrodziło się między nimi głębsze uczucie. 

Teraz małżeństwo spodziewa się swojego drugiego dziecka. Obecnie wychowują roczną już córeczkę, do której już niedługo dołączy malutki Stefan. Z wdzięczności do Maryi powierzył jej w opiece nienarodzonego syna, który przyjdzie na świat w czerwcu. Stało się to w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwaldzie. „Chcieliśmy podziękować Bogu za nasze dziecko i powierzyć je Maryi (...) Modliłem się o wstawiennictwo błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wybrane imię to wyraz wdzięczności” - wyznał Marcin Kwaśny w rozmowie z „Dobrym Tygodniem”.

Całej jego rodzinie życzymy wszystkiego dobrego, dużo spokoju i miłości!  

Sprawdź również: Janusz i Elżbieta Gajosowie: czwarta żona okazała się miłością jego życia

Marcin Kwaśny, 19.09.2019 Gdynia 44 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
Marcin Kwaśny, 19.09.2019 Gdynia

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.