Fot. facebook.com/majka.jezowska.50
historie miłosne

Drugi mąż pomógł wychowywać jej syna, był opoką. Majka Jeżowska zdradziła go z innym

Bardzo się kochali, lecz nie oszukali przeznaczenia

Marcjanna Maryszewska 26 maja 2023 16:56
Fot. facebook.com/majka.jezowska.50

Była szczęśliwą mężatką u szczytu kariery, gdy jej serce zabiło szybciej na widok przystojnego gitarzysty... Romantyczne losy Majki Jeżowskiej i Toma Logana to bez dwóch zdań gotowy materiał na film. Podczas pobytu na obczyźnie, to właśnie on był jej oparciem, partnerem oraz człowiekiem, którego obdarzyła szczerym zaufaniem. Amerykański sen trwał w najlepsze — lecz nieoczekiwanie dla małżonków historia zatoczyła koło.

Jak poznali się Majka Jeżowska i Tom Logan? Historia miłości

Zachwycała urodą oraz niebywałym talentem. Nic dziwnego, że na przełomie lat 70. i 80. Majka Jeżowska mogła poszczycić się pokaźnym gronem wielbicieli, dzięki którym odnosiła sukces za sukcesem. Kariera w Polsce nabierała zawrotnego tempa, a nagrana piosenka „A ja wolę moją mamę” uczyniła z niej ogromną gwiazdę... Niestety trudna sytuacja polityczna w kraju postawiła ją pod ścianą. Wraz z wprowadzeniem stanu wojennego piosenkarka wyleciała samotnie do USA, nie mając w zasadzie innego wyjścia.

CZYTAJ TAKŻE: O mało się nie rozwiedli, są razem ponad 50 lat. Oto historia miłości Jana i Teresy Peszków 

Majka Jeżowska pozostawiła w ojczyźnie synka Wojtka, dla którego komponowała swoje pierwsze piosenki. Został również mąż artystki — Janusz Koman — łódzki muzyk, znany głównie z kapeli Czerwono-Czarni. Trudno się zatem dziwić, że osamotnionej kobiecie bardzo trudno było z początku odnaleźć się w obcym kraju i zupełnie nowym środowisku. Pewniej poczuła się dopiero na scenie, na którą wkrótce miała okazję wrócić... I tak podczas trasy koncertowej dla tamtejszej Polonii wokalistka poznała mężczyznę, który wywrócił jej dotychczasowe życie do góry nogami.

Majka Jeżowska, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2000, 21.07.2001 rok

Majka Jeżowska, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2000, 21.07.2001 rok
Fot. Prończyk/AKPA

Majka Jeżowska, VIVA! kwiecień 2016

Majka Jeżowska, VIVA! kwiecień 2016
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

Nazywał się Tom Logan. Z polską artystką dzielił pasję do muzyki — sam był bowiem gitarzystą. Nietrudno domyślić się, że towarzyszył jej podczas występów, tworząc muzyczne tło dla jej głosu. Łączyło ich jednak znacznie więcej, szybko stali się przyjaciółmi. Samotna wokalistka nie potrzebowała dużo czasu, aby zakochać się bez pamięci w przystojnym gitarzyście. Był jej podporą w trudnych chwilach. Przyjaźń przerodziła się w niezwykłe uczucie, dla którego Majka Jeżowska porzuciła swoje dotychczasowe życie. W 1984 roku zalegalizowali swój związek — był tort ślubny i obrączki. Zabrakło jedynie garnituru i sukni ślubnej, lecz młodej parze wcale to nie przeszkadzało...

ZOBACZ TAKŻE: Uczył ją jazdy na snowboardzie, są równo 10 lat po ślubie. Tak kochają się Anna Guzik i Wojciech Tylka

Nie sposób opisać tego, co łączyło Toma Logana i Majkę Jeżowską. "Drugie małżeństwo, "amerykańskie", wynikało bardziej z rozsądku i przyjaźni niż z szalonej miłości. Mój następny mąż był wspaniałym gitarzystą i cudownym przyjacielem, który pomagał wychowywać mi Wojtka przez 12 lat. Potrzebowałam wtedy kogoś, kto się mną w Ameryce zaopiekuje. Tom Logan był tam moją jedyną rodziną" — wspominała piosenkarka w rozmowie dla magazynu VIVA!.

Majka Jeżowska i Tom Logan na archiwalnym zdjęciu

Fot. Zrzut ekranu Pomponik.pl

Majka Jeżowska i Tom Logan — przyjaźń po rozstaniu

W końcu Majce Jeżowskiej udało się ściągnąć do Stanów syna, ku wielkiej radości jej partnera. Zdawało się, że we trójkę naprawdę uda im się stworzyć prawdziwą rodzinę — nastoletni Wojtek zaczął nawet traktować Toma jak własnego ojca, ku uciesze zadowolonej mamy. Był to czas błogi, artystka w końcu zaznała upragnionej stabilizacji, do której dążyła przez lata... Niestety podczas jednego z rejsów do jej względnie poukładanego życia wkradł się pewien chaos, który skutecznie zakończył małżeństwo z Tomem Loganem.

A chaos ten miał swoje imię. Dariusza Staśkiewicza poznała na statku Stefan Batory. Uczucie, które zrodziło się między nimi, było namiętnie i nieokiełznane... I chociaż Majka Jeżowska starała się zakończyć romans dla dobra swojej rodziny, kilka lat później drogi z przystojnym kochankiem znów się skrzyżowały. Wtedy zrozumiała, że gitarzysta prawdopodobnie nigdy nie był jej pisany. Wyznała mu całą prawdę, a on stwierdził, że przeznaczenia nie da się oszukać. Rozstali się w zgodzie i przyjaźni, która od początku tworzyła solidny fundament ich relacji. 

Majka Jeżowska, VIVA! 2016 kwiecień

Majka Jeżowska, VIVA! 2016 kwiecień
Fot. IZA GRZYBOWSKA/VOYK

Jej związek z Dariuszem również nie przetrwał próby czasu, lecz tego samego zdecydowanie nie można powiedzieć o przyjaźni z Tomem. Między gwiazdą a jej drugim mężem nie ma złej krwi i wciąż chętnie spędzają razem czas. Choć ich wspólne zdjęcia zniknęły już z mediów społecznościowych, Majka Jeżowska kilka lat temu odwiedziła go w Chicago. Wówczas mogliśmy podziwiać całą serię zdjęć artystki w towarzystwie byłego partnera. Poświęciła mu również kilka postów na Facebooku.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Poznali się podczas rejsu. Dla niego zostawiła drugiego męża. Historia Majki Jeżowskiej i Dariusza Staśkiewicza

W 2014 roku przypomniała z kolei, że trzydzieści lat wcześniej stanęli razem na ślubnym kobiercu. "30 lat temu, w Chicago, dokładnie 13 lipca w piątek... wesela, garnituru ani sukni ślubnej co prawda nie było, ale tort ślubny i obrączki były! Dziś się przyjaźnimy" — ogłosiła wówczas. Jak dziś układa się między byłymi małżonkami? Pozostajemy dobrej myśli!  

Majka Jeżowska, Tom Logan, 2017

Fot. https://www.facebook.com/majka.jezowska.50

Fot. https://www.facebook.com/majka.jezowska.50

Fot. https://www.facebook.com/majka.jezowska.50

Fot. https://www.facebook.com/majka.jezowska.50

Fot. https://www.facebook.com/majka.jezowska.50

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.