Majka Jeżowska, VIVA! kwiecień 2016
Fot. Iza Grzybowska/VOYK
O TYM SIĘ MÓWI

Majka Jeżowska o znajomości z Agnieszką Osiecką: „Czuję niedosyt, że za mało ją znałam”

Zawdzięcza jej jeden z największych hitów. Artystki spotkały się tylko raz

Olga Figaszewska 31 marca 2021 10:15
Majka Jeżowska, VIVA! kwiecień 2016
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

Każdy z nas zna utwór „A ja wolę moją mamę”. Na nim wychowują się kolejne pokolenia. To jeden z największych hitów Majki Jeżowskiej, za który odpowiada sama Agnieszka Osiecka. Jak wyglądały relacje artystek? W jednym z najnowszych wywiadów wokalistka opowiedziała o jedynym spotkaniu z niezwykłą autorką tekstów.

Majka Jeżowska zawdzięcza Agnieszce Osieckiej jeden z największych hitów

Chociaż Majka Jeżowska zawdzięcza Agnieszce Osieckiej jedną ze swoich kultowych przebojów, to okazuje się, że panie praktycznie się nie znały. Jak doszło do tego, że wokalistka zaczęła wykonywać utwór „A ja wolę moją mamę”? Słowa piosenki trafiły do niej z bazy tekstów słynnej poetki dzięki jednemu z dziennikarzy radiowej Trójki. Ze względu na to, że Majka Jeżowska wtedy została mamą, chciała zaśpiewać coś dla swojego syna, Wojtka. Nie posiadała się z radości, kiedy okazało się, że ma okazję wykonać utwór Agnieszki Osieckiej. 

„Czuję niedosyt, że za mało ją znałam. Po pierwsze piosenkę A ja wolę moją mamę dostałam z szuflady, nie od Agnieszki Osieckiej. […] Potem piosenka stała się przebojem, nagrałam więcej takich piosenek ”, wyznała wokalistka w rozmowie z Jastrząb Post.

Zobacz też: Agnieszka Osiecka nieznane szczegóły z jej życia! Czy to możliwe, żeby taka była naprawdę?

Majka Jeżowska o jedynym spotkaniu z Agnieszką Osiecką

Do spotkania Majki Jeżowskiej i Agnieszki Osieckiej doszło tylko raz podczas ich pobytu w Stanach Zjednoczonych. Przyjaciółka wokalistki, Grażyna Sygitowicz zorganizowała w Chicago specjalny wieczór autorski dla poetki. Po mini koncercie obu paniom udało się zamienić ze sobą kilka zdań. To było pierwsze i jedyne spotkanie, na którym udało im się porozmawiać. 

„No i fajnie by było, gdyby podczas takiego autorskiego spotkania z Agnieszką ktoś zaśpiewał jej utwory. Ówczesny mąż Grażyny Sygitowicz, Leszek, znakomity gitarzysta legendarnej grupy Perfect, zaproponował mi taki duet. Na ten jeden jedyny wieczór nauczyłam się trzech piosenek. Między innymi śpiewałam "Uciekaj moje serce" z serialu "Jan serce", "Okularników" i "A ja wolę moją mamę". W każdym razie "Okularników" zrobiłam w wersji reggae. I Agnieszce bardzo się to spodobało. Po tym spotkaniu podeszła do mnie, powiedziała, że fajnie, że się spotykamy. I to było pierwsze nasze i jedyne spotkanie, gdzie mogłyśmy usiąść i porozmawiać”, relacjonowała Majka Jeżowska w wywiadzie dla Jastrząb Post. 

Agnieszka Osiecka
Fot. Żyburtowicz/AKPA

Majka Jeżowska, VIVA! kwiecień 2016
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.