Magdalena Mikołajczak-Olszewska, wrzesień 1990
Fot. Ireneusz Sobieszczuk / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Kiedyś ulubienica widzów. Dziś kompletnie zniknęła. Co się stało z Magdaleną Mikołajczak-Olszewską?

W latach 90. była prawdziwą gwiazdą!

Konrad Szczęsny 18 lipca 2021 16:08
Magdalena Mikołajczak-Olszewska, wrzesień 1990
Fot. Ireneusz Sobieszczuk / Forum

Była jedną z twarzy telewizji publicznej po transformacji. Widzowie kojarzyli ją doskonale z „Panoramy” i „Teleexpressu”. Mimo tego Magdalena Mikołajczak-Olszewska w pewnym momencie zniknęła z wizji. Dlaczego? Jak obecnie wygląda jej życie? 

Magdalena Mikołajczak-Olszewska - kariera w TVP

Jej przygoda z Telewizją Polską rozpoczęła się w 1991 roku. Najpierw prowadziła „Telexpress”, poźniej „Panoramę”. Przeprowadzała również wywiady z gwiazdami (m.in. reprezentantami Polski na Eurowizję). Widzowie polubili ją za przyjazną aurę, którą roztaczała, profesjonalizm oraz charakterystyczne image: krótkie włosy, kojarzące się ze stylistyką rockową lub punkową. 

Jednak na początku 2000 roku, dosyć niespodziewanie, Magdalena Mikołajczak-Olszewska zniknęła z ekranu. Zajmowała się w TVP oprawą najpierw telewizyjnej Dwójki, później zaś Jedynki. Po latach wspominała, że były to „chude lata”. W 2005 roku wraz z Tomaszem Kammelem powierzono jej rolę prowadzącej pierwszy reality show w TVP: „Miasto marzeń”. Miał być to jej wielki powrót na szklany ekran, jednak program zdjęto szybko z anteny. Później widzowie oglądali ją m.in. w roli gospodyni katolickiego „Między ziemią a niebem”. Z kolei w „Bez etatu” przybliżała tematykę związaną z rynkiem pracy.

Magdalena Mikołajczak-Olszewska grywała także mniejsze role w filmach i serialach (głównie samą siebie), m.in. w „Plebanii” (scenarzystą był jej mąż, to za jej radą miała stworzyć szereg tak wyrazistych postaci), „Klanie” czy „Żegnaj Rockefeller”. 

W ostatnich latach związała się natomiast z radiem. Słuchacze od stycznia do września 2016 roku mogli usłyszeć ją w audycji „Pogodny poranek” w Radiu Pogoda. Widzowie cenili warsztat dziennikarski Magdaleny Mikołajczak. Dowodem tego jest III miejsce w kategorii „Prezenterzy” w plebiscycie „Telekamery” w 2000 roku. 

Magdalena Mikołajczak-Olszewska w Teleexpressie, lata 90.
Fot. Screen @Youtube

Magdalena Mikołajczak-Olszewska w Teleexpressie, lata 90.

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, Małgorzata Szelewicka, Jolanta Fajkowska
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, Małgorzata Szelewicka, Jolanta Fajkowska, lata 90.

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, 15.10.1990
Fot. Andrzej Marzec/East News

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, 15.10.1990 roku

Magdalena Mikołajczak-Olszewska o swoim wizerunku i zwolnieniu z TVP

Mimo mody na trwałe, ona wierna była bardziej drapieżnemu lookowi. Dlaczego? Tak mówiła o tym w jednym z wywiadów.

„Lubię krótkie włosy, z długimi wyglądam fatalnie. Mam ich dwie tony, wysysają ze mnie życie, są za ciężkie. Kiedyś o mało się nimi nie udusiłam, bo zawinęły mi się wokół szyi. Dlaczego mam coś zmieniać?”, pytała retorycznie w „Gali” (cytat za portalem Plejada.pl).

Jej przygoda z telewizją skończyła się niespodziewanie. Po prostu, z dnia na dzień, wręczono jej wypowiedzenie.

„Po 13 latach pracy czułam gorycz. Przechodząc kilka lat temu z Dwójki do Jedynki, miałam nadzieję, że nie będę tam tylko prezenterką, ale też dziennikarką społeczną. Zapowiadanie programów nie było szczytem moich ambicji. Sam fakt zwolnienia mnie z funkcji prezenterki nie był więc aż tak dotkliwy. Przykra okazała się forma. (...) Decyzja nigdy nie została mi wytłumaczona. Do dziś nie wiem, dlaczego tak się stało”, podkreślała.

Po jakimś czasie do telewizji jednak wróciła, by poprowadzić wspomniane „Miasto marzeń”. Niestety, program dosyć szybko zniknął z anteny. Ona była jeszcze gospodynią religijnego „Między ziemią a niebem” a później... sama odeszła z TVP.

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, Piotr Fronczewski, palnu filmu „Żegnaj Rockefeller”, 1992 rok
Fot. INPLUS/East News

Magdalena Mikołajczak-Olszewska i Piotr Fronczewski na planie filmu „Żegnaj Rockefeller”, 1992 rok

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, wrzesień 1990
Fot. Ireneusz Sobieszczuk / Forum

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, wrzesień 1990

Magdalena Mikołajczak-Olszewska - co robi obecnie?

Po rozstaniu z mediami związała się z... edukacją! Magdalena Mikołajczak-Olszewska była wykładowczynią w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Specjalizuje się również w kreowaniu wizerunku i technikach autoprezentacji, w tym pracy z kamerą. Udziela się w Szkole Dobrych Manier. Jak podawano w mediach, dziennikarka otrzymała pracę w Radio Pogoda. Wspólnie z przyjaciółką, Bernadettą Machałą-Krzemińską otworzyły firmę castingową.

Prywatnie jest żoną Olafa Olszewskiego, który był scenarzystą serialu „Plebania". To drugi związek dziennikarki. W wywiadach podkreślała, że są bardzo dobraną i zgodną parą.

Magdalena Mikołajczak-Olszewska zniknęła z życia publicznego. Nie udziela wywiadów i nie wypowiada się na temat swojego życia prywatnego... Jak wygląda obecnie jej życie? Czy ma dzieci? To pozostaje zagadką...  

Źródło: Plejada.pl

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, styczeń 2000
Fot. Marcin Michalski / Studio69 / Forum

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, styczeń 2000

Małgorzata Mikołajczak-Olszewska, Małgorzata Niezabitowska, Warszawa, 24.05.2007
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

Małgorzata Mikołajczak-Olszewska, Małgorzata Niezabitowska, Warszawa, 24.05.2007

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, Warszawa, 20-lecie Teleexpressu, 01.06.2006
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, Warszawa, 20-lecie Teleexpressu, 01.06.2006​​​​​​​

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, prawdopodobnie około 2016 roku
Fot. Wirtualnemedia.pl

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, prawdopodobnie około 2016 roku​​​​​​​

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.